ציפי אובזילר. יום בחיים

בלעדי: פחות מחודש לפני האולימפיאדה, ליווינו את הטניסאית מספר 2 של ישראל בטורניר בודפשט. סיפורה של בחורה בת 35 שהאהבה הגדולה שלה למשחק משתלבת באופן מעורר התפעלות עם המשפחה המחכה בבית

שבת 26 יולי 2008
אורית מרום
ציפי אובזילר, הטניסאית מספר 2 של ישראל, החלה לשחק טניס בטרם מלאו לה 10 שנים. בשנת 1997 הפכה את התחביב למקצוע, ומאז זכתה ב- 28 תארים בסבב ה- ITF (איגוד הטניס הבינלאומי) ביחידות ובזוגות. אובזילר תייצג את המדינה באולימפיאדה הקרובה, שתיערך בחודש הבא בבייג'ינג, בה תתמודד במשחקי זוגות הנשים יחד עם שחר פאר. 

ליוויתי אותה בטורניר גרנד פרי שנערך בבודפשט, הונגריה, וזכיתי להכיר מקרוב מקצוענית אמיתית, בעלת התנהלות של ספורטאית למופת, מחוץ ובתוך המגרש, חרוצה ומוטיבטורית, דוגמא להתמדה והשגת יעדים. למרות שפרצה אל מרכז הבמה רק בשנת 2007, ונכנסה לרשימת מאה הטניסאיות הטובות בעולם בגיל מבוגר יחסית, אובזילר עוד לא אמרה את המילה האחרונה שלה בטניס העולמי, וההחלטה להמשיך ולשחק טניס מקצועני בגיל 35 היתה טבעית מבחינתה.

פגשתי את ציפי בבית המלון בו התאכסנה בבודפשט, בשעה 9:00 בבוקר, יום לפני המשחק הראשון בטורניר, והצטרפתי אליה ואל מאמנה, עדי חן, בנסיעה אל מגרשי התחרות לערוך אימון בוקר. נכנסתי עימה אל 'איזור השחקניות', שם ערכה אימוני גמישות ופיזיותרפיה, אכלה את ארוחת הצהריים ונחה לפני אימון אחר הצהריים. הייתי שם כשהתגעגעה למשפחה, ועדכנה אותם בכל מה שקורה עימה.

לצפייה: לחצו PLAY מתחת לתמונה

ליוויתי אותה במשך כל ימי הטורניר, ובין האימונים היא סיפרה לי על האושר וההתרגשות לקראת השתתפותה באולימפיאדה, על השאיפות והוויתורים הכרוכים במקצוע בו בחרה. שמעתי ממנה על הדרך הארוכה שעברה מהיום בו גילתה את אהבתה לטניס בפעם הראשונה, ועל התעקשותה להמשיך לשחק בגיל 35. היא שובה את הלב. לשמוע אותה, ולראות את כח הרצון והדבקות שלה במטרה, לא יכולים שלא לגרום לך להתאהב בה ולהסחף עימה באהבה הגדולה שלה למשחק.

ספורטאים בכלל, וטניסאים בפרט, מעבירים שבועות רבים במשך השנה בחו"ל. מטרת הכתבה הזו, הינה לחשוף את חובב הספורט אל מאחורי הקלעים של הטורנירים בהם לוקחים חלק הטניסאים שלנו.

לצפייה: לחצו PLAY מתחת לתמונה

צילום: אורית מרום

עריכה: נפתלי חזקיה

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק