הוא כבר הבטיח מדליה

עמית ענבר וגל פרידמן, שני הגולשים הבכירים של ישראל בעשרים השנה האחרונות משוכנעים: שחר צוברי לא ייכשל במשימה. ענבר: "איך בכל אפשר לחשוב שהוא לא יזכה במדליה?"

יום שלישי 12 אוגוסט 2008
שלמה חסיד
במשך שני עשורים שלטו בענף השייט הישראלי, השייטים עמית ענבר וגל פרידמן. הראשון השתתף בשתי אולימפיאדות ללא הצלחה גדולה. השני זכה במדליית ארד באטלנטה 1996 ובאתונה 2004 זכה בזהב.

שניהם בקושי ידעו לפני שלוש או ארבע שנים מי זה שחר צוברי. פרידמן נתקל בו בתחרויות וראה את צוברי מותיר אותו הרחק מאחור. ענבר, שעוסק באימון שייטים, הבין כבר לפני כשנה כי מדובר בשייט עם פוטנציאל אדיר.

היום, לאחר שצוברי עשה עוד צעד ענק בדרך למדליה שוחנו עם שניהם. ענבר משוכנע: "אין בכלל ספק ששחר צוברי הוא שייט מהדרג הבכיר ביותר. יש לו את זה וצריך גם לזכור שמזג האוויר בסין מתאים בדיוק לסגנון שלו. זה יתרון ענק עבורו".

על הסיכויים של צוברי לזכות במדליה אומר ענבר: "כבר לפני המשחקים האולימפיים אמרתי שאין לי בכלל ספק שהוא שווה מדליה. השאלה איזו מדליה. הבחור היה אחד משלושת המקומות הראשונים בכל תחרות בה השתתף בשנה האחרונה. איך בכלל אפשר לחשוב שהוא לא יזכה במדליה. עכשיו המצב שלו טוב במיוחד. לדעתי הוא כבר הבטיח זכייה במדליה במשחקים האולימפיים".

גל פרדימן תמיד היה דברן פחות מענבר. פרידמן שעוד עשוי לנסות להתחרות בעתיד מול צוברי מפרגן: : "אני שמח מאוד על ההישג, כל הישג של ספורטאי ישראלי באולימפיאדה, במיוחד בענף השייט ישמח אותי". 

אפשר לברך על זכייה במדליה או שזה מוקדם מידי?

"אני מקווה שהוא יזכה במדליה, התנאים באולימפיאדה לטובתו, הוא בחור קר רוח שיודע את העבודה". 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק