אליהו צריך לבוא לנבחרת

צביקה שרף ערך היום מסיבת עיתונאים לרגל פתיחת האימונים ביום רביעי והתייחס לסוגיית ליאור אליהו, שסירב להופיע לאימונים: "ההערכה שלי לאליהו לא ירדה, הוא צריך לחזור ונקבל אותו בשמחה"

יום שלישי 22 יולי 2008
שלמה חסיד
מאמן נבחרת ישראל, צביקה שרף כינס היום מסיבת עיתונאים לקראת המשחקים שמצפים לנבחרת במוקדמות אליפות אירופה.

הנבחרת תחל באימוניה כבר ביום רביעי, כאשר עדיין לא ברור אם ליאור אליהו ממכבי ת"א, יופיע לאימונים.

מי שפתח בדברים היה יו"ר האיגוד שי שני, שהתייחס לפעילות המצפה לנבחרת ואמר: "כל שנה המשחקים הופכים להיות יותר ויותר קשים. פעם היו 40 מדינות בפיב"א, היום יש כבר 52. ההשקעות הכספיות בכדורסל הרבה יותר גבוהה מבעבר, אך אנחנו מתמודדים עם זה בהצלחה. המטרה הברורה שלנו היא לעלות לאליפות אירופה, ללא צורך בטורניר ההזדמנות האחרונה. זוהי משימה לא קלה, אך בהחלט אפשרית".

מאמן הנבחרת, צביקה שרף פתח ואמר: "אנחנו מתחילים מחר בהכנות לקמפיין הקרוב. הכדורסל  הוא ענף הספורט הקבוצתי מספר 1 בישראל. אנחנו אומנם משתתפים באליפות אירופה באופן קבוע, אך זה לא דבר מובן מאליו". 

שרף התייחס ליריבות המצפות לנו בבית ואמר: "יש לנו בית לא קל. נוטים לזלזל באנגליה אך עומד להיות לנו מאבק קשה מאוד איתם. כולם מכירים את ההיסטוריה של המאבקים שלנו עם בוסניה, שהעבירה את משחק הבית שלה נגדנו מסראייבו למקום עוד יותר ביתי. גם צ'כיה היא נבחרת שאסור לזלזל בה, למרות שעדיין קשה לדעם עם איזה סגל היא תגיע".

שרף התייחס לסוגיית השחקנים שלא הופיעו בסגל ואמר: "לפני חודש וחצי 17 שחקנים קיבלו מכתב שבו נאמר להם שהם מיועדים להיות בסגל הנבחרת בקיץ. ביקשנו מכל מי שיש לו בעייה או השגה לכתוב בכתב את ההשגות שלו". 

שרף התייחס לשחקנים שכן הופיעו ושיבח אותם: "לפני שנה היו למאיר טפירו שיקולי פרישה, היתה לי פגישה איתו ואני שמח שהוא שמע בעצתי להמשיך בנבחרת, אחרי הקמפיין המדהים שהיה לו ביורו הקודם. אני רוצה לשבח גם את ההקרבה של יניב גרין, שהתקשר אליי ואמר לי שהוא מחכה כבר למשחקים, כמו גם עידו קוז'יקרו".

שרף המשיך ושיבח מספר שחקנים כמו יותם הלפרין, עמית תמיר, רביב לימונד, מתן נאור, מורן רוט, עומרי כספי, יוגב אוחיון וניצן חנוכי. 

שרף התייחס לסוגיית המתאזרח בנבחרת ואמר: "אנחנו יכולים לקחת רק מתאזרח אחד, בשנה שעברה היה לנו את ג'רון רוברטס. השנה החלטנו ללכת על ווטסון. ווטסון רצה ללכת לנבחרת, בעונה שעברה הוא ניגש אליי ואמר לי שלא אשכח אותו".

שרף התייחס לשחקנים שלא התייצבו ואמר: "אנחנו הזמנו לסגל גם את ליאור אליהו, דרור חג'ג' וטל בורשטיין. 

על בורשטין אמר: "טל עבר ניתוח פנדציט וזה שיבש לו את התוכניות והוא לא יכל להתייצב לנבחרת בגלל ניתוח שעבר. אנחנו נחזור מאיטליה ונבחן את מצבו של טל ונחליט אם הוא יחזור לסגל או לא".

על דרור חג'ג' אמר: "דרור חג'ג' לא העביר את הבקשה שלו להשתחרר בזמן, היו לי שיחות איתו ואני חושב שאפשר וצריך לשכנע שחקן להיות בנבחרת".

על ליאור אליהו: "אני חושב שליאור שחקן טוב, למרות כל הנסיונות שמנסים להציג את זה כאילו מערכת היחסים שלי איתו לא טובה. ההערכה שלי אליו לא ירדה ומי שזוכר את ההיסטוריה של הנבחרת, בהרבה מאוד מצבים היו הרבה מהפכים ששחקנים שהתחילו את הנבחרת בצורה לא טובה, השתפרו מאוד. אני חושב שליאור צריך לבוא לנבחרת עם המחויבות שצריך ושהוא יבוא נשמח לקבל אותו".

שרף נשאל האם צריך בכלל לזמן שחקנים שלא מחוייבים לנבחרת ואמר: "אני מאמין שליאור ודרור וכל שחקן אחר, ברגע שהם יהיו בתוך העניין יהיו מחוייבים. מי שלא יהיה מחוייב ולא יהיה בכושר לא ישחק".

הוא נתן דוגמא את נבחרות קרואטיה וגרמניה, שהשחקנים שלה שיחקו עם המון מחוייבות ותרמו לנבחרת. מנגד הוא ציין את סלובניה, שמשופעים בכוכבים שלא היו מחוייבים ולכן היא נכשלה בטורניר ההזדמנות האחרונה.

שרף התייחס לצוות המקצועי החדש שיסייע לו ואמר: "הצטרף יורם חרוש לנבחרת והוא יהיה עוזרי יחד עם רוני בוסני. מי שמכיר את העוזרים שעבדו איתי יודע שאין חשיבות לעוזר ראשון או עוזר שני. יורם חרוש הוא חבר שלי וגם שהוא לא היה עוזר שלי, אין יום שאנחנו לא מדברים פעמיים או שלוש. גם לרוני יש המון ניסיון ואני חושב שזה צוות טוב ואני שמח שאנחנו ביחד".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק