היריבים למדו את אריק

אורן סמדג'ה, מדליסט הארד מסידני, מפרגן לאריק זאבי, למרות שנחל אכזבה בבייג'ין: "ענף הג'ודו הוא ענף אכזרי. לאריק יש נסיבות מקלות כמו ההגרלה הקשה והפציעות שעבר"

יום חמישי 14 אוגוסט 2008
שלמה חסיד

אריק זאבי, שהיה אולי התקווה האולימפית הכי גדול של ישראל, לא הצליח להגיע רחוק וסיים את דרכו בבייג'ין כבר אחרי שלושה קרבות.

זאבי נכנע לקוריאה הברזילאי בבית הניחומים, וסיים את דרכו בבייג'ין. אורן סמדג'ה, הקולגה שלו, שזכה בעבר במדליית הארד באולימפיאדה בסידני, ניסה לנחם את זאבי.

סמדג'ה אמר: "ענף הג'ודו הוא ענף אכזרי, ארבע שנים אתה עובד ואז אתה נמדד לפי יום אחד. אם תפסת יום שחור  הסיכוי שלך לגמור בלי מדליה הוא רציני ואז אתה מאכזב הרבה מאוד אנשים. אני חושב שאריק זאבי, אם מודדים אותו לפי השנים האחרונות היה ראוי למדליה אבל היו הרבה נסיבות מקלות שמנוע את זה ממנו. 

"אם ניקח את כל הפציעות הטורדניות שלו לפני האולימפיאדות ואת ההגרלה הקשה שהוא קיבל, הציפיות העצומות שציפו ממנו מקבלים הכנה לא אידיאלית ולא הכול קשור ועומד על הכתפיים הרחבות שלו".

סמדג'ה הוסיף: "אני בטוח שאריק עשה את הכול, אני מבין לליבו, אין מה לתלות אותו עכשיו ולדבר בגנותו. אריק עבד קשה על המזרן בשביל להביא מדליה וזה לא עבד. סך הכול לצערי רק שלושה ג'ודוקאים הגיעו לבייג'ין ואני מקווה שענף הג'ודו יידע ימים טובים יותר עם חמישה ג'ודוקאים כפי שהתרגלנו ואני מאמין שכשרונות צעירים ימשיכו לבוא לג'ודו כי הענף הזה חשוב לביטחון העצמי של הילדים ובכל קרן רחוב אפשר להתאמן ולהגיע להישגים".

לגבי אריק אמר: "היריב הצרפתי שלו פרדריק דמונטסוקו היה אלוף העולם בעבר וכמו שהוא רוצה מדליה גם היריבים רוצים, הכול מתנקז לתוך כמה שעות של תחרויות, לפעמים זה הולך ולפעמים זה לא הולך. צריך להמשיך לחבק אותו שיעשה הכול בשביל המדינה".

סמג'ה סיכם: "היריבים פשוט למדו את אריק. מדובר בג'ודוקא ותיק שיש לו כבר סגנון ברור וידוע. לכן הם ידעו איך לנגוע בחולשות שלו. זה, בנוסף ליום שחור שהוא תפס, זה מה שגרם לאריק להיראות כך" 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק