a

הוא ןא רלוונטי למשחק

רבים חשבו ששחקני בית"ר ירושלים לא יעמדו בלחץ הנפשי בעקבות ההתבטאויות של ארקדי גאידמק. אז איך קרה שהשחקנים שיחקו למען הסמל והכסף ללא קשר לדברי הבעלים. אנשי כדורגל מנסים להסביר

יום שלישי 18 נובמבר 2008
שלמה חסיד

דווקא ביום שבו ארקדי גאידמק התבטא נגד הקבוצה שלו עצמו באמצעי התקשורת, עלו שחקניו ונתנו את משחק העונה שלהם בנתניה.  ניצחו וחזרו לתמונת הצמרת. 

כזכור, ביום שני בבוקר צוטט גאידמק כמי שאומר בן השאר: "הקבוצה לא מעניינת אותי. מצידי שתרד ליגה". נשאלת השאלה, כיצד יכול שחקן כדורגל להתעלם מדברי הבוס ובאותו הערב לשחק כל כך טוב במשחק קריטߙ במיוחד.

בכלל, הערכות היו ששחקני בית"ר יבינו שזה הסוף, שגאידמק לא מתכוון להישאר בסביבה יותר מידי, אם בכלל. ולמרות זאת, השחקנים השקיעו הכול כדי לחזור הביתה עם שלוש נקודות שבעל הבית בכלל לא ביקש.

אורי מלמיליאן מגדולי שחߧני בית"ר בכל הזמנים מסביר: "העניין מאוד פשוט. שחקן כדורגל לא עושה טובה לבוס שלו שהוא משחק. הבוס יכול להגיד דברים, אבל זה לא צריך להשפיע על יכולת השחקן, שמשחק בשביל עצמו ולא בשביל האוהדים או הבוס. בסוף עונה מחשבים את החוזה לפי היכולת ומי שלא טוב ĭ המחיר שלו יורד והוא נפגע כספית".

בבית"ר יש שחקנים עם חוזים לשנים הבאות

"זה נכון ולכן אני בעד להחתים שחקנים על חוזה לשנה אחת, בכדי שתמיד ירצו להוכיח את עצמם ולהיות הכי טובים, לכן אין מה להתפלא שהם נראו כ&quůt;כ טוב בנתניה. אני תמיד אמרתי לשחקנים שלי לשחק בשביל עצמם וכך חושבים בכל מקום."

מאיר מליקה, ששיחק בעבר בבית"ר טוען ש"לא היה נכון לראיין את גאידמק. הוא לא מעניין ואין לו מה להגיד. בעבר כל ראיון איתו הפך לתקיפה של כלȠמיני  אנשים. התקשורת צריכה להפסיק לרדוף אחריו".


לא זו השאלה, השאלה היא איך שחקנים מתמודדים עם הראיונות האלה

"לגבי השחקנים, אין להם מה לקרוא עיתונים. אני לא זוכר שקראתי עיתונים כששיחקתי. בטח לא כל יום. שיכתבו העיתונאים מה שהם רוצים. שחקן תלוי רק בעצמו אם הוא מקצוען. אם הוא שומר על עצמו ורוצה להתפרנס מהעבודה, הוא חייב להתנתק מהסביבה ולהתמקד בפעולות שיקדמו אותו לעבר המטרה.

זו הדעה של השחקנים. אנשי התקשורת היו אולי מופתעים יותר מהתגובה האנמית של השחקנים לראיונות של גאידמק. משה פרימו, אוהד מכבי נתניה ושדר שירים ושערים: "אין שום קשר בין דברי ארקדי לבין היכולת של בית"ר. כששחקנים באים למגרש הם שמים הכול בצד ובאים לשחק 90 דקות נטו, בלי דברים מסביב. מה שקרה בנתניה זה שבית"Ө ניצלה את יכולותיה ושחקניה אמרו לעצמם לפני המשחק שהם חייבים להתעלם מהכול ולהתמקד במשחק. לדברים לא הייתה השפעה חיובית או שלילית עליהם. מה שבא לידיד ביטוי הוא  הפער בין הקבוצות. כנראה שבית"ר פשוט טובה יותר ולא משנה מה גאידמק יגיד".

הדۑרים הקשים של גאידמק היו בעיקר כלפי האוהדים. גאידמק אמר כי: "האוהדים לא מעניינים אותי. מי הם בכלל?". מאיר בוקובזה, מראשי אוהדי בית"ר טוען שאולי לאוהדים איכפת מדברי גאידמק, אבל הם, להבדיל מהשחקנים, לא מקבלים מגאידמק שכר. בוקוӑזה: " ארקדי אמנם דיבר כמו שדיבר וחייבים להודות שאיש לא הופתע, אבל ב-15 בחודש, המשכורות והפרמיות יישבו בחשבונות הבנק של השחקנים, זה כל מה שמדבר. הדיבורים של ארקדי טובים כדי למכור עיתונים".

הוא עלול לגרום נזק עם ההתבטאויות שלו

"לדעתי, גם אם ארקדי ימשיך לדבר, זה לא ישפיע על הקבוצה, מה גם שבסיום העונה יהיו שינויים בקבוצה ומי שרוצה להישאר בקבוצה - צריך להילחם על מקומו - וזה עושים במגרש. גאידמק לא רלבנטי למשחק".

תגובות

טלספורט בפייסבוק