ביתר יכולה רק לחלום

אלופת קפריסין, אנרתוזיס פמאגוסטה הביסה אתמול 0:3 את אולימפיאקוס והיא על סף כניסה היסטורית לליגת האלופות. ניר קלינגר מפרגן: "הקבוצה הזו מסוגלת לדבר חזק גם בליגת האלופות"

יום חמישי 14 אוגוסט 2008
שלמה חסיד

  הפתעה השנה במוקדמות ליגת האלופות היא בלי ספק אלופת קפריסין אנרתוזיס פמאגוסטה, שהלמה אתמול באולימפיאקוס החזקה 0:3, כל הדרך לצ'מפיונס ליג.

דיברנו עם אנשי כדורגל בכירים שקשורים לכדורגל הקפריסאי, שניסו להסביר לנו איך אלופת קפריסין מביסה את אולימפיאקוס ואילו אלופת ישראל חוטפת תבוסה קשה מקראקוב.

מאמן לארנקה, ניר קלינגר התייחס להישג האדיר ואמר: "אני לא חושב שהתוצאה הזו מפתיעה. הקבוצה הזו מסוגלת לדבר חזק גם באלופות למרות שאין לה מסורת באירופה. הכדורגל הקפריסאי מתקדם בצעדי ענק וזה בלי ספק אחד ההישגים המשמעותיים שלו". 

קלינגר הוסיף: "אם בעבר היו פערים משמעותיים בין קפריסין לישראל, באה התוצאה הזו והוכיחה שזה לא ככה. בית"ר יכולה רק לחלום על תוצאה כזו והולך ומסתמן שלקפריסין תהיה קבוצה בליגת האלופות, שאולי תהיה הסוס השחור של שלב הבתים".

על הסיקור של התקשורת בקפריסין אמר: "כמובן שהתקשורת בקפריסין עוסקת בתוצאה הזו שאולי יכולה לעזור לקבוצות הפקריסאיות שמתמודדות בגביעי אירופה השונים. חוץ מהקבוצה הזו יש עוד קבוצות חזקות וזו ליגה מעניינת ומרתקת".

יוסי מזרחי, שבעונה שעברה אימן בקפריסין אמר: "קשה לומר שאני מופתע מהתוצאה הזו. לאלופת קפריסין גב כלכלי איתן, קבוצה ביתית מאוד, חזקה ביותר עם חוסן מנטאלי גדול, אוהדים רבים ותמיכה בכל רחבי המדינה.  אני חושב שאלופת קפריסין תעבור את אולימפיאקוס שהיא קבוצה ברמה של רבע גמר אלופות וזה אומר את הכול. אם משווים את זה לבית"ר מול קראקוב, אני חושב שלקפריסין מגיע הרבה כבוד, הליגה הזו די חזקה עם קבוצות רציניות ואני לא חושב שהיום מישהו מזלזל בקפריסין".

מי שהגיע רק הקיץ לקפריסין הוא ארז מסיקה, שמשחק אצל קלינגר בלארנקה אמר: "באופן עקרוני אני יכול להגיד שכל הכבוד לקבוצה הקפריסאית. בקפריסין יש הרבה מאוד אוהדים לאולימפיאקוס אך גם שונאים. אני חושב שאלופת קפריסין מגיעה לצ'מפיונס בסטייל. היא יכולה לדבר חזק גם בליגת האלופות".

תמיד חשבנו שהכדורגל בקפריסין הוא ירוד

"הכדורגל בקפריסין ברמה מאוד גבוהה שחקנים איכותיים והרבה שחקנים ברחבי העולם רואים בליגה הקפריסאית לגטימית. הכדורגל מקצועני עם אוהדים רבים. פעם שקבוצה ישראלית היתה מוגרלת מול קפריסין היינו בטוחים שננצח. היום אני לא בטוח אם אנחנו עוברים את הנבחרת שלהם".

אשר הרשקוביץ, סוכן השחקנים שמחובר מאוד לליגה הקפריסאית סיכם: "אני חושב שהתוצאה הזו היא גאווה גדולה לכדורגל בקפריסין ועוד הוכחה לכך שהוא מצמצם פערים עם אירופה. לא צריך להסביר מי זו אולימפיאקוס. קבוצה שיש לה יומרות וכבר עשתה כמה דברים באירופה. אני בטוח שאחרי תורכיה ויוון שעשו דברים גדולים גם קפריסין מסוגלת לעשות את זה ונקווה שביום מן הימים גם אנחנו נצליח באירופה".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק