הזהב שוב של ארגנטינה

נבחרת ארגנטינה שמרה על התואר שלה מאתונה ולקחה שוב את הזהב אחרי 0:1 קטן על ניגריה משער של אנחל די מריה. מסי, אגווארו וריקלמה גברו על באיו אדפמי מבני לוד

שבת 23 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT

אחרי שהביסה את ברזיל 0:3 במשחק שרבים ראו בו את הגמר האמיתי, הגיעה הבוקר הנבחרת האולימפית של ארגנטינה לקרב על הזהב מול המקבילה האפריקאית שלה מניגריה.

ליאו מסי, ריקלמה ואגווארו הגדולים התייצבו מול סמסון סיאייסה המאמן ניגרי, עם עבר כשחקן בצפרירים חולון, ומול באיו אדפמי, שחקנה של בני לוד מהליגה הלאומית בעונה שעברה.

המשחק היה שווה כוחות ברובו, עם לא מעט מצבים בשני צידי המגרש, אך רק פעם אחת פגש הכדור את הרשת. זה קרה בדקה ה-58 כאשר אנחל די מריה הקפיץ באומנות מעל השוער הניגרי כדי לקבוע 0:1 לארגנטינה בשער שכולו זהב.

הרכבים:

ארגנטינה: רומרו, גאראי, מונזון, זבאלטה, פארחה, גאגו, ריקלמה, מסי, די מריה ואגווארו.

ניגריה: ונזקין, אוקונקוו, אפאם, אדלייה, אדפמי, אובינה, אג'ילור, איסאק, קייטה, אודמווינגי ואוקורונקוו.


מהלך המשחק:

מחצית ראשונה

ארגנטינה פתחה בסערה וכעבור 3 דקות טען אגווארו לעבירה שבוצעה עליו ברחבת ה-16 אך השופט ויקטור קסאי התעלם ובצדק. 

בדקה ה-21 היה זה תורו של מסי לפרוץ לרחבה מצד ימין, ליפול ולטעון לפנדל. בפעם זו המחלוקת היתה גדולה יותר, אך השופט שהיה קרוב לאירוע שוב החליט להתעלם.

ניגריה לא נפלה בדקות הראשונות מארגנטינה ובדקה ה-24 הגיעה לשתי הזדמנויות, פעם בראש ופעם בבעיטה מחוץ לרחבה, אך סרחיו רומרו, שוער ארגנטינה, היה במקום בשני המקרים.

דקה 34 - ההזדמנות הטובה במשחק הגיעה מהצד הניגרי. אודמווינגי פרץ בסערה מצד שמאל ומסר כדור רוחב מצוין לאוקורונקוו שפיספס את ההזדמנות. ההתקפה הניגרית לא נגמרה והכדור עלה שוב לרחבה, הפעם מצד ימין, אבל הבעיטה של איסאק לא התלבשה כמו שצריך ורומרו קלט בקלות.

דקה 45 - רגע לפני הירידה להפסקה שיחרר מונסון הארגנטיני טיל אדיר מ-20 מטרים אך ונזקין השוער הניגרי התעופף והדף לקרן.

מחצית שניה

אחרי המנוחה בהפסקה, פתחה ארגנטינה חזק את המחצית השניה במטרה להכריע את המשחק. בדקה ה-50 שלח מסי כדור עומק חכם לאגווארו, אך השוער הניגרי הקדים את הארגנטינאי במאית השניה כדי למנוע את הסכנה. לא חלפה דקה ומסי הסתובב בצורה וירטואוזית ובעט טיל מ-25 מטרים אך ונזקין שוב היה במקום.

דקה 58 - גול ! אנחל די מריה ניצל תרדמת בהגנת ניגריה וכדור מצוין של מסי כדי לפרוץ לבד באגף שמאל ולהגיע לאחד על אחד מול ונזקין. השוער הניגרי החליט לצאת מהשער ודי מריה הקפיץ מעליו באומנות כדי לקבוע 0:1 לארגנטינה.

ניגריה לא נשברה אחרי השער והיתה קרובה מאוד לשיוויון בדקה ה-65: כדור רוחב הגיע ברחבה לאניצ'בה, שנכנס כמחליף רק דקה קודם לכן, אך הבעיטה שלו לא היתה מספיק טובה כדי להכניע את רומרו.

דקה 84 - ויקטור אניצ'בה היה קרוב מאוד לשער השיוויון אך רומרו שוב היה במקום.

המשחק נכנס לדקה ה-90 והשופט הוסיף 5 דקות תוספת זמן, כאשר ברובן הכדור היה בחלק המגרש של ארגנטינה, אך הניגרים לא הצליחו לייצר מצב ממשי והמשחק הסתיים בניצחונה של ארגנטינה.

נבחרת ארגנטינה זוכה במדליית הזהב בפעם השניה ברציפות, אחרי שניצחה את כל המשחקים בטורניר האולימפי. ניגריה הסימפטית תסתפק במדליית הכסף ואילו ברזיל המאוכזבת תענוד את הארד.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק