קלייזה ניצח את ארגנטינה

בייג'ין 2008: שלשה של לינאס קלייזה 2 שניות לסיום הבטיחה לליטאים ניצחון מפתיע על האלופה האולימפית 75:79. ניצחונות גם לספרד על יוון ולגרמניה על אנגולה

יום ראשון 10 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT
ארגנטינה האלופה האולימפית פתחה את הופעותיה עם משחק מול ליטא ושאראס, משחק שעל הנייר היא היתה אמורה לנצח אך לליטא היו תוכניות אחרות.

במשחק המרתק שהתפתח בין שתי מעצמות הכדורסל הוליכה ליטא לאורך כל המשחק בהפרשים קטנים. ארבע דקות לסיום ליטא כבר הוליכה בתשע הפרש אך ריצה מדהימה של ארגנטינה קבע שיויון 75, 40 שניות לסיום. נוצ'יוני החטיא שלשה וליטא יצאה להתקפה אחרונה. כל ההגנה של ארגנטינה התרכזה בשאראס, שמצא את קלייזה חופשי מחוץ לקשת וזה קבר שלשה שהבטיחה את הניצחון המפתיע של הליטאים 75:79.

שאראס הנהיג את המשחק של ליטא ומסר 8 אסיסטים בתוספת של 10 נקודות. קלייזה מדנבר הצטיין עם 13.  ג'ינובילי הצטיין בשורות ארגנטינה עם 19 נקודות, שלא הספיקו מול הליטאים המפתיעים.

ניצחון ספרדי מול יוון

נבחרת ספרד, אלופת העולם וסגנית אלופת אירופה פתחה את הופעותיה בביג'ין עם משחק שעל הנייר היה אמור להיות קשה מאוד מול יוון החזקה של ינאקיס.

אולם ספרד ניצחה את היוונים בקלות מפתיעה 81:66. יוון הצליחה לתת פייט לספרדים במחצית הראשונה אך ברבע השלישי ביצעה ספרד את הבריחה ולא הביטה לאחור.

פאו גאסול, הכוכב של הספרדים מהלייקרס נתן משחק רגוע וקלע 11 נקודות בלבד. רודי פרננדז, שהצטרף העונה לפורטלנד מה-נ.ב.א הוליך את קלעי ספרד עם 16. חוסה קלדרון מטורונטו הוסיף 13. ואסילוס ספאנוליס הוליך את היוונים עפ 15 משלו.

 טיול לנוביצקי מול אנגולה

במשחק שפתח את בית ב' לא התקשתה נבחרת גרמניה של דירק נוביצקי מול אנגולה, כשדרסה אותה בניצחון קליל 66:95.

נוביצקי הצטיי עם 23 נקודות ושתי החטאות בלבד מהשדה, אך מי שהוליך את לעי גרמניה הוא כריס קאמאן, הסנטר של הקליפרס שקלע 24 נקודות. אדוארדו מינגאס הוליך את קלעי אנגולה עם 24 משלו.

צילומים: רויטרס.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק