תעשו כבוד לערוץ הראשון

נכון, לא הכול היה מושלם. משדרי הסיכום היו אפילו מרדימים, אבל השידורים החיים מסין היו מלווים ברמת מקצועיות טובה, אפילו מצוינת. מי שרצה לשמוע התלהמות יכול היה פשוט לשמוע את שימי ריגר

יום שני 25 אוגוסט 2008
דורון ברגר

 נתחיל דווקא מהחלק הרע. כמה חבל שהשידור הכי דרמטי באולימפיאדה הזו לווה באמת בצוות פרשנים גרוע. ההתלהמות של אלדד אמיר והבלגאן הגדול באתר השייט לא עשו טוב לאמיר בר שלום. אין ספק, השידור מיום הזכייה של ישראל במדליה היה גרוע, לא יותר מזה.

אבל השידור הזה לא אפיין את השבועיים והיומיים האחרונים של ערוץ 1 מסין. נכון, זה כבר הפך לגימיק לאומי ונכון שכולם אוהבים לרדת על משה גרטל וחבריו, אבל מי שבאמת חיפש שידור ברמה מקצועית טובה, אפילו מצוינת, היה צריך ללחוץ 11 על השלט.

הבוקר, לאורי לוי נמאס וכשהוא שמע את הביקורות של אלכס גלעדי ודן שילון על רמת השידורים הוא הגיב ש"דווקא כשהם היו משדרים, אנשים היו מודיעים שהם רואים טלביזיה בלי סאונד, אז שיפסיקו להשתמש בביקורת הקטנונית הזו"

האמת, גם אני רואה לפעמים טלביזיה בלי סאונד. זה קורה בעיקר בשידוריו של יורם ארבל שלא תמיד מבין את חוקי המשחק. הרי למה אנחנו צריכים שדורים ופרשנים? בשביל ההתלהבות ואת זה יש לארבל בשפע,  ובשביל להבין מה אנחנו רואים,  וכאן הערך המוסף של ארבל פשוט  אפסי. חלקנו הרי  לא יודעים מה זה בדיוק פיק אנד רול ולא מבינים מה דינו של שער חוץ, וכמעט כולנו לא מבינים דבר וחצי דבר בג'ודו או סייף. ארבל, והוא לא היחיד, לא יכול היה לעזור להבין יותר.

וכאן מגיע לערוץ 1 שאפו עצום. דומה ששדריו הגיעו מוכנים לכל תחרות. דני לבנשטיין ידע להסביר בדיוק מה קורה באולם ההתעמלות ומה פשר הציון 15.985, אורי לוי ויעל ארד ניתחו במדויק את תחרויות הג'ודו, משה גרטל, אומנם נסחף לפעמים, אבל מי כמוהו מבין בשחייה, והוא הפך להיות חלק מהדרמה ממה נהנינו. זאת ועוד, בתחרויות ההתעמלות או החתירה, המיקום חשוב, בטח בשלב המוקדמות. ראיתי לא מעט שידורים בשבועיים האחרונים, מספר הטעויות של שדרי הערוץ מרוממה עמד לדעתי על אפס, כיאה למקצוענות

בר שלום ניפק הסברים מפורטים על תחרויות השייט (שוב, חוץ משיוט המדליה של צוברי) ומאיר  איינשטיין היה ונשאר מאיר איינשטין, דווקא הפרשנות של גלעד ויינגרטיין הייתה, לטעמי,  קיצונית מידי (הבנו שיש גבול לקצה יכולת האדם). אבל תודו שהייתם מרותקים בשידורים מאצטדיון "קן לציפור".

ומי שרצה לצפות בשידור מתלהם,  ראוי היה שעובר לאחד מערוצי הספורט. שימי ריגר שידר או פירשן את שידורי הכדורסל בהתלהבות ייתרה. אני מודה שעד עכשיו לא הבנתי אם יסאייטיס טוב לליטאים או רע ליהודים, אני כן משוכנע שאם יש רגע בו רציתי להנמיך את הסאונד היה זה כשריגר החל להשתולל ב-11 בבוקר.

 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק