משחקי סוף השבוע בוטלו

ההתאחדות לכדורגל קיבלהȠהחלטה, לפיה כל משחקי הכדורגל בכל הליגות בישראל יבוטלו עקב המצב הבטחוני. בכיר בהתאחדות: "לא ייתכן שנקיים משחקים רק במרכז"

יום שלישי 30 דצמבר 2008
אשר גולדברג
 ההתאחדות לכדורגל קיבלה היום החלטה דרמטית שכמוה לא התקבלה מאז ימי מלחמת המפרץ בשנת 1991.
ההחלטה היא שהחל מסוף השבוע יבוטלו כל משחקי הכדורגל בכל הליגות, בכל המחוזות ובכל הגילאים, מבוגרים ועד טרום.

ההחלטה הגיעה לאור האירועים ביום שני בערב באשדוד וההערכה של גורמי ביטחון היא כי קיים סיכוי סביר שאיזורים רחוקים יותר מאשۓוד ושדרות יהיו בטווח הרקטות מעזה, דהיינו ב"ש ואיזורי יבנה והסביבה.

עוד הנחה היא כי לא ניתן יהיה לקיים משחקים ביישובי המגזר הערבי, עקב החשש לאירועים אלימים. כמו כן המצב הבטחוני באיזור שומרון מוגדר כעדין וצה"ל עורך כוננות גם באיזור הצߤון.

בכיר בהתאחדות אמר הבוקר ל-telesport: "חצי מדינה מושבתת ולא יכול להיות שנקיים אירועי ספורט רק באיזור המרכז, ורק בין קבוצות יהודיות. זה מצב לא נורמאלי ועדיף לקבל החלטה גורפת ולדחות את כל המשחקים בשבת הקרובה, מה עוד ששלוש הליגות הבכירותĠבפגרה. ההחלטה לגבי סוף שבוע הבא, בו יחזרו משחקי ליגת העל תתקבל מן הסתם בשבוע הבא".

בהודעה שהוציאה ההתאחדות נכתב: "
על פי החۜטה שהתקבלה ע"י המטה הארצי במשטרת ישראל ובהתאם להוראות פיקוד העורף, לרבות הנחיות לגבי קיום משחקים רגישים ובעיית הקצאת כוחות שיטור למשחקים המחייבים זאת, לא יתקיימו השבוע משחקי ליגות הבוגרים: ארצית, א', ב', ג'. כל משחקי הילדים, הנӢרים והנוער בטווח של 40 ק"מ מעזה יידחו אף הם:.

"לגבי כל שאר משחקי הילדים, הנערים והנוער, תיערך בחינה פרטנית על פי פרמטרים של רגישות, ביטחון וצורך בכוחות שיטור, והכל בתיאום ועל פי הנחיות כוחות הביטחון ומשטרת ישראל".

תגובות

טלספורט בפייסבוק