עכשיו הגיע זמן הנקמה

ביום חמישי יערך משחק הגומלין בין ויקינג לוטרה (0:1 לוטרה במשחק הראשון, לעיני 500 צופים). ולמה המשחק הזה זכה לכותרת? הכנסו לכתבה ותקראו על אחת החרפות הגדולות בתולדות הכדורגל לה היה גם "שותף" ישראלי

יום שני 28 יולי 2008
מערכת TELESPORT
 לפני כשבועיים יצא המשקיף אריה וולף לליטא כמשקיף ראשי למשחק גביע אופ"א בין וטרה לויקינג הנורבגית. סביר מאוד להניח שאף אחת מהשתיים לא תזכה בגביע אופ"א, ספק אם תעבור שלב נוסף מעבר לשלב הבא. גם הקהל המקומי לא הגיע בהמוניו למשחק שהיה צפוי להיות די משעמם. מבחינתו של וולף, היה יכול להיות מדובר בעוד טיול למקום שספק אם יגיע אליו שוב.

אלא שאחרי 90 דקות של כדורגל, ניתן היה לקבוע שחרפה כזאת במגרשי הכדורגל לא זכורה הרבה זמן לחובבי הספורט מה שאירע במשחק בין וטרה לויקינג במסגרת הסיבוב המוקדם בגביע אופ"א, לא קשור לכדורגל ולספורט הוגן לחלוטין. 

הכול החל בדקה ה-14. אז הגיע הכדור לידי השוער של ויקינג תומאס מאייר. מאייר הבחין בשחקן של וטרה שוכב מרחק 25 מטרים מנו על הדשא והבין כי השחקן נפצע. את כדור השוער הוא שלח הישר אל מחוץ לקווים כדי לאפשר טיפול בפצוע. הכדור יצא מחוץ למגרש. השחקן הפצוע היה על כר הדשא במהלך הפציעה, אבל הצליח לחזור לשחק תוך זמן קצר. אותו שחקן שנפצע הוא גם זה שהוציא את כדור החוץ לרגלי קשר וטרה, אנטולי אוסטאפ.  שחקני ויקינג המתינו למסירה של אוסטאפ חזרה לשוער שלהם, אבל אוסטאפ חשב אחרת וממרחק 50 מטרים זיהה את מאייר עומד רחוק משערו והחליט לנהוג בניגוד גמור לכל כללי ההתנהגות ולשלוח כדור קשתי ארוך, היישר אל תוך הרשת. הקהל המועט שהגיע למשחק, כ-500 איש, לא ידע נפשו מרוב חגיגה נדירה.

במקום התפתחה מהומה. שחקני ויקינג החלו לשעוט לכיוון השחקנים הליטאים. השופט הרוסי אלכסנדר זבדיס היה חייב לאשר את השער ושער שיויון במכוון לא עלה בחשבון מאחר שלהבדיל ממשחקי ליגה (בליגה ההולנדית קרה מקרה דומה ואז נכבש שער שיוויון מכוון), כאן מדובר היה בשער חוץ יקר.

לאחר המשחק, נשמעו הכוכבים בפרשה המומים. מאייר התקשה להירגע: "אני זרקתי את הכדור החוצה בגלל שאחד השחקנים שלהם היה פצוע על המגרש. פגשנו קבוצה ללא כבוד לקבוצה יריבה או למשחק הכדורגל, המאמן שלהם לא עשה כלום לאחר המקרה וזה הכעיס אותנו.".

מאייר גם  נשאל האם הוא ראה דבר כזה בעבר: "אני לא ראיתי דבר כזה מעולם. קרה דבר כזה בטעות, אבל במכוון? זה לא נעשה בספורטיביות, ועוד ברמות כאלה גבוהות. אני מאוד מקווה שאני לא אראה דבר כזה בעתיד, זו רמה נמוכה מאוד."

שוערה של ויקינג ירד לאחר המשחק בכוחניות מול שחקני וטרה, אבל האנשים שהיו על הספסל מנעו עימות אלים בין שחקני הקבוצות: "אני מחשיב זאת כסקנדל מהשורה הראשונה. לא יכול להיות דבר כזה. צריך להקים ועדה שתבדוק את הנושא."

וירגינס ליבסיוס מאמנה של וטרה המנצחת  ניסה להרגיע: "אוסטאפ בעט את הכדור מרחוק מאוד, הוא לא ראה כלום. תסתכלו על הוידיאו, ותראו שהוא בעט עם הפנים כלפי מטה. הוא גם לא ראה את העמדה שבה עמד השוער. מדובר במקריות מוזרה ונדירה שאנחנו פשוט נהנינו ממנה".

חזרה לוולף. הוא נהנה קצץ פחות ומיהר לשגר דו"ח חריף לאופ"א בה טען לאירוע לא ספורטיבי. השבוע הוא גם קיבל קלטת של המשחק וגם אותה העביר לאופ"א. וולף התקשה גם השבוע לעכל מה שקרה: "מדובר באמת על אירוע חריג. זה היה חוסר ספורטיביות נטו. דבר כזה לא רואים כל יום. אני פשוט הייתי בהלם, לא האמנו שהשחקן יבעט לשער, אבל זה מה שקרה ועם זה השחקנים נאלצו להתמודד".

לצפייה בשער לחצו כאן.

וככה עושים זאת בהולנד.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק