התשובה של אייברסון

אלן אייברסון לקח את המשחק לידיים וניצח את אוקלהומה בשניה האחרונה. הסלטיקס הפסידו בפעם השניה ברציפות הפעם לגולדן ףטייט, 89:99. ניו אורלינס גברה על יוסטון

שבת 27 דצמבר 2008
מערכת TELESPORT
עוד לילה עמוס משחקים היה בליגה הטובה בעולם, שכמו תמיד סיפק לא מעט רגעים מותחים. הגדול שבהם שייך הפעם להעברה הבולטת ביותר של העונה החדשה - אלן אייברסון מהפיסטונס. אך התוצאה המעניינת של הלילה מגיעה דווקא מכיוון האלופה בוסטון שהפסידה בפעם השניה ברציפות, הפעם לגולדן סטייט.

דטרויט פיסטונס - אוקלהומה ת'אנדר 88:90

אוקלהומה ת'אנדר, המחליפה של סיאטל סופרסוניקס בליגת ה-NBA עורכת עונת בכורה עלובה למדי. 3 נәצחונות בלבד ב-29 משחקים. הערב, דווקא בדטרויט הייתה הזדמנות מצוינת לאוקלהומה להשיג את הניצחון המרשים ביותר.

אוקלהומה ירדה בפיגור 2 נקודות בלבד בסיומו של הרבע הראשון, תוצאה שנשמרה גם בסיומו של הרבע השני. הפיסטונס לא הצליחו לברוח ומשכו את המשחק עד הסיום, אז אייברסון ענה על כל השאלות שהופנו כלפיו מאז עבר אל הבוכנות.

אייברסון, הקלע המוביל של דטרויט עם 22 נקודות, אמר אחרי המשחק: "תכננתי למשוך את השעון כמה שיותר ולחדור לסל. לא היה לי מספיק זמן בשביל ליצור מהלך אחר".

ביום שישי שעבר אייברסון ויתר על הזריקה עם הבאזר ודטרויט הפסידו ליוטה, הערב אייברסון החליט לקחת את על המשחק לידיים. בתוצאת 88:88 אייברסון לקח את הכדור וקבר לאוקלהומה את כל התקוות לניצחון שהוא מעלה את דטרויט ליתרון 88:90 ומשאיר על השעון 0.2 ۞איות בלבד. לאוקלהומה זה לא הספיק ואייברסון ענה לכולם עם ניצחון חשוב במיוחד.

בדטרויט הצטיין גם טיישון פרינס עם 16 נקודות ו-11 כדורים חוזרים. באוקלהומה בלט קווין דוראנט עם 26 נקודות ו-11 כדורים חוזרים.


מיאמי היטȠ- שיקאגו בולס 77:90

המשחק שפתח את הלילה הארוך במסגרת משחקי ה-NBA הפגיש את מיאמי היט של דווין וייד מול שיקאגו בולס של לואל דנג ובן גורדון. המחצית הראשונה דווקא הייתה בשליטה של האורחים משיקאגו שניצחו את 2 הרבעים הראשונים וירדە במחצית ביתרון 40:45.

לואל דנג שיחק 22 דקות בלבד, הוחלף ברבע השלישי עקב פציעה, וקלע 8 נקודות בנוסף לתשעה כדורים חוזרים וגם בן גורדון לא בלט הערב שסיים עם 15 נקודות ואסיסט בודד. במחצית השניה מיאמי בראשותו של דווין וויד, עם 28 נקודות Ӕלילה, החלה לרוץ וירדה בסיומו של הרבע השלישי בשיויון. 

ברבע הרביעי הסיפור היה שונה לחלוטין. 13:26 מוחץ למיאמי בניצוחו של קוק שקלע 3 שלשות גדולות וההיט רצה קדימה ליתרון דו ספרתי שנשמר עד לסיום. האסלם קטף 14 כדורים חוזרים וקבߢ שיא עונתי אישי.

יוטה ג'אז - דאלאס מאבריקס - 88:97

דרון וויליאמס קלע 17 נקודות ומסר 13 אסיסטים וסחף את המקומיים לניצחון על נוביצקי ודאלאס, למרות מכת הפציעות שמנעה הלילה מקרלוס בוזר, פול מילספ וממט אוקור ליטול חלק במשחק.

בצד השני פציעה קשה נחתה בהפתעה גם על דאלאס, כשבתחילת הרבע הרביעי הוחלף דירק נוביצקי עקב פציעה. יוטה הובילה לכל אורכו של המשחק ועם פתיחת הרבע השני אף ביתרון דו ספרתי. על מכת הפציעות בג'אז חיפו קירילנקו שהוריד 14 כדורים חוזרים וברוור שקלע 21 נקודות.

הקלע המוביל בדאלאס היה ג'ייסון טרי עם 26 נקודות, כשדירק נוביצקי הספיק לצבור 17 נקודות ושמונה כדורים חוזרים לפני שהוחלף 10 דקות לסיום המשחק.


ניו אורלינס הורנטס - יוסטון רוקטס 79:88

Ӥג'ה סטויאקוביץ' נעדר אצל ההרונטס, אך הצוות הקטלני כריס פול ודיוויד ווסט לא איכזבו גם הלילה שסחפו את הצרעות לניצחון חשוב על יוסטון. ניו אורלינס אחרי המשחק במאזן של 9:17 לעומת 11:19 של יוסטון.

יתרון השיא של ניו אורלינס במהלך המחצית הרېשונה עמד על 6 נקודות בלבד, כשיוסטון עשתה קולות של קבוצה שיכולה לנצח את כריס פול וחבריו אך אחוזים נוראיים מהשדה לאורך כל הלילה חיסלו את סיכויי הקבוצה האורחת לניצחון. 

טרייסי מקגריידי קלע הלילה 11 נקודות אך מהשדה קלע 2 מתוך 11 בלבד. ברבע הӨביעי והמכריע, אליו הגיעה יוסטון בפיגור 66:64 קלעו האורחים 2 זריקות בלבד מהשדה מתוך 14 ניסיונות. מנגד דיוויד ווסט סיים את הלילה עם 23 נקודות וכריס פול עם 26 נקודות ברחו ולא השאירו שום סיכוי לאורחים. יוסטון עוד קיוותה להפתעה כש-2 דקות לסיום צימקה את הפער ל-̳ נקודות בלבד, אך התקוות היו לשווא. יאו מינג היה האיש שהחטיא את ההזדמנות להשאיר את יוסטון במשחק בדקה האחרונה, למרות משחק בו קלע 19 נקודות וקטף 12 כדורים חוזרים.

גולדן סטייט ווריורס - בוסטון סלטיקס 89:99

תגובות

טלספורט בפייסבוק