גורד השחקים איסינבייבה

בייג'ין 2008: הקופצת במוט הרוסיה, אלנה איסינבייבה, שברה את שיא העולם בגמר לאחר שעברה 5.05 מ' בניסיון השלישי. ריצה: ארה"ב קטפה את גמר 400 מ' משוכות, בולט בחצי הגמר 200 מ'

יום שני 18 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT
 גם בענף הקפיצה במוט לנשים, היינו עדים היום (שני) לשיא עולם חדש. אלנה איסינבייבה הרוסיה הצליחה עם נחישות רבה לעבור את הגובה 5.05 ולשבור את השיא בגמר הקפיצה במוט ולזכות במדלית הזהב. 

איסינבייבה החלה לעבור בפתיחה את הגובה 4.7, בהשוואה למתחרות, שהחלו ב-4.5 מ'. לאחר שעברה ללא קושי רב את הקפיצה הראשונה (4.7) המשיכה לעבר ה-4.85, שגם אותו היא הצליחה, ואז למעשה כבר רשמה את הזכיה, כיוון שאף מתחרה לא הצליחה לעבור זאת. 

לאחר מכן, איסינבייה המשיכה לעבר ה-4.95 שגם אותו עברה, וניסיון ל-5 מטר, שגם אותו עברה דיי בקלילות ואז החלה הדרמה האמיתית באולם. הרוסיה ניסתה לעבור את ה-5.05, כשלה בניסיון הראשון, המשיכה עם עידוד מאסיבי מהקהל שוב, אבל נכשלה ובפעם השלישית הצליחה והקהל לא ידע את נפשו מרוב שמחה ואושר. 

מי שזכתה במדלית הכסף, זוהי סטוצ'ינסקי, שמייצגת את ארצות הברית (4.8 מ'), במדלית הארד זכתה פאופנובה הרוסיה, שהצטרפה לזוכה במדלית הזהב, איסינבייבה. 

בתחרות הקפיצה לרוחק זכה ארווינג סלאדינו מפנמה. הקופץ הצליח לעבור 8.34 מטרים והשיג את המדליה. קוטסו מוקואנה מד. אפריקה, הצליח לזכות בזהב, עם 8.24 מטר, קאמחו מקובה זכה בארד לאחר שעבר 8.24 מטרים.

ריצה: זהב לארה"ב ב-400 מטר, בולט העפיל לחצי הגמר ב-200 מ'

ארה"ב קטפה עוד 3 מדליות, כאשר בגמר ריצת ה-400 מטר משוכות, סיימו בשלושת המקומות הראשונים הרצים: אנג'ליו טיילור, זכה במדליית הזהב, לאחר שעבר בזמן של 47.25 ש'. 

. את מדלית הכסף קטף קרון קלמנט, לאחר שעבר את המירוץ ב-47.98 שניות. במקום השלישי ג'קסון האמריקאי הצליח להדיח את הג'מקייני, מקפארלן לאחר שסיים את המירוץ בזמן 48.06 שניות.

קשה בינתיים להסביר את התופעה שנקראת, יוסאין בולט מג'מייקה. האצן בן ה-21 בסך הכל, הצליח בקלילות וללא קושי מירבי להעפיל לחצי הגמר בתחרות ה-200 מטר, לאחר שסיים במקום הראשון בזמן של 20.29 ש'. 

אפילו האלוף האולימפי מלפני 4 שנים, שון קרופורד האמריקאי, סיים אחריו וראה כיצד מתעצב לו אלוף חדש בברנז'ה. וולטר דיקס, שזכה במדלית הכסף בתחרות ה-100 מטר, העפיל גם הוא לשלב חצי הגמר ביחד עם מרטינה וספירמון. 

לאחר ההעפלה לחצי הגמר אמר בולט: "אני לא אגיד שזה היה מאוד קל עבורי, אבל אני משתדל לקחת את העניינים בקלות יחסית, כדי לא לגרום לגאווה מדי וכמובן מנסה להתרכז. 

"חתמתי לא מעט חתימות לאחר הזכיה, אבל בסופו של דבר אני ממשיך לעשות את המיטב ואת מה שאני יודע הכי טוב."

תמונות: רויטרס.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק