שועל קרבות (ויריות) מנוסה

רודני ווייט, שחתם במכבי תל אביב החליף 8 קבוצות ב-8 שנים. בכיר במכבי: "הוא שחקן מצוין, אבל בעייתי מאוד". לפני 4 שנים היה מעורב בקרב יריות בארה"ב

יום ראשון 13 יולי 2008
שלמה חסיד
לפני 4 שנים, בקיץ 2004 הסתבך רודני ווייט בקרב יריות משונה. ווייט ושניים מחבריו נעצרו על ידי משטרת וושינגטון לאחר שהיו מעורבים בקרב יריות שלא פוענח עד היום.

השלושה נחקרו ומסרו את הגרסאות שלהם לפרשה ושוחררו כעבור מספר ימים על ידי בית המשפט המקומי. כתבי אישום לא הוגשו, ווייט יכל לחזור לשחק בליגת הכדורסל הטובה בעולם.

המזל של ווייט הוא שבאותה תקופה הוא לא היה רשום בשחקן באף בקבוצה. אומנם, בשנתיים שקדמו לאירוע שיחק ווייט בדנבר וגם בשנה שלאחר מכן שיחק בדנבר, אך בקיץ 2004 הוא נחשב כשחקן חופשי, ולכן הנהלת הליגה או ראשי דנבר לא יכלו לנקוט נגדו בשום צעד משמעתי.

אין ספק שהאירוע הנ"ל  הוא האירוע המשמעותי ביותר בקריירה של ווייט מחוץ למגרשי הכדורסל, אך השחקן החדש של מכבי תל אביב ידע ימים לא פשוטים כמעט בכל הקבוצות בהם הוא עבר. 

ווייט, שיחק עונה ראשונה בדטרויט בה שותף ב-16 משחקים בלבד. בראיונות שלו לכלי התקשורת הוא גם דאג לפרגן לראשי הקבוצה, אך הדגיש: "מבחינתי לא שיחקתי העונה. שיחקתי רק ב"גארבז' טיים". זה לא נחשב בעייני ובעתיד אני מקווה לשחק יותר". למרות שהשתדל לפרגן לעיר והבטיח להשתפר, החליטו בדטרויט לשחרר אותו לקבוצה אחרת.

בכיר במכבי תל אביב סיפר: "אנחנו יודעים בדיוק עם מי יש לנו עסק וברור לנו שלא מדובר כאן במי שיקבל את פרס חנה בבלי. מדובר בשחקן בעייתי ביותר ולא סתם הוא החליף קבוצות כל כך הרבה פעמים. מי שמשחק ב-8 קבוצות במהלך 8 שנים, הוא בטוח שחקן בעייתי מעט, אבל זו הבחירה של אפי ואפי אוהב להתמודד עם דברים כאלה. הוא שחקן מצוין, אבל בעיתי מאוד".

בפורום הכדורסל האירופאי, רודני ווייט "מככב" כאחד השחקנים הבעייתיים ביותר. כך מזכירים למשל שלוס אנג'לס קליפרס החתימה אותו באוקטובר 2005 ושיחררה אותו אחרי שבועיים. שנה אחר כן, אחרי ששיחק במנרסה, חתם ווייט בבילבאו ושוחרר אחרי חודש. אלן מוריס, שסיקר את דטרויט פיסטונס בתחילת המילניום מנסה להסביר: "מדובר על ילד שבגיל 21 הרוויח 1.8 מיליון דולר. כל שנה יש שחקנים כאלה ומדובר על העשיריה הראשונה של הדראפט. אבל ווייט פשוט לא ידע להסתדר עם הכסף הרב. זה לא היה משהו שהרגילו אותו אליו. הוא באמת שחקן מצוין אבל יש לו המון בעיות משמעת".

הממוצעים שלו בארבע שנותיו בליגה הטובה בעולם הם 15.4 דקות, 7.1 נקודות ו-2.2 ריבאונדים. ב-2003 ו-2004 הוא היה שחקן חשוב מאוד בדנבר עם ממוצעים של 20 דקות ו-9 נקודות במשחק.

בכל מקרה, נראה כי הישגיו של ווייט היו בעיקר בצעירותו. בשנת 2001 הוא היה בין הנבחרים לשחקני השנה בגילאים הצעירים. הוא דורג בחמישיה השלישית מבין כל שחקני החמישיה בשנת 2001 וערוץ ESPN בחר אותו לשחקן השנה לגילאים הצעירים בשנת 2001.

בשנים האחרונות עלה שמו של ווייט עלה כמועמד להפועל ירושלים. במקביל, המשיך השחקן להיבחן במספר קבוצות NBA, ללא הצלחה. 

השנה, נראה שווייט יהיה המשימה הכי גדולה של אפי בירנבוים.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק