הגביע נמצא. הטורניר יחודש

מכבי תל אביב קיימה אירוע לציון 60 שנים לנפילת 10 מכדורגלני המועדון במלחמת העצמאות. היו"ר בושינסקי הבטיח לחדש את הטורניר לזכרם שנעצר לפני 56 שנים

יום ראשון 13 יולי 2008
אשר גולדברג

אירוע מרגש נערך במוזיאון מכבי בכפר המכביה, בו הוצג הגביע שנעלם לפני 56 שנים. גביע לזכרם של 10 כדורגלני מכבי תל אביב שנפלו במלחמת העצמאות ב-1948.

השמות הם: שמשון רוזי, אריה גיסין, נתן פנץ, אברהם גלברד, חיים גולדשטיין, אריה שרוני, מאיר מנדלסון, יוסף ישראלי, שלמה ציטרין וברוך פויר.

לאירוע הגיעו בני משפחות הנופלים ושחקני דור שנות ה-40 וה-50, ששיחקו עם הנופלים, ביניהם אגדות כדורגל כמו: שייע גלזר, יוסף מירמוביץ', יוסף גולדשטיין, אברהם בן דורי, אברהם מורדחוביץ', נח רזניק, ישראל חליבנר וידידים רבים, שכבר חצו את גיל ה-80.

לאירוע הגיעו גם יו"ר מכבי תל אביב, אביב בושינסקי. המנכ"ל, עוזי שעיה ושחקני הקבוצה. הקפטן, משה מישאלוב והמגן יובל שפונגין. רבים הזילו דמעה, כשסיפרו על השמות שהיו אלילי הנוער בטרם קום המדינה.

יו"ר מכבי תל אביב, אביב בושינסקי אמר באירוע: "נחדש את המסורת כבר בשנה הבאה ונחדש את טורניר 'יד לעשרה' כדי שדור הצעירים של מכבי תל אביב, ילמדו ויכירו את השחקנים שהיו כוכבים על המגרש ונפלו למען שתהיה לנו היום מדינה."

שייע גלזר אמר באירוע: "כשפרצה המלחמה שבת הספורט וכולם יצאנו להלחם. קיבלנו בעצב את הבשורה המרה ואת הידיעות על השחקנים שנפלו. הכרתי את כולם ובהחלט היה מרגש לראות את הגביע ואת ציון השמות שלהם ודרך נפילתם. זה כבוד גדול למכבי ת"א."

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק