אליפות לוקחים במגרש הביתי

מכבי חיפה היא הכי ראויה לזכות בתואר האליפות, אבל אלופה היא זו שמגרשה הביתי הוא מבצרה. הפועל ת"א ממשיכה לשחק כדורגל מסוגר של עקיצות וממשיכה לפנטז על Ӑליפות. אשר גולדברג מסכם את משחק העונה

יום שלישי 09 דצמבר 2008
אשר גולדברג
 מכבי חיפה היא היום הקבוצה הכי ראויה לעשות בסוף חודש מאי את סיבוב ההכתרה. חיפה חוזרת לקידמת הבמה ובקיץ תייצג שוב את ישראל במוקדמות ליגת האלופות. נראה өאלישע לוי ושחקניו כאילו מבקשים להמתין עוד שבועיים כדי להניח את הכתר לרגליו של הנשיא יעקב שחר, דווקא בקריית אליעזר.

סימלי וראוי שבית"ר ירושלים תיפרד מהתואר למרגלות הכרמל ותיתן את ההילה לקבוצה שהעונה היא הכי ראוייה. אמרנו קרית אליעזר וכיוון החץ שלנו הוא אכן לאיצטדיון שהוקם ב-1954 למרגלות הכרמל. 

כל קבוצה שזוכה בתואר האליפות הופכת את מגרשה הביתי ליעד הכי מבוצר, למקום שהיריבות רועדות כל הדרך לשם, חושבות רק על בונקר וחזרה הביתה בשלום. העונה, למרות ש"הקופים הירוקים" ממלאߙם כמעט כל מושב פנוי, קריית אליעזר הופך למקום נופש עבור חלוצי היריבות שבאות לשחק שם. התמרור הירוק הופך לאדום. המראות של הנשיא יעקב שחר עם הפנים החמוצות מסמלות ומבקשים שינוי.

מכבי חיפה הפכה את קרית אליעזר למסננת, שקבוצות כמו מכבי נתניה, הפועל ק"ש, הפועל ת"א ואחרות באות לשם בהצהרה מוקדמת של חזרה עם הביתה עם נקודות. למכבי חיפה אסור למעוד כפי שבית"ר ירושלים ומכבי ת"א הפכו את מגרשי הבית שלהם בטדי ובבלומפילד לפח יקוש.

הפועל ת"א עוקצת

היריבה של מכבי חיפה במירוץ הכמעט בודד היא מכבי נתניה, שלה רק 2 נקודות פחות ממכבי חיפה. הכדורגל החלש של קבוצתו של לותר מתיאוס, רק מוכיח שהליגה המכונה ליגת העל, חלשה ביותר. חלשה כל כך עד שהפועל ת"א המרוחקת 7 נקודות מהמובילה, מרשה לשחקניה להצהיר על כיוון ומאבק על תואר האליפות.

הפועל ת"א סיגלה לעצמה  נוסחת כדורגל חדשה מבית היוצר של אלי גוטמן: כדורגל נסוג והגנתי שמתבסס על עצירות ענק של שוערה וינסנט איניימה. כדורגל שמוציא את החשק לשחק מולו, כדורגל מרגיז ומטעה. אבל אז באה שיטת העקיצה. השיטה שמצליחה בינתיים, שיטה של מעבר מתפרץ וכיבוש שער או שערים בניגוד למהלך המשחק. זה לא הכדורגל שהקהל רוצה, אך לנוכח הכלום ושום דבר של מכבי ת"א ובית"ר ירושלים, מי אנחנו שנמנע מהצבא האדום של הראל את אלי טביב לנשום בגאווה, אוויר פסגות צח ומלא אמונה̮

תגובות

טלספורט בפייסבוק