לפחות החולצות יפות

ידידות: במשחק הכנה לפני תחילת קמפיין המונדיאל, הפסידה נבחרת ישראל עם המדים החדשים, 2:0 במשחק חלש מול פינלנד. יוהנסון כבש צמד לזכות המארחת

יום רביעי 20 אוגוסט 2008
אשר גולדברג

אוי ליכולת שראינו היום (רביעי) במשחק הידידות בין נבחרת ישראל, שהפסידה 2:0 מול נבחרת
פינלנד המארחת. אז מי כאן זילזל במי?

הנבחרת הישראלית אמורה לפגוש בעוד כחודש ימים את נבחרת שוייץ, במשחק הפתיחה של מוקדמות אליפות העולם, אבל לפי היכולת במשחק מול הפינים, יש עוד הרבה עבודה לדרור קשטן. הבעיה המרכזית הייתה בניצול המצבים המועטים אליה הגיעו כבר השחקנים, שמול השער החמיצו שוב ושוב.

הפינים לא היו בשיא, אבל היו הרבה יותר מדוייקים. צמד השערים של יוהנסון לא היו מחוייבי המציאות, אבל כשההגנה הישראלית רדומה, זה פשוט וקל לכבוש. הרגע המרגש במשחק היה כניסתו של יארי ליטמנן, גדול שחקני נבחרת פינלנד וגם בגיל מבוגר הוא שומר על כושר. יש ממי ללמוד.

מחצית ראשונה: לא הגיעו למשחק בכלל

הפינים פתחו במיני לחץ את המשחק, כאשר התקפה מדוייקת מאגף ימין, כמעט והפתיעה את אוואט, שמנע זאת. הלחץ המשיך, כאשר כדור קרן פשוטה בדקה ה-15, הכדור ננגח לשער, אבל אבירם ברוכיאן בדרך נס מנע שער מהקו. 

הנבחרת הפינית ניסתה לטווח מכל פינה אפשרית, אך דודו אוואט ביכולת ריכוז טובה, הצליח למנוע שער למארחת.

בדקה ה-23 התכבד שמואל קוזוקין לקבל כרטיס צהוב במדי הנבחרת, לאחר עבירה של כניסה מאחור. 

ממש לפני תוספת הזמן, הנבחרת הישראלית איבדה כיוון, הפינים תקפו מימין בצורה קלילה, הגבהה פשוטה לרחבה וג'ונתן יוהנסון נגח ללא בעיות פנימה - 0:1 לפינלנד. 

מחצית שנייה: החמצות, החמצות, החמצות

בפתיחת המחצית השנייה ערך דרור קשטן שני חילופים, כאשר הכניס לשורות המשחק את מאור בוזגלו ובן סהר במקומם של ברוכיאן וקולאוטי. 

בדקה ה-55 ראינו את המצב הקורץ הראשון של נבחרת ישראל, כאשר כדור חופשי חדר לרחבה ואלברמן נגח ישירות לידו של יאסקלינן. חמש דקות לאחר מכן, עוד הזדמנות מצויינת של ישראל, כאשר יוסי בניון תיעתע את ההגנה הפינית באגף ושלח בעיטה שנעצרה מהקו, אבל הכדור החוזר נחת לברדה, שהפציץ לגופו של המגן הפיני והזדמנות נדירה פוספסה. 

עוד הזדמנות אדירה לבן סהר, כאשר בעט היטב, אבל יאסקלינן עצר מצויין שער שוויון בטוח לכחולים לבנים. בדקה ה-73 הקהל הפיני התלהב, כאשר ראה את גיבורו, גארי ליטמנן נכנס למגרש. 

15 דקות לסיום, שוב פעם ישראל הייתה קרובה לשוויון, כאשר דדי בן דיין פרץ באגף ימין, שלח כדור לאמצע מדוייק ובן סהר שלח פגז למרכז השער, והשוער הפיני המשיך להפגין משחק מעולה. 

במקום לכבוש, סופגים. כדור חופשי אדיר של ליטמנן לתוך הרחבה, ושוב יוהנסון הכניע את השוער הישראלי - 0:2 לפינלנד.

ישראל: דודו אוואט (ניר דוידוביץ') ; שמואל קוזוקין, אבי סטרול, טל בן חיים (דקל קינן), דדי בן דיין; גל אלברמן, תמיר כהן, יוסי בניון (עומר גולן), אבירם ברוכיאן (מאור בוזגלו); אליניב ברדה, רוברטו קולאוטי (בן סהר).

תמונות: באדיבות ההתאחדות לכדורגל

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק