קומדיה של טעויות

טוטו: נתניה הוליכה רוב שלבי המשחק, אבל שלל טעויות שלה העניקו לבני יהודה ניצחון 1:2. קיויו כבש (13), חמד השווה (71) אחרי טעות של שטראובר וקלמי סבן (74), עם שער עצמי, השלים מהפך

יום ראשון 10 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT

המחזור הראשון של גביע הטוטו לעונת 2008/9 שהחל כבר ביום שישי האחרון, המשיך הערב (ראשון) עם ניצחונה של בני יהודה על מכבי נתניה בתוצאה 1:2. לותר מתיאוס ערך הופעת בכורה על הקווים בשורות המארחת, וגם מן העבר השני של המגרש מדובר היה במשחק בכורה של גיא לוזון. 

נתניה היתה טובה יותר במחצית הראשונה, והעליונות שלה באה לידי ביטוי בדקה ה-13, משער של קיויו. במחצית השניה, בני יהודה נזכרה שהתחילה העונה ונכנסה למשחק. בדקה ה- 71, תומר חמד ניצל טעויות של קלמי סבן ולירן שטראובר כדי לכפות שוויון מוצדק, ורק 3 דקות לאחר מכן, שער עצמי של סבן העניק לבני יהודה ניצחון ראשון העונה.

שוערה של מכבי נתניה, לירן שטראובר, ניסה להסביר את הטעויות שהובילו לניצחונה של היריבה: "השער הראשון היה צירוף מקרים. השער השני היה גול עצמי. לא נורא, עדיף לגמור עם השערים האלו בגביע הטוטו וזהו. כרגע מה שאנחנו רואים לנגד עינינו זה את המשחק ביום חמישי. רוב שלבי המשחק עמדנו טוב יותר, והשחקנים פשוט התעייפו. אם לא הייתי סופג את הגול המצחיק הזה, הכל היה נראה אחרת".

מהלך המשחק:

בדקות הראשונות למשחק נראתה רק קבוצה אחת על המגרש. המארחת היתה דומיננטית יותר והחזיקה בכדור רוב הזמן.

דקה 13 - פרנסיס קיויו העלה את נתניה ליתרון 0:1. איינוגבה הצליח להדוף בעיטה של אוקוצ'ה מקרוב, אך קיויו השתלט על הריבאונד ושלח אותו לרשת. 

דקה 25 - דדי בן דיין הגביה כדור מאגף שמאל, דלה ימפולסקי התמהמה והגנת בני יהודה מיהרה להרחיק לקרן.

נתניה נרגעה לאחר השער ואפשרה לבני יהודה להכנס למשחק. למרות זאת, לא נרשמו הזדמנויות ע"י חניכיו של גיא לוזון לסיכון שערו של לירן שטראובר.

דקה 51 - גיא לוזון הורה על חילוף ראשון בשורות האורחת, כאשר אלי אברבנל החליף את לירוי צעירי. 4 דקות לאחר מכן, חילוף שני בקבוצה: משה ביטון נכנס לשחק במקומו של פדרו גלבאן.

דקה 56 - אלי אברבנל הגביה כדור קרן לרחבה, תומר חמד התרומם ונגח בסמוך לשערו של שטראובר.

דקה 59 - ימפולסקי השאיר את קיויו לבד מול איינוגבה, אך החלוץ מיהר ובעט מהאוויר ברשלנות מעל השער.

דקה 67 - קומדיה של טעויות ברחבת בני יהודה. איינוגבה יצא משערו כדי לקלוט כדור, אך נכשל בכך פעמיים. הכדור פגע בקיויו מול שער ריק וניתז החוצה.

דקה 68 - חילוף כפול בשורות המארחת: ברוך דגו, בהופעת בכורה רשמית בנתניה, החליף את פרנסיס קיויו, ואלמוג כהן תפס את מקומו של רביד גזל.

דקה 71 - תומר חמד קבע שוויון 1:1. חמד השתלט על הכדור אחרי איבוד של קלמי סבן, דהר לכיוון השער ושלח את הכדור בין רגליו של שטראובר לרשת. טעות גדולה של השוער הנתנייתי.

דקה 74 - קלמי סבן, בשער עצמי, העלה את בני יהודה ליתרון 2:1. תומר חמד נגח לשער, הכדור פגע בסבן, שינה כיוון ונכנס פנימה. 

דקה 79 - קובי מיואל נכנס לשחק במקומו של תומר חמד, שמתח שריר ולא יכול היה להמשיך לשחק. 3 דקות לאחר מכן, חילוף גם בנתניה - יחיאל צגאי נכנס, דלה ימפולסקי יצא.

הרכב מכבי נתניה: לירן שטראובר, קלמי סבן, לואיס מרין, זאב חיימוביץ', דדי בן דיין, פרנסמן ביבאן, רביד גזל (אלמוג כהן 68'), שלו מנשה, דלה ימפולסקי (יחיאל צגאי 82'), אובודו אוקוצ'ה ופרנסיס קיויו (ברוך דגו 68').

הרכב בני יהודה: דלה איינוגבה, איציק עזוז, מילאן מרטינוביץ', איבן גרידו, עוז ראלי, לירוי צעירי (אלי אברבנל 51'), הרוויה קובצ'ביץ', תמיר כחלון, פדרו גלבאן (משה ביטון 55'), כפיר אדרי ותומר חמד (קובי מויאל 79').

שופט המשחק: שי שטרית.
לעיני כ- 1,000 צופים באיצטדיון 'הקופסא', נתניה.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק