ועדת בדיקה חובה

לארקדי גאידמק אסור לשתוק בגלל הבחירות. חידת אבראו, הרכש הבלגי, הסגירה האלכסונית ויצחק שום. בית"ר ירושלים במערומיה ואפילו גלוחי הראש מויסלה יכלו לשיר בבוז. אשר גולדברג עצבני

יום חמישי 07 אוגוסט 2008
אשר גולדברג
המטוס השכור של בית"ר ירושלים המריא בחשאי אל תוך לילה פולני שייזכר לשנים רבות. אין ספק שאם נבדוק את המכשיר הנייד של היו"ר אלי ארזי, בוודאי נגלה שהבוס ארקדי גאידמק דורש ועדת חקירה ובדיקה מיוחדת.

"הלילה בו הושפלה ונרמסה בית"ר ירושלים בקראקוב", מצריך קודקוד שיקבל אחריות. אין ספק ש"טמבלים" רבים ימהרו להפיל את התיק על השוער קאלה, שהוא "הבורג השבור", אבל לא רק הוא אשם.

הראשון שצריך לצאת עם מיקרופון לחוצות עיר הבירה הוא ארקדי גאידמק. הבוס צריך, מבלי לחשוש למצביעיו בבחירות הקרובות, להגיד את אשר על ליבו ועל לשונו. גאידמק חייב זאת לאלפי אוהדיה השרופים והאוהבים, ששחקניו עליהם שפך קרוב ל-120 מיליון שקלים הקדימו בארבעה ימים את 9 באב.

אבראו לאן? 

סבסטיאן אבראו הגיע במיוחד מריבר פלייט כדי להוביל את הקבוצה אל ליגת האלופות. האורגוואי נכשל. הוא לא גולר, על הקרקע הוא חלש, ומלבד עליה לנגיחה אין לי ספק שאפילו חן עזריאל טוב ממנו. ההרגשה היא שאבראו שיטוס בקרוב למשחק של נבחרתו, ישאר שם ויסיים רומן הזוי עם ארץ הקודש.

הברק הבלגי?

איזה כותרות תפס ברק יצחקי? תארו לכם מה היה קורה לראשי המועדון אם לא היו מצליחים לרשום את כוכב גנק בזמן למשחקים. בינתיים, יצחקי נראה מעט שמנמן והשיער המגודל עם הבנדורה על הראש גורמים לרבים להנהן בראשם.

גלוחי הראש מקראקוב?

כמה "סיפורי שולמן" שמענו על האנטישמים ועל גלוחי הראש הפראיים של ויסלה קראקוב. במציאות, כמו באמירה תוצרת ישראל: "לא דובים ולא יער". אותם פנאטיים ממש ריחמו על הקבוצה היהודית שספגה 5 פצצות תאורה. אחד הגלוחים עם הבקבוק בירה בידו פלט: "תנו להם לחזור שקט לפלשתינה".

הסגירה האלכסונית של שפיגל?

אחת ההרצאות הטקטיות המרכזיות לשחקני בית"ר ירושלים הועברה על ידי המנג'ר גיורא שפיגל. שפיגל הסביר בעברית ובאנגלית הכי פשוטה, שכדורגל הוא המשחק הכי פשוט שיש, אבל רק במידה ולשחקנים על כר הדשא יש את היכולת לבצע את אשר מוחם קולט.

שפיגל הזהיר וכיוון. שפיגל תירגל ושאל. שפיגל חשב שבנאדו, עידן טל, בן-יוסף, אלבארז, אוחיון ובאוטנג, שכולם שחקני נבחרות לאומיות מבינים אותו. שפיגל היה בטוח שחבורת "המיליונרים" שלו מבינה מה הפרוש של "סגירה אלכסונית" או "תשחקו קרוב אחד לשני". שפיגל הבהיר זאת לשחקני בית"ר ירושלים, אבל נראה שהיה מי בתוך הקבוצה שהעביר את דבריו לויסלה קראקוב. הפולנים בסך הכל "סגרו אלכסונית, וגם כבשו במדויק אל בין הקורות".

יצחק שום?

קשה לדעת מה עבר על שום יצחק במהלך 90 הדקות בקראקוב. קשה לדעת, אבל אין ספק שהדברים יושבים לו חזק בתוך הראש ועל קצה הלשון. איך שלא ינתחו מיקצועית את בית"ר ירושלים של קראקוב, ה-11 שפתחו בהרכב החזירו אותם לימי ימק"א, אז שיחקו בבית"ר ירושלים עבור סמל המנורה ולא סמל היורו.

הזיכרון הקצר?

בעוד פחות מחודש ליגת העל יוצאת לדרך. מעניין אם ניצחון על הכח עמידר רמת-גן או הפועל קריית-שמונה יגרום למי מהאוהדים לשיר שירי תהילה למובסי ומושפלי קראקוב, פולין, 6.8.2008.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק