סין מבהירה: אין סיבה לדאגה

הפיגוע אתמול בו נהרגו 16 שוטרים לא הוסיף לשקט בסין. גם רעידת אדמה היתה היום בסין. ובכל זאת הסינים מבהירים: אין סיבה לדאוג. 100,000 אנשי אבטחה שומרים על הסדר

יום שלישי 05 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT

 בעקבות הפיגוע במערב סין, שבו נהרגו 16 שוטרים, הסינים הודיעו שהם משוכנעים ברמת הבטיחות באולימפיאדה והם עושים את כל המאמצים למנוע ממקרים כאלו לחזור על עצמם.

הפיגוע אתמול אירע בצ'ין שיאנג, מרחק גדול מהעיר בייג'ין שבה תערך האולימפיאדה. הפיגוע בצ'ין שיאנג לא אמור להשפיע על ההכנות,אך העובדה שהפיגוע התרחש 4 ימים לפני פתיחת האולימפיאדה גורמת לאנשים לחשוש מעט מהמצב הביטחוני בסין.

הסינים הבהירו שהם הכינו צבא של כ-100,000 חיילים ושוטרים לטקס הפתיחה שיערך ביום שישי הקרוב וראשי הוועד האולימפי  בטוחים שהסינים עושים כל מה שהם יכולים בשביל לשמור על האולימפיאדה בטוחה ככל שאפשר.

הסינים מציינים שהם תגברו את האבטחה במשרדים ממשלתיים והגדילו את מספר הביקורות המשטרתיות בכבישים.

עוד בסין, הממשלה הסינית התנצלה היום על כך שנתפסו שני עיתונאים יפנים והוכו על ידי המשטרה הסינית בקשגר. במשטרת קשגר התנצלו על התקרית אך גם הוסיפו, "העיתונאים עברו את הגבול".

הפיגוע בצ'ין שיאנג לא אמור להשפיע על ההכנות, אך העובדה שהפיגוע התרחש 4 ימים לפני פתיחת האולימפיאדה גורמת לאנשים לחשוש מעט מהמצב הביטחוני בסין.

היום גם היתה רעידת אדמה קלה בחבל סצ'ואן המרוחק מאוד מבייג'ינג, אולם האירוע לא הוסיף לשקט.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק