נקבעו העולות לחצי הגמר

משחק ענק של שאראס הוליך את ליטא לניצחון 68:94 על סין. ליטא תפגוש בחצי הגמר את ספרד, שניצחה את קרואטיה 59:72. ארה"ב הביסה 85:116 ותפגוש את אוסטרליה ותפגוש את ארגנטינה שגברה על יוון

יום רביעי 20 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT
ליטא מול ספרד - זהו משחק חצי הגמר הראשון שמצפה לנו מחרתיים. זאת אחרי שליטא הביסה את סין המארחת 68:94 בקלות רבה.

ליטא נעזרה במשחק גדול של שאראס מיודעינו. אקס מכבי ת"א  "הרג" את סין מחוץ לקשת עם 5 שלשות מתוך 6 ניסיונות ו-23 נקודות שלו בסך הכול. שאראס הוסיף 6 אסיסטים במשחקו הטוב ביותר עד כה בבייג'ין. אקס נוסף של מכבי, סימאס יסאייטיס הצטיין גם הוא וקלע 12 נקודות עבור הליטאים. שיקאוסקאס מפנאתינייקוס וקלייזה מדנבר הוסיפו 15 כ"א.

נבחרת סין המארחת, שהגיעה למשחק הזה עם הרבה ציפיות מסיימת את דרכה מוקדם מהצפוי. סין נהנתה סוף סוף ממשחק טוב של יאו מינג מיוסטון, שקלע 19 נקודות, אך מלבדו אף אחד לא תיפקד ובעיקר ההגנה שאיפשרה לליטא להגיע לסקור גבוה מאוד.

כאמור ליטא תפגוש בחצי גמר את ספרד, שניצחה מוקדם יותר את קרואטיה. זה ללא ספק צפוי להיות חצי גמר מרתק וצמוד בין שתי נבחרות מעולות. חצי הגמר השני יפגיש את המנצחת במשחק בין ארה"ב לאוסטרליה לבין המנצחת במשחק בין ארגנטינה ליוון.

מוקדם יותר - ספרד טיילה מול קרואטיה

 נבחרת ספרד היא הראשונה שהבטיחה את העפלתה לחצי גמר הטורניר האולימפי, אחרי ניצחון קליל ברבע הגמר על קרואטיה 59:72.

הספרדים במשחק הגנה משובח עצרו את הקרואטים על 11 נקודות בלבד ברבע הראשון לעומת 22 נקודות שקלעו והמשחק למעשה כבר היה גמור אחרי הרבע הזה. 

ספרד ברחה כבר ל-24 הפרש ברבע הרביעי והקרואטים הצליחו רק למזער נזקים עד לסיום המשחק שהסתיים בניצחון ספרדי קליל.

פאו גאסול, הסנטר של הלייקרס, שקלע 32 נקודות במשחק הקודם מול אנגולה, נתן עוד משחק גדול עם 20 נקודות ושתי החטאות בלבד מהשדה. פליפה רייס מריאל מדריד הוסיף 13 נקודות למנצחים. 

מרקו באניץ עם 15 נקודות וזוראן פלאניניץ עם 12 נקודות היו היחידים שבאו לעבודה בקרואטיה אך הם לבדם לא הספיקו מול המכונה הספרדית.

האוסטרלים הציקו רבע אחד

דבר אחד ניתן לומר על האוסטרלים - לפחות הם ניסו. במשך 10 דקות אוסטרליה הצליחה למתוח את ה"רדים טים", אך אז לברון ג'יימס וחבריו החלו את הבריחה הגדולה כשבסיום חניכיו של מייק ששבסקי ניצחו 85:116. בחצי הגמר תפגוש ארצות הברית את ארגנטינהן.

משחק מצוין לג'ינובילי

בסיום ערב המשחקים גברה ארגנטינה על יוון 78:80. מאנו ג'ינובילי קלע 24 נקודות מול היוונים שהובילו במחצית 39:40. פאפאלוקאס היווני קלע רק 10 נקודות.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק