הלך לעולמו אדם ענק

אנשי הכדורסל מספידים הבוקר את רלף קליין, שהלך לעולמו בגיל 77. מיקי ברקוביץ': "רלף היה מענקי הכדורסל בארץ". מוני פנאן: "רלף היה אדם מדהים, חבר אמיתי"

יום שישי 08 אוגוסט 2008
שלמה חסיד

עולם הכדורסל הישראלי הרכין את ראשו בעקבות לכתו בטרם עת של רלף קליין, מגדול מאמני נבחרת ישראל ומכבי ת"א בכל הזמנים.

מיקי ברקוביץ, שהיה הסמל של מכבי ת"א בתקופתו של רלף קליין הספיד את המאמן ואמר: "עולם הכדורסל בארץ מרכין ראש. רלף קליין היה מענקי הכדורסל בארץ, היתה לו תרומה מכרעת להיסטוריה של מכבי ושל הכדורסל בארץ בכלל. מדובר באיש ענק, מדהים, שאהב את הכדורסל, אהב אנשים. היה מאמן ואיש דגול. הוא השפיע בצורה עצומה על מהלך הקריירה שלי. כמובן שאנו כולנו עצובים מאוד ביום הזה".

מוטי ארואסטי: " הלך לעולמו  אדם ענק, ישר, צנוע, ספורטאי בכל רמ"ח אבריו. אדם שאהב את הספורט, אהב לעבוד והשפיע בדרכו המיוחדת על דורות של ספורטאים. יהי זיכרו ברוך".

אולסי פרי: "רלף היה האבא של מכבי ת"א. מדובר באדם שנתן את כל כולו למכבי ולכדורסל ולמדינה. זה ממש כאילו איבדנו בן משפחה".

מוני פנאן: "רלף היה אדם מדהים, מאמן גדול, מכביסט. איש משיכמו ומעלה, אדם טוב לב וצנוע, חבר אמיתי שאפשר ללמוד ממנו. איש משפחה, מלח הארץ. אדם שעלה ארצה, למד את הישראליות והשתלב בה. כל משפחת מכבי והכדורסל הישראלי אבלים".

אילן השועל: "קיווינו שהאירוע שעשינו יחזיק אותו בחיים עוד כמה חודשים. הוא היה מאושר. כל מה שעשינו לו זה קטן לעומת מה שמגיע לאבא הזה. זה יום בהחלט עצוב. אנו כולנו בוכים. רלף קליין היה הגדול מכולם. עד ליומו האחרון התעניין וניסה להשפיע. לפני שבועיים ניסה לעשות סולחה בין צביקה לליאור אליהו. הוא אהב את הכדורסל ואהב את האנשים. היתה לו הסתכלות מאוד מיוחדת".

פורסם לראשונה בשעה 14:20 בתאריך 07/08

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק