הביתה. מיד ולתקופה ארוכה

בפעם השנייה תוך שבועיים היה מעורב מנשה משיח במשחק רווי טעויות שיפוט. עם כל הכבוד לשופט שפעם היה מוכשר במיוחד, הגיעה העת שלו לצאת לחופשה ארוכה במשחקי הנוער

יום ראשון 16 נובמבר 2008
דורון ברגר
 לפߠי כשבועיים וחצי נערך משחק הליגה הלאומית בין הפועל חיפה להפועל באר שבע. באר שבע, הלחוצה תמיד, יצאה לחיפה למשחק בו המאמן החיפאי, שלומי דורה, כמעט איבד את דעתו לדעת.

 כל כך הרבה טעויות שיפוט היו במשחק הזה, כמעט כל שער ופנדל היה מעוררי מחלוקת, שלא לדבר על שער לזכות חיפה שנפסל. הבעיה הייתה שמדובר היה במשחק יום שישי וכבר אחרי 24 שעות עסקו כולם בכישלונות אחרים. דורה נרגע, הקהל כבר שכח והשופט יצא אז בזול. לשופט קראו מנשה משיח.

כבר היו תצוגות שיפוט גרועות מאלה של משיח ביום שבת בסכנין ӑמשחק הביתי של בני סכנין מול הפועל תל אביב. כבר היו שופטים שלא ראו ולא שרקו ליותר עבירות מאלה שמשיח התעלם מהן. ובכל זאת, היה משהו קצת יותר ממציק בשיפוט של משיח.

ראשית הייתה זו הזחיחות, שלא לומר השחצנות. שנית הייתה זו הבוטות, התעלמות מאדום בדקהĠהשנייה ושריקה לפנדל שלא היה בדקה האחרונה. שלישית, זהו התזמון, פעם שנייה תוך שבועיים ויום שהשופט הזה מוציא ממשרוקיתו רמת שיפוט שהייתה מביישת כל שופט בן 20.

במוצ"ש, בערוץ הראשון  הזכיר לנו אריק חיימוביץ' כי משיח עשוי לקבל בקרוב את התגȠהבינלאומי. הוא אמור להחליף את חיים יעקב, האיש שכדי לספור את מספר הטעויות שלו בשנים האחרונות לא צריך יותר מיד אחת.

משיח היה פעם שופט צעיר וטוב, עם עתיד מבטיח. היו לו בעבר טעויות ומותר לו לטעות, כפי שמותר לכל אדם אחר העוסק בספורט. אבל יש טעויות שהם הרבה יותר מידי. יש טעויות שעליהם לא ניתן לעבור על סדר היום.  ואחרי שתי הופעות כאלה, הדרך שלו צריכה להיות אחת- הביתה. לא לנצח, אבל לתקופה ארוכה.

אין למשיח מה לחפש כיום בשבועות הקרובים בליגת העל, ליגה של מקצוענים, של בונוסים, של קהל שמөלם כסף. שמשיח ייקח על עצמו חופשה של מספר שבועות ושבוחני האיגוד יבדקו אותו במשחק נוער. כשיוכיח כי עדיין יש לו הידע לשפוט שינסה כוחות בליגה הלאומית. לליגת העל הוא לא מתאים כרגע, וכמו שזה נראה בשבת, ייקח לו יותר מדי זמן לחזור לכושר.

תגובות

טלספורט בפייסבוק