סאסטרה אלוף הטור

יום חג לספרד: קרלוס סאסטרה הוא הספרדי השלישי שקוטף את תואר אלוף הטור דה פראנס: "אבא שלי לימד אותי לרכב ומאז אני ממשיך את דרכו.". מי שזכה בקטע האחרון, זהו הבלגי גרט סטגמאנס

יום ראשון 27 יולי 2008
מערכת TELESPORT
 הקטע האחרון בטור דה פראנס, לא שינה הרבה היום (ראשון) בפאתי פאריס, כאשר קרלוס סאסטרה הספרדי, כבר זכה במירוץ וקטף איתו את הבכורה. אבל מי שהצליח לשמור על חוקיות הקטע ה-21 בין אטאמפס לפאריס, זהו הבלגי גרט סטגמאנס. 

הבלגי, סטגמאנס הצליח ממש לקראת הסיום לגבור על ג'רארד קיולק מקבוצת קולומביה בפוטו פיניש מרתק, גם שידוע זהות המנצח בטור. 

הזוכה המאושר, סאסטרה אמר בסיום: "היו רגעים מצויינים עבורי, רגעים מיוחדים. זה היה חלום עבורי לנצח כאן, מאז שהייתי ילד קטן, חלמתי לזכות בטור דה פראנס. עשיתי זאת. אני מאושר. אתה נותן את כולך לטורניר ולרכיבה. הרכיבה זה חלק גדול מחיי, אבא שלי לימד אותי איך לרכב ומאז אני ממשיך את דרכו."

"זה לא יאמן. בסופו של דבר, דווקא בסיום הטור ניצחנו. זה מצויין עבורנו. אני מאוד מרוצה ומסופק, שהצלחתי לנצח קטע בטור ולא מישהו אחר. אנחנו שומרים תמיד דברים לסיום והצלחנו בכך. בדיוק במאה המטרים האחרונים, ידעתי שאנצח." אמר הזוכה הבלגי, סטגמאנס. 

מי שסיים לאחר סאסטרה הספרדי, זהו האוסטרלי קאדל אוונס, שהוליך מספר קטעים את הטור, אבל בסופו של דבר נכנע לספרדי. עוד נציגות לספרד גם בחולצה הירוקה, זהו אוסקר פריירה, שהצליח עם 270 נקודות לגבור על הנורווגי הוסהווד. 

מלך ההרים זהו האוסטרי ברננרד קוהל. CSC זכתה בקבוצה הטובה בטור, כשלאחריה קבוצת ALM.

תמונה: רויטרס.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק