השלטון הבריטי חזר

בייג'ין 2008: לא מדובר בפלישה של בריטניה חזרה להונג קונג, אלא למעשה לזכית הבכורה בגמר ריצת 400 מטר, שבה זכתה כריסטין אורוגו, אלופת העולם. גברים: בולט העפיל לגמר ה-200 מ'

יום שלישי 19 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT
האולימפיאדה ממשיכה לרגש את אלפי הצופים וגם היום (שלישי) זה קרה והורגש על משטח הריצה המפואר. גמר ריצת 400 מטר לנשים, היוותה את מוקד הדרמה, כאשר כריסטין אורוגו, אלופת העולם מבריטניה, הצליחה להדיח את סאניה ריצ'רדס שהובילה במרבית המירוץ. 

אורוגו הצליחה לעבור את קו הגמר בזמן של 49.62 ולזכות במדלית הזהב, זו הפעם הראשונה שבריטניה מצליחה לזכות במעמד שכזה ב-400 לנשים. את מדלית הכסף זכתה שריקה וויליאמס מג'מייקה. את הארד קטפה ריצ'רדס, שהוליכה במרבית המירוץ. 

עוד מקצה שהגיע לסיומו - 100 מטר משוכות לנשים. בגמר הצליחה לזכות האמריקאית דוון הארפר, שסיימה זאת ב-12.54 שניות. מי שכן הייתה אמורה לזכותה במקצה, זוהי לולו ג'ונס האמריקאית, שבסופו של דבר נקלעה באחת המשוכות ואיבדה את הבכורה. האוסטרלית, סאלי מקללן זכתה בכסף ביחד עם פרסיליה לופז שלייפ, דאמו קארי זכתה בארד. 

ריצה גברים: בולט עלה לגמר בזחילה

האצן הג'מייקני הצעיר, יוסאין בולט, הצליח להעפיל לגמר ה-200 מ' ללא בעיה וללא דופי. שון קרופורד, האצן האמריקאי והאלוף האולימפי, רץ לצידו של אלוף ה-100 מטר וראה כיצד יריבו לא כל כך מרבה להפעיל מבערים בדרך לגמר. 

בולט בסופו של דבר, שהיה לאחר קרופורד, הצליח לנצח ב0.3 מאית השנייה בזמן של 20.09 ש' והעפיל לגמר. ספירמון וקולינס גם כן העפילו לגמר. במקצה הראשון העפיל מרטינה ביחד עם דזינגאי, דיקס ומלקולם.

בולט אמר לאחר ההעפלה לגמר: "אני שמח, מאוד שמח. צעד אחר צעד, הזמן יורד. בגמר, הכל יכול לקרות. כל עוד המצב הפיזי שלי תקין ואני בכושר, אני אנסה להגיע כל הזמן לגמר."

בגמר ריצת 1500 מטרים לגברים זכה ראשיד ראמזי מבחריין בזמן של 3:32:49 דקות. קיפרופ הקנייתי זכה במדליית הכסף, והניו זילנדי, ניקולס וויליס זכה בארד.

דיסקוס: גרד קאנטר זכה בזהב

גמר זריקת הדיסקוס
נערך היום (שלישי) באולימפידה. מי שהצליח לזרוק את הזריקה הטובה ביותר, זהו גרד קאנטר האסטוני, שהצליח לזרוק למרחק של 68.82 מטרים. במקום השני זכה מלכובסקי, שלקח את הכסף (67.82 מ'9. את מדלית הארד קטף אלקנה מליטא. 

תמונות: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק