בקרוב באדום

אביחי ידין האלמוני מכפר סבא וסלים טועמה הוותיק מלמדים אותנו פרק חדש בהתנהלות מול מועדון שאינו מבין מתי מותר להעליב ומתי לא. אשר גולדברג משוכנע שהאדומים ייכנעו

יום ראשון 03 אוגוסט 2008
אשר גולדברג
 הפועל ת"א ננעלה על אביחי ידין בכל הכוח. אבל בהפועל ת"א החליטו שדין ידין, אינו דומה לסיפורי קיץ מתמשכים אחרים כולל "סאגת טועמה". ידין רוצה מ"האדומים", שרוצים בשירותיו, שכר הולם בדולרים ירוקים. 

ידין בז ולעג להצעה הראשונה של מוני הראל.  ידין רואה את תלושי השכר של חבריו. הוא רואה שחקנים שאותם הוא לא סופר ממטר וחצי מנפנפים במשכורות של 150 אלף דולר ומעלה.

 ידיןמתברר בחור חכם. הוא  יודע שהצבע האדום ננעל עליו כמו משגר טילים. הוא יודע שדרישותיו ימולאו ככתבם ולשונם בנושא הדולרים. והיה לא? מכבי ת"א יכולה להיות אופציה טובה גם בעוד חודש.

גם טועמה עושה בית ספר 

להבדיל מידין, סלים טועמה לא ישחק במכבי תל אביב. סלים יודע שצריך סבלנות, הוא יודע שהפועל ת"א תעדיף בקרוב להגיע איתו להסדר בתביעה שהגיש מאשר להתמודד מולו. טועמה, מבאי משרדו של עו"ד שחר בן-עמי, למד שנאמנות למועדון מסויים "זה נושא של מקום וזמן". כך זה היה בקייסרי התורכית, במכבי פ"ת, בחזרה הקצרה להפועל ת"א ועכשיו בסטנדרד ליאז', האלופה הבלגית.

סלים טועמה אהוב על האוהדים באדום בעיקר בזכולת השערים שכבש נגד מכבי ת"א. טועמה יודע זאת ולכן לא התרגש  גם כשהמאמן אלי גוטמן שלח לעברו חיצי ביקורת הישר ללב.
טועמה יודע כי בקרוב כולנו נראה תמונה משותפת שלו ושל אלי גוטמן, והכותרת תהיה של אלי גוטמן שלבטח יגיד "טועמה הוא השחקן שהכי רציתי בהפועל ת"א".

דב בן-שיטרית הלך לעולמו, כדורגלן ופעיל ציבור

בשבוע שעבר הלך לעולמו אחרי מחלה, דב (דדה) בן-שיטרית. בן-שיטרית היה בסוף שנות ה-60 ותחילת ה-70 כדורגלן בהפועל ירושלים בעידן של צבי סינגל ואלי בן רימוז. בן-שיטרית היה בסגל "קאן" שגבר על בריה"מ 1-0 והיה בסגל בנגקוק באליפות אסיה,  כשהיה שחקן קבוע בהרכב של הפועל ירושלים, התגייס לנח"ל המוצנח, והפסיק לזמן ארוך את פעילותו.

בן-שיטרית חזר להפועל ירושלים, אבל ירד ממנה בהמשך להפועל בית-שמש. היה במשך שנים חבר מועצת העיר ירושלים בזמנם של טדי קולק ואהוד אולמרט, וסייע כפעיל השכונות לניצרכים רבים. המחלה הכריעה את האיש יוא הדופן: כדורגלן, לוחם ובן אדם.

האיש של קשטן בין הקורות?

נבחרת ישראל תצא בשבוע הבא למחנה אימונים בפינלנד. במהלך המחנה אמורים דרור קשטן ומשה סיני לבחור בהרכב למשחק הראשון במוקדמות מונדיאל 2010 נגד שוויץ (6.9.2008)
"הבעיה" של קשטן היא בין הקורות, בעמדת השוער. דודו אוואט שאינו משחק ואינו מתאמן בלה-קורוניה, או ניר דוידוביץ' המצטיין באימוני מכבי חיפה. ההחלטה של קשטן מחייבת אחריות רבה, היא יכולה "להפיל" כבר במשחק הראשון את התיק על כל המשך ההתנהלות. אני בטוח שקשטן יחליט הגיונית ומקצועית במהלך החשוב.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק