גם גרשון לא הצליח להושיע

במשחק הבכורה של פיני גרשון על הקווים בקדנציה השלישית שלו כמאמן מכבי הצהובים לא הצליחו להימנע מהפסד ביתי 80:73 במפגש עם מלאגה הספרדית שתיחקה ללא כמה מכוכביה הגדולים

יום חמישי 27 נובמבר 2008
מערכת TELESPORT

כולם היום בטוחים כי הגעתו של פיני גרשון תבטיח לצהובים ניצחון ביתי על חשבונה של מוליכת הליגה הספרדית, מלאגה, שהגיע להיכל בסגל חסר במיוחד אולם גם המאמן המצליח בתולדות מכבי לא הצליח להושיע, ובסופו של דבר מלאגה ניצחה 73:80. בעקבות ההפסד, מכבי הידרדרה למקום החמישי בבית ובכדי להעפיל לטופ 16 חניכיו של פיני גרשון יצטרכו לרשום רצף ניצחונות מרשים.

רבע ראשון 

מכבי קלעה ראשונה מסל של ליאור אליהו, אך האורחת מߡפרד לא נבהלה וקלעה שש נקודות רצופות. 

קרלוס ארויו פתח את המשחק מצוין, ולאחר שקלע סל והוסיף נקודה נוספת מן הקו בעקבות עבירה שבוצעה עליו הרכז הפורטו ריקני מצא במסירה מצוינת את פישר לסל קל.

מלאגה שפתחה את המשחק בצורה מרשימה עלת۔ ליתרון 12:13 5 דקות לסיום הרבע משלשה של עומאר קוק. הספרדים המשיכו להפציץ משלוש, ושתי שלשות רצופות של  קלאטי וקוק העלו אותה ליתרון 14:19. פיני גרשון לא נשאר אדיר ליכולת המאכזבת של קבוצתו, ובפיגור 22:14 המאמן החדש-ישן לקח פסק זמן 3 דקות לסיום הרבע. 

דקה לסיום הרבע רודני ווייט ביצע עבירה טיפשית למדי על חימנז שזרק משלוש, ונתן למלאגה במתנה שלוש זריקות עונשין אותן חימנז קלע בקלות. בהתקפה האחרונה ברבע של מכבי סימונס קלע שלשה לאחר מסירה יפה של ארויו, אך בצד השני וולש סגר את הרבע עߝ שלשה משלו.

רבע שני

מכבי ת"א פתחה את הרבע השני בצורה קטסטרופאלית, ושלשה של קלאטי בתוספת שתי נקודות קלות של חימנז העלו את מלאגה ליתרון 20:33. לאחר שבע נקודות רצופות של מלאגה, טל בורשטיין שבר את שמירת הלחץ של הספרדים ובדאנק אדיר הוריד את ההפרש ל-13 נקודות. מכבי המשיכה לכרסם את ההפרש, ושתי שלשות של בראון בתוספת סל של בורשטיין ושלוש נקודות של ליאור אליהו בעקבות סל ועבירה הורידו את ההפרש ל-2 נקודות בלבד. 

השחקן המצטיין של מכבי עד כה, טל בורשӘיין, מצא דקה לסיום המחצית את קרלוס ארויו מחוץ לקשת, בכדי להוריד את ההפרש לנקודה בלבד. 

רבע שלישי

5:30 דקות לסיום הרבע השלישי קרלוס ארויו הצליח להטאות את שומרו ולקלוע לשתי נקודות, בדי להוריד את ההפרש לארבע נקߕדות ולקבוע 50:46. מיד לאחר מכן פישר קלע 4 נקודות רצופות בשתי התקפות, וצמצם את ההפרש לשתי נקודות בלבד. 

3:20 דקות לסיום הרבע ליאור אליהו מצא את מרכוס בראון מחוץ לקשת, והאחרון בשלשה מצוינת הוריד את ההפרש לנקודה בלבד וקבע 54:53. מיד אחߨ כך הכישרון הצעיר, עומרי כספי, הצליח לעלות את מכבי ליתרון 54:55. ננדונג החזיר את היתרון למלאגה, אולם התקפה אחר כך עומרי כספי בשלשה גדולה העלה את הצהובים ליתרון 56:68. 

1:08 שניות לסיום הרבע קלאטי ניצל איבוד כדור שלומיאלי של אסטבן בטיסטה ߑכדי להחזיר את היתרון לזכות הספרדית - 58:59 למלאגה. 43 שניות לסיום דרור חג'ג שממעט לשחק העונה קלע שלשה חשובה והעלה את מכבי ליתרון 59:61. בהתקפה האחרונה של הרבע עומרי כספי ניסה להטביע ונכשל, וסידר לספרדים יתרון מינימאלי 61:62 בסיום הרבע השלישי. 
רבע רביעי

מלאגה פתחה את הרבע הרביעי בצורה פנטסטית עם יתרון 0:7 על מכבי ועלתה ליתרון של 9נקודות. ארויו הגיב בשלשה משלו, אך סל קל של ננדונג העלה את מלאגה ליתרון 64:72.

5:40 שניות לסיום המשחק מרכוס בראון Ӟצא מחוץ לקשת את טל בורשטיין, שקלע מצוין אולם מן הצד השני מלאגה הגיבה בשלשה משלה. קרב השלשות המשיך, והפעם היה זה מרכוס בראון שהפציץ מבחוץ וקבע 75:70. 

2:30 דקות לסיום עומרי כספי בחדירה יפה קבע 75:72 למלאגה, אך חימנז העלה את הספרדים ליתרון̠4 משתי זריקות עונשין מוצלחות.

1:05 לסיום המשחק עומרי כספי מצא מחוץ לקשת את דרק שארפ, אך הקפטן החטיא ומן הצד השני קלאטי דייק פעם אחת בלבד מן הקו והעלה את מלאגה ליתרון 5 נקודות. 

37.9 שניות לסיום עומרי כספי ניצב על קו העונשין,̠וקלע פעם אחת בלבד בכדי לצמצם ל-77:73.

דווקא אחד מהשחקנים הטובים בשורות מכבי היום, טל בורשטיין, איבד את הכדור בפיגור 5 כשנותרו 24 שניות לסיום. מיד אחר כך מכבי ביצעה עבירה על וולש, שקלע פעמיים מן הקו.

תגובות

טלספורט בפייסבוק