שאסולין לא יעשה טובות

דרור קשטן יכול להסתדר בלי גיא אסולין שלא באמת מרגיש ישראלי וצריך פשוט להתעלם ממנו. אולי כדאי שאסולין ילמד משהו מהקריירה הפושרת של דניאל דה רידר. אשר גולדברג זועם על הפסטיבל סביב הילד מספרד

יום שישי 25 יולי 2008
אשר גולדברג
 דרור קשטן מאמן נבחרת ישראל, צריך להתעלם מגיא אסולין. לקשטן אסור להיכנע לתכתיבים של אבי לוזון ושטרן חלובה, הוא חייב לנהוג כישראלי, כמאמן לאומי ולהשאיר את "הילד" גיא אסולין בארצו ספרד, שם הוא חי, נושם ובועט לתפארתו בלבד.

עברנו כבר סיפור דומה עם "ילד" בשם דניאל דה-רידר, שחקן יהודי החי בהולנד, אחד שנבחר בנבחרת הצעירה של "מולדתו" הולנד ולא בכחול-לבן.

באמת ובתמים, אני בעד דה-רידר. אין לו מה לעשות כאן, חוץ מלבקר את בני משפחתו ולבלות בקיץ באילת. כשדה-רידר דחה את הבקשות של מאמני נבחרות ישראל לשחק עבור מדינת ישראל, דניאל היקר חשב אך ורק על הכסף הגדול ועל הקריירה האישית. היותו יהודי והאפשרות שימשיך באירופה במקביל לבחירה בנבחרת ישראל בה רק נולד, לא הזיזה לו. דה-רידר הוא אחד מאלו שעד לפני זמן לא רב לבטח השתמש באמירה של שנות ה-60: "כל הכבוד לצה"ל".

נחזור לגיא אסולין החמוד. "כל הכבוד" לגיא לוי שהחליט להתעלם מאותו ישראלי-ספרדי. אסולין (על ידי מקורבים) רק מאיים שיבחר בנבחרת ספרד הצעירה במידה וצה"ל ידרוש גיוסו.

אני מציע לצה"ל שלא לגייס את אסולין לגולני וגם לא לשלישות בר"ג. בטח שלא לעשות עבודות שירות בקונסוליה בקטלוניה.

אסולין מבחינתי יכול להצליח בגדול בברצלונה א' או ב', בגיחון או בויאדוליד. אשמח לצפות בביצועיו בספרד הצעירה, אשמח לראות אותו הופך למסי המלהטט הישראלי-ספרדי.

נ.ב: קשטן. מאור בוזגלו עולה עליו, וגם אבירם ברוכיאן. שדה-רידר ואסולין יתחרו על התואר "היהודי הטוב באירופה".

בן-שמעון: חכם או פיקח

יש סוג של פתגם בן 2000 שנים: "חכם לא נכנס למלכודת שפיקח יוצא ממנה". נראה שבן-שמעון מתעקש להוביל את מכבי תל-אביב (בושינסקי, שעיה ונמני) לתוך מלכודת ששמה דולי ג'ונסון. 

בן-שמעון עדיין באופוריה של טרום העונה, מתעלם מאירועי העבר הלא רחוק (כשנתיים) כשדולי ג'ונסון סיחרר, בלבל ועבד על מכבי תל-אביב. תירוצי סרק, סיפורי כסף ונאיביות של אלי כהן המאמן ביזבזו למכבי ת"א הבאת זר לקבוצה. ג'ונסון אינו מציאה מקצועית שצריך להשחית עליו זמן. מכבי ת"א תעשה טעות אם תתעקש על השחקן הפרובלמאטי והחץ המאשים יכוון לרן בן-שמעון שצריך להתעשת.

העקרב החבשי והכלא האתיופי?

איזה מזל ואיזה נס קרה לעם ישראל! הבשורות על שיחרורו של היילה סטאיין מהכלא בעיר גונדר יאפשרו לסטאיין קשישא להביא לירושלים מבייג'ין מדליה במרוץ המרתון. מעצרו של סטאיין לא בא משום מקום, אבל התגובות ההיסטריות של גורמים בישראל היו ילדותיות, ממש בושה לשמה.

הזהירו שסטאיין ישן עם עקרבים! שהכלא באדיס-אבבה לעומת זה שבעיר גונדר הוא דבר המתקרב לתיאורי הגהנום. הסכנה לחיי המרתוניסט שלנו היו עניין של שעות, דקות או שניות ספורות. מדינת ישראל "שאינה מפקירה" שבויים, לא תיתן לאסיר אולימפי להינמק במרתפי הכלא החבשי-אתיופי.

סטאיין שוחרר ביוזמת הקהילה העולמית. הוא נדרש לשוב לאלתר ארצה, דרך נתב"ג. אבל סטאיין שאינו פוחד מפושעים ומעקרב, נשאר באפריקה.

אישית: הייתי שולח אותו בריצה לבייג'ין, נוכחותו (אימונים) באתיופיה חייבת הסבר מנומק ואמיתי עוד לפני הטיסה של משלחת ישראל.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק