הבחור שבא לעבוד

הוא לא זכה לשערי מגזין, לא פירשן את עצמו לדעת ולא שכר לעצמו משרד יחסי ציבור. שחר צוברי פשוט עבד קשה ארבע שנים כל הדרך למדליה

יום רביעי 20 אוגוסט 2008
דורון ברגר

 אז מה היה לנו ב-60 שנות קיומנו למדינת ישראל? עד כה 7 מדליות והדבר המדהים הוא שאת מריבתם השיגו אותם סוג של ספורטאים - היותר מתונים ושקטים, אלה שכמעט ולא שומעים עליהם עד ימי האולימפיאדה. אני מנסה להיזכר באיזו אמירה מתחכמת של מיכאל קלגנוב, זוכה המדליה בסידני או באיזו פרסומת בה השתתף גל פרידמן ולא נזכר בכלום. מישהו בכלל הכיר את אורן סמד'גה עד קיץ 1992? אז זהו שלא.

אולי זה לא היום לחבוט באלה שלא מיצו את הפוטנציאל, אבל אי אפשר שלא להיזכר באמירות של מומחים בשחייה שאם איתן אורבך, למשל, היה מתעסק יותר בשחייה ופחות בקמפיינים עם יעל בר זוהר, הוא היה מדליסט אולימפי במקצוע של מייקל פלפס.

אני גם מנסה לחשוב כמה פעמים קראנו  את שמו של אריק זאבי בשנים האחרונות ובכמה ראיונות הוא השתתף. זאבי, בחור נפלא כשלשעמו ערוך מאות ראיונות בארבע שנים ואנחנו קצת שכחנו שהישג אמיתי כבר אין לו, בערך מאז אתונה.

צוברי חטא בחטא היוהרה לפני שנתיים וחצי בפעם הראשונה והאחרונה.  אחרי שניצח בתחרות 'אסא הבינלאומית' את גל פרידמן הוא שיגר מייל למירי נבו על העדפה שהיא מעניקה לפרידמן ולא לאלוף ישראל בן ה-19 מאילת. נבו נזפה אז בצוברי והגולש מאילת פשוט החליט להוכיח מה שהוא שווה על שפת הים ולא מול המצלמות.

גם אם ניק דמפסי היה מצליח מעט יותר היום וזוכה בארד, הכבוד של צוברי היה נשמר. מי הצליח באולימפיאדה הזו? אלכס שטילוב, גל יקותיאל וצמד השייטות ניקה קרוניצקי ו-ורד בוסקילה שכל קשר בינם להין התהילה הוא מקרי בהחלט. הם, יחד עם צוברי, מהווים את החלק הפחות סקסי של המשלחת הישראלית. בלי שערוריות, בלי דיבורים. הכול מאמץ נטו.

צוברי עוד יזכה לחודשי התהילה שלו. הוא יוזמן ויגיע עכשיו לראיון עם יאיר לפיד. המצלמות יגיעו לנתב"ג ויתעדו כל רגע אינטימי באילת.  אבל תסמכו עליו, הוא לא יבלה עד 4 בבוקר ב'קלרה' וגם לא ב'מנקיז'.

מירי נבו בטח תשמח לאיזה ראיון בלעדי, אבל בתוך מספר שבועות הוא שוב יהיה במים.  כי את מדליית הזהב בלונדון יש רק דרך אחת להשיג והיא לא עוברת דרך משרד יחסי ציבור.

 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק