יקותיאל סיים חמישי

הישג אדיר לג'ודוקא הישראלי גל יקותיאל: הפסיד בסיבוב השני לצרפתי דרגין אך ניצח ב-3 קרבות בבית הניחומים עד לגמר על מדליית הארד. שיאים ישראלים בבריכה

שבת 09 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT

לאחר 3 ניצחונות בבית התנחומים, הגיע גל יקותיאל לקרב על מדליית הארד. ניצחונות על אלוף עולם לשעבר, אלוף אירופה לשעבר ומדאליסטים אולימפיים הביאו את גל יקותיאל לסנסציה כשהעפיל לגמר על הארד, אך שם הוא נעצר. ניצחון מול הרוסי רוסלאן קישחמוב וניצחון מול קרייג פאלון הבריטי העניק לו את הקרב על מדליית הארד. לאחר ההפסד בסיבוב השני לדרגין, בקרב הראשון בבית הניחומים גבר על הגיאורגי נסטור חרגיאני לאחר שהאחרון נענש בנקודת אזהרה.

יקותיאל היה חלש בקרב על הארד וההולנדי שלט לכל אורך הקרב. ההולנדי, מקום שני באירופה, גם לו זה היה קרב קרב ראשון על מדליה. קוקה ויוקו מוקדמים שלו, כש-15 שניות לסיום ריתק את יוקתיאל, הכריעו את הקרב וסיימו מסע מדהים של יקותיאל. במשחק הקודם, אחרי קוקה וואזארי מוצלחים של הבריטי קרייג פאלון, אלוף עולם לשעבר, הצליח בתוך דקה יקותיאל למחוק את הפיגור הגדול עם וואזארי ואיפון והעפיל לקרב על הארד.

לאחר הניצחון מול הגיאורגי, הגיע יקותיאל למרחק שני קרבות ממדליית הארד. לאחר 9 דקות של קרב, שנכנס שוב פעם אל ניקוד הזהב, הצליח יוקתיאל לזרוק את רוסלאן הרוסי והעפיל לגמר בית התנחומים ומאבק על מדליית הארד.

בסיבוב השני מול דרגין גל יקותיאל שלט בקרב, זיהה מהלכים מראש אך לאחר 3 דקות של קרב הצדדים עדיין היו ללא ניקוד. 1:50 לסיום, השופטים זיכו את גל יקותיאל בננקודה כיוון שהצרפתי אינו תקף והציבו את גל בעמדת יתרון . שניות לסיום הקרב איבד גל שיווי משקל והצרפתי ניצל זאת על מנת לשלוח את יקותיאל אל ניקוד הזהב בפעם השנייה שלו הבוקר. תרגיל מהיר עם פתיחת ניקוד הזהב סיים את הקרב והצרפתי דרגין ניצח את הקרב. כעת, בעקבות הגעתו של דרגין לשלב חצי הגמר, מתחרה יקותיאל על מדליית הארד בבית הניחומים.

בסיבוב הראשון השיג יקותיאל ניצחון מרשים הבוקר (שבת) על המונגולי, השווטאר צנגבטאר, המדורג 5 בעולם בעל מדליית הארד באולימפיאדה באתונה. הספורטאי הראשון שפתח את משחקי המשלחת הישראלית ניצח בזכות תרגיל הקוקה, בו ביצע תרגיל כתף על המונגולי, בפתיחת הארכה ועלה לסיבוב השני שם יתמודד מול הצרפתי דרגין. יקותיאל היה מרוכז לאורך הקרב, כאשר בעזרת טקטיקת התגוננות התיש את יריבו המונגולי ומשך את הקרב להארכה, לאחר שלא נצברו נקודות בזמן הסדיר של הקרב. 

במהלך הקרב לא היה יתרון למתאבק כזה או אחר. גל היה מפוקס תוך כדי שהוא מנסה לנטרל את יריבו בכדי לא לתת לו לצבור נקודות בדרך לסיבוב השני.

תום בארי, השחיין הישראלי, שכה הבוקר במשחה ה-100 מ' חזה ושבר את השיא הישראלי, כשקבע זמן של  1:02.42. בארי  סיים רביעי ולא הצליח להעפיל למקצי חצי הגמר.

 גם גל נבו, קבע שיא ישראלי במשחה ל-400 מ' מעורב אישי. נבו שבר את את שיאו  של מיקי חליקה ב-3.46 שניות, כשקבע 4:14.03 דקות. נבו  לא העפיל למשחה הגמר, שיתקיים מחר בבוקר וסיים את המוקדמות במקום ה-11.

 אניה גוסטומלסקי, ששחתה במרחק ל-100 מ' פרפר, קבעה שיא אישי של 59.50 ש', סיימה במקום הרביעי במקצה שלה

 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק