פניני ביטל הבוררות

גיא פניני, שחתם במכבי ת"א, ביטל את הבוררות נגד הפועל ירושלים ולמעשה חייב את הקבוצה לעמוד בתנאי החוזה עימו. כעת הכדור בידי ירושלים

יום שישי 08 אוגוסט 2008
שלמה חסיד

השחקן גיא פניני שחתם במכבי ת"א ביצע תפנית וביטל את הבוררות שאליה ניגש מול הפועל ירושלים ביום ראשון. 

עורך דינו של השחקן, עופר יחיאלי משך ברגע האחרון את הבוררות וביטל אותה כך שפיניני אמור לשחק בהפועל בעונה הקרובה בהתאם לחוזהו עם הקבוצה.

 מקורבים לעסקה טוענים כי פיניני ביצע מהלך שמטרתו התנתקות מהפועל ירושלים כיוון שלא יעלה על הדעת שהיא תחזיק שחקן שכבר חתם במכבי בעונה שלאחר מכן כשכל מטרתה היא להוציא כסף מהשחקן כפיצוי על התרת חוזהו. וכעת פיניני מעריך כי ישוחרר מירושלים בחינם.

משמעות הצעד של פניני היא שהפועל ירושלים טוענת כי מעברו למכבי ת"א אינו חוקי, היא תהיה חייבת להעסיקו גם בעונה הבאה ולעמוד בתנאי חוזהו. ובכל מקרה פניני ישוחרר בתום העונה הבאה לכל קבוצה בה יחפוץ, כולל מכבי ת"א.

כעת יצטרכו בירושלים להחליט האם לבקש סכום פיצוי קטן ממכבי ת"א או להמשיך לשלם שכר לאחד השחקנים הבכירים בכדורסל הישראלי, למרות שברור שבתום העונה הוא עובר.

כזכור, המחלוקת בין הצדדים היא שבירושלים טענו כי פניני לא רשאי לעזוב את הקבוצה, אלא רק לקבוצה שלא בישראל וזאת גם בתנאי שיציג חוזה מקבוצה זרה עד ה-20 ביולי 2008. 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק