בלעדי: שום נשאר עם פרננדז

כפי שפורסם בלעדית כבר בשעה 16:30, ארקדי גאידמק הודיע ליצחק שום כי הוא נשאר בבית"ר ירושלים, כשאל הקבוצה מצטרף לואיס פרננדז. לאחר מכן נערכה מסע"ת, בה נמסרה ההודעה הרשמית

יום שני 11 אוגוסט 2008
אשר גולדברג

לאחר הכישלון הנחרץ בקראקוב, הלחץ עבד שעות נוספות בבית"ר ירושלים. היום (שני) ערך ארקדי גאידמק, נשיא בית"ר ירושלים, מסיבת עיתונאים שבה החליט כי   לואיס פרננדז (49), שאימן את האלופה בעונת 2005-2006, חוזר בתור מנהל מקצועי ואיתו ימשיך לעבוד יצחק שום. 

את הידיעה יכולתם לקרוא ב-TELESPORT, כבר בשעה 16:30, כידיעה בלעדית. כבר בשעה זו פרסמנו כי למרות כל ההערכות, יצחק שום קיבל הודעה כי הוא ממשיך בקבוצה. המשך תוכן הידיעה עודכן במהלך הערב.

ארקדי גאידמק ננגס על ידי התקשורת הישראלית, אך נראה מרוכז ורהוט בתשובות, שהעניק לעיתונאים. האופטימיות, שאותה הפגין במלוא האלגנטיות על כסא משרדו, העניקה מעין שקט תקשורתי לקבוצה ולאוהדים, כי יש כאן שליטה מלאה של הנשיא המחוייך.

לאחר שעזב את בית"ר ירושלים, חתם לואיס פרננדז בליגה הספרדית, אצל ריאל בטיס, שהייתה בסכנת ירידה והציל אותה במחזורים האחרונים. פרננדז אף אימן את קאן, פריס סן ז'רמן, אתלטיק בילבאו, אספניול, אל ראיין בקטאר ואת אלופת ישראל. 

כשחקן, השיג פרננדז מספר תארים מכובדים. זכה פעמיים בגביע הצרפתי עם פ.ס.ז' (82,83), אליפות אירופה עם נבחרת צרפת (84), אליפות עם פ.ס.ז' ב-1986.

מאמן בית"ר ירושלים יצחק שום,  זומן לשיחה אישית בירושלים עם הבעלים ארקדי גאידמק. שום שאינו זומן למסיבת העיתונאים, שמע מבחר מחמאות מגאידמק על עבודתו ולא קיבל הודעה על סיום דרכו בקבוצה באותה הפגישה. שום אמור כעת לשתף פעולה עם לואיס פרננדז, שיגיע ארצה וישאר כמאמן ראשי. 

ליצחק שום בבית"ר ירושלים חוזה לשנתיים נוספות ונודע כי לשום הוצע להמשיך בקבוצה תחת הנהגתו של לואיס פרננדז שאימן את בית"ר לפני כשנתיים. פרננדז יתמנה בסוף החודש אוגוסט, כמנהל מקצועי.

ארקדי גאידמק אמר במסיבת העיתונאים: "יש לנו את הצורך לייצג את הכדורגל, כיוון שאנחנו לקחנו אליפות והיינו צריכים לייצג את ישראל גם באירופה. נכשלנו באופן דרמטי באירופה. 

על ההמשך והשינויים שיחלו בקבוצה אמר הנשיא: "פרננדס במגעים איתנו, עדיין לא סיכמנו איתו את כל התנאים הפורמאליים, אבל הוא אמר שהוא יחזור לארץ והמילה שלו היא מילה מכובדת."

על המאמן הנוכחי, יצחק שום: "נכון שנפלנו על משחק חשוב, ואנחנו לא נהרוס את מה שבנה שום, שעשה עבודה מכובדת במועדון. יהיו החלטות לגבי השחקנים שנמצאים כעת במועדון. היה ברור שלאחר הנפילה מול קראקוב, היה צריך לשנות. לא צריך לשלוח מאמן הביתה בגלל כישלון במשחק יחיד."

גאידמק גם נשאל האם הוא שקל לעזוב לאחר הכישלון: "אני הגעתי לבירת ישראל, למדינת ישראל, כדי לקדם את ארץ היהודים ולהוות גאווה עבורם גם בתחום האירופאי. לא הגעתי לעשות כסף, זו בעצם האווירה. רציתי לקדם את ישראל בתחום העולמי."

"כולם יודעים את התשוקה שיש לפרננדז בקשר למשחק הכדורגל, וראינו זאת בפעם הקודמת שאימן כאן. הוא יוסיף לנו הרבה." אמר גאידמק, ואף התייחס לסוגיית אוחנה, שהיה מועמד: "אוחנה הוא אדם מיוחד, איש ירושלמי, שמכיר את המערכת, אבל חשבנו כי זה לא הזמן המתאים עבורו."

לגבי השחקנים, שלגביו העתיד לא ברור: "רק המאמן יחליט מי ישאר ומי ילך. הסיטואציה משתנה. בואטנג יוכרע מצבו על ידי המאמן בלבד." 

יצחק שום: נמשיך להיות אלופים. אכבד את ההחלטה של גאידמק לעבוד עם פרננדז

לאחר שסיים גאידמק את דבריו, יצחק שום, מאמנה של בית"ר אמר: "אני שמח שעכשיו אני יכול לדבר. זו ההחלטות שהתקבלו. הסמכות שלי נשארה, וברגע שהבוס שלי הסכים להביא את פרננדז, אני אכבד את ההחלטה וביחד נעשה מה שעשינו שנה שעברה.

"נמשיך להיות אלופים. זה קשה לקחת אליפות פעם ראשונה, שנייה הרבה יותר קשה, והשלישית הרבה יותר קשה. היריבות יעשו לנו חיים קשים. הפסדנו משחק חשוב וכואב, אנחנו מצטערים עבור האוהדים שלנו ובטח עבור הבוס שלנו. זה חלק מהכדורגל, אפילו גלאזגו ריינג'רס עפה מהמוקדמות. צסק"א מוסקבה גם עפה ע"י מכבי חיפה."

תוך כדי דבריו של שום, התפרץ גאידמק באמצע דבריו וקטע אותו. שום המשיך לאחר מכן: "מבחינתי גאידמק מחליט. אני אמשיך לעשות את העבודה כפי שעשיתי בעבר, ואמשיך לעשות את מה שאני יודע הכי טוב לעשות. זה לא נעים לשמוע מסביב מה הולך. עברתי הרבה בחיי וגם זה יעבור. אתם (התקשורת) לא משלמים שום מחיר שאתם כותבים."

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק