ז'ילברטו סילבה סיכם ביוון

הקשר האחורי של ארסנל בשש השנים האחרונות, ז'ילברטו סילבה, סיכם בפנאתייניקוס ויהפוך לשחקן היקר ביותר ביוון: "בשבילי זו כמו הפעם הראשונה. יש לי אמביציה גבוהה."

יום חמישי 17 יולי 2008
אייל כהן

ז'ילברטו סילבה, קשרה הברזילאי של ארסנל, סיים את חוזהו בארסנל לאחר כשש שנים ועבר לפנאתייניקוס היוונית. 

הקשר שחוגג 31, היה שותף בארסנל לזכייה באליפות אחת (2004) ופעמיים בזכייה בגביע האנגלי. סילבה היה שותף ל-244 משחקים בשורות ארסנל בהם כבש כ-24 שערים. לא לשכוח את התוספת המשמעותית בנבחרת ברזיל, שאיתה זכה במונדיאל שנערך באסיה ב-2002.

"אני רעב לקחת עוד תארים. אני מגיע ליוון בגלל שיש לי אמביציה גבוהה, אני מודע לעצמי ואני רוצה להמשיך לתת את הטוב ביותר גם ביוון. לא יכלתי להגיד לא להצעה כזו." אמר הברזילאי. 

האמת, הייתה לו סיבה טובה לא לסרב להצעה של פנאתייניקוס. סילבה יהיה השחקן היקר ביותר במזרח התיכון, כאשר יקבל מעל כמיליון פאונד. בעונה האחרונה סילבה היה בעיקר פצוע ואיבד את מקומו בהרכב. 

מי ששיחק במקומו של ז'ילברטו היה מת'יו פלאמיני ביחד עם ססק פאבריגס ואיבד בעונה האחרונה את סרט הקפטן לוויליאם גאלאס: "אני מאמין שנגיע לשלב הבתים בליגת האלופות בעונה הבאה. בשבילי זו התרגשות כמו בפעם הראשונה." סיכם סילבה את הרגשתו המיוחדת. 

בילדותו ז'ילברטו סילבה גדל ילדות לא פשוטה בברזיל. כילד שגדל למשפחה ענייה, היה עובד ומכלכל את המשפחה, בזמן שאימו הייתה חולה. הקשר שמכונה "החומה הבלתי נלאית", להיותו מבצר במרכז המגרש, התגלה בקבוצת הנוער של אמריקה מיניירו. 

"היינו משפחה ענייה, נאלצנו לעבוד קשה. זו הסיבה שבתור ילד, הייתי צריך לקבל עבודות עמל ולעבוד במפעל. אבל אני שמח שהייתה לי התחלה קשה. זה גורם לי להזדהות עם אנשים שאין להם כל כך הרבה מזל." סילבה לא שכח מעולם מאין הגיע ולכן מדובר באחד השחקנים האינטלגנטיים, מנומסים ומיוחדים שבכדורגל העולמי.

ארסנל מנגד ממשיכה לאבד כוכבים בקצב מסחרר. לאחר עזיבתו של פלאמיני למילאן, ואלכסנדר חלב לברצלונה, מצטרף כעת ז'ילברטו. 

תמונות: רויטרס.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק