אוחנה ואורי מועמדים

לחץ גדול של אוהדי בית"ר ירושלים ומקורבים לארקדי גאידמק, שדורשים לשחרר את שום ולהחזיר עטרה ליושנה, את הסמל של בית"ר, אורי או אלי. גאידמק מאשר שהשניים מועמדים

יום שישי 08 אוגוסט 2008
אשר גולדברג

לאחר תצוגת הנפל של בית"ר ירושלים, האלופה ומחזיקת הגביע, במשחק מול קראקוב אמש (רביעי), צופים בקבוצה למהפכים של ממש בהקדם האפשרי. 

החזית הקרובה היא עמדת המאמן. האוהדים ומקורבים לגאידמק דורשים לשחרר את יצחק שום ולהביא במקומו את אחד משני הסמלים הבלתי מעורערים של הקבוצה: אלי אוחנה או אורי מלמיליאן.

כידוע, אורי מלמיליאן מכונה כ"מלך של ירושלים" או כ"מלך של בית"ר". השחקן שהחל את הקריירה בבית"ר ירושלים ב-1973 עד 1989 כונה "הנער ממילא" ואפילו בשוק מחנה יהודה שרו שירים לזכותו ומספר ירקות אף זכו לכינוי: "כל עגבניה מלמיליאן".

בעבר הלא רחוק הוצע למלמיליאן את תפקיד המאמן, אך הוא סירב בתוקף. מלמיליאן אימן את הפועל ירושלים, מכבי נתניה, הכח עמידר רמת גן ואת הפועל פתח תקווה בעונה שעברה ופוטר בשלהי העונה ובמקומו הצטרף אלי מחפוד. 

מלמיליאן מעולם לא אימן את בית"ר ירושלים. כעת בבירת ישראל מנסים לשקם את ההריסות שקרו בשבוע האחרון, במטרה לייצג את האלופה כקבוצה בעלת זהות וצביון ירושלמי ואורי הינו האדם המתאים ביותר. 

גם אצל גאידמק אפשרות המינוי של אורי מלמיליאן למאמנה של בית"ר ירושלים, עשוייה להוות הון פוליטי עבורו. נשיא בית"ר ירושלים, רץ לבחירות בעיריית ירושלים עם מפלגת "צדק חברתי" וחזרה של הסמל לקבוצה, עשוייה להניב מספר רב של בוחרים עבורו.

בית"ר חזרה לבלתי נודע

פחות מ-24 שעות מההלם והתבוסה שספגה  (5:0) בית"ר ירושלים בפולין, ובעקבות גל ניחושים ואמירות לא ברורות של רבים מבכירי הקבוצה, נחתה אחה"צ בית"ר ירושלים בנתב"ג וכבר ביום שישי תתחיל בהכנות למשחק גביע הטוטו בשבת נגד מכבי חיפה בקרית אליעזר.

את מצב השפל ניתן היה לזהות כבר בנחיתה ארצה, כאשר מספר מצומצם של אוהדים הגיע לברך את השחקנים בעלי הפנים החמוצות.

רוב הנוכחים בנתב"ג סרבו להתייחס אישית לשינויים שאמור ארקדי גאידמק להוביל החל מהמנכ"ל איציק קורנפיין ועד אחרון השחקנים, כולם דיברו על הלא נודע ועל דברים שיכולים לקרות בעקבות ההפסד אמש.

כבר מחר (שישי) תיתכנס ישיבת חירום בראשותו של היו"ר אלי ארזי ודברים יתחילו לקבל כיוון במועדון. בית"ר ירושלים נוחתת אחה"צ בישראל וכבר עכשיו ברור שהשינויים בקבוצה צפויים להיות מרחיקי לכת.

כפי הנראה, מסתמן שגיורא שפיגל, המנג'ר המקצועי של בית"ר, לא ימשיך בתפקידו וחוזהו שעומד להסתיים לא יחודש. גם המאמן יצחק שום יידרש לתת הסברים.

הבעלים ארקדי גאידמק דרש שינוי במצבת השחקנים ששכרם גבוה פי עשרה מהיכולת אותה הם מציגים.

הנפילה הגדולה שייכת לחלוץ מאורגוואי סבסטיאן אבראו. בכיר במועדון אמר: "הוא לא יודע כדורגל. התקשורת עבדה עלינו ועל הצוות המיקצועי. קשה להבין איך אלופת ארגנטינה מוכרת בסכום מגוחך מבחינתם שחקן מרכזי כיביכול".

בבית"ר יפעלו להשאלתו או מכירתו לארגנטינה או אורגוואי כדי למזער את הנזק.

מבחינת בית"ר ירושלים, שיא השפל שייך לדרק בואטנג שיושאל בתקופה הקרובה לאירופה. על בואטנג נאמר בסיום המשחק: "חוזהו לא ישודרג והוא לא יוחתם. עכשינו טענות שחשבנו שהוא מסוגל להוביל אותנו לליגת האלופות. היכולות שלו טובות נגד הפועל נגד הפועל תל-אביב ומכבי הרצליה".

בבית"ר ירושלים לא יודעים איך להתמודד עם השוער טברטקו קאלה. דבר אחד ברור- האיש לא ישחק יותר עם בית"ר ירושלים באירופה במידה והקבוצה תשתתף שם בעונה הבאה.

שחקנים נוספים שאיכזבו ואפשר ששכרם לא יועלה הם עידן טל ותומר בן-יוסף. בקבוצה יעשו מאמץ להכשיר את שמעון גרשון הפצוע כבר למשחק החוץ בשבת בגביע הטוטו מול מכבי חיפה.

 צילום: בית"ר.נט

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק