פאר בדרך למקום ה- 50

שחר פאר הפסידה בסיבוב הראשון של טורניר ארה"ב ל-נה לי הסינית 2:6; 6:0; 6:1, איבדה את הניקוד שצברה בטורניר בשנה שעברה ותרד לסביבות המקום ה- 50 בעולם בדירוג שיתפרסם בעוד שבועיים

יום שני 25 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT

שחר פאר, הטניסאית מספר 1 של ישראל (25 בעולם), נכנעה הערב (שני) ל-נה לי הסינית בתוצאה 2:6; 6:0; 6:1, במסגרת הסיבוב הראשון של אליפות ארצות הברית הפתוחה, שיצאה היום לדרך בפלשינג מדואוס, ניו יורק.  

הפתיחה של שחר פאר דווקא נראתה מבטיחה, כשדילגה לניצחון במערכה הראשונה 2:6. הסינית שברה אותה לראשונה במערכה השניה, ועשתה זאת אח"כ שוב ושוב, בדרך ל- 6:0 חלק ומוחץ. גם המערכה השלישית הייתה לגמרי בשליטתה של לי, שהעפילה לסיבוב השני בטורניר.

בעקבות ההפסד, איבדה פאר את הניקוד שצברה בטורניר בשנה שעברה ותרד לסביבות המקום ה- 50 בעולם בדירוג שיתפרסם בעוד שבועיים. כזכור, בשנה שעברה הגיעה לשיא הקריירה שלה בטורניר היוקרתי, כשהעפילה לרבע הגמר.

נה לי (36 בעולם) העפילה לאחרונה לחצי גמר הטורניר האולימפי בבייג'ין, אחרי שגברה על ונוס וויליאמס וסבטלנה קוזנצובה, והיא תתמודד בשלב הבא של ה- US OPEN נגד המנצחת בין ילנה קוסטניץ' טוסיץ' הקרואטית לשרה אראני האיטלקייה.

מהלך המשחק
:

פאר פתחה טוב את המערכה הראשונה, כשבמשחקון הראשון השיגה שבירה על הסינית ובמשחקון השני שמרה על ההגשה. הגיים השלישי היה צמוד למדי, ובסופו שברה הישראלית שוב את הגשתה של לי, ועלתה ל- 0:3.

המומנטום הישראלי נמשך, כששחר ניצחה את המשחקון הרביעי תוך שהיא שומרת על ההגשה. אבל אז נכנסה הסינית למשחק, והותירה את פאר על האפס בדרך לניצחון במשחקון ול- 1:4. בגיים השישי, המחבט מס' 1 של ישראל שמרה על ההגשה שלה ועלתה ל- 1:5.

הסינית שוב הותירה את פאר על האפס במשחקון החבטה שלה, וצימקה ל- 2:5 במערכה. המשחקון השמיני היה שוב בשליטתה של פאר, והיא שמרה על ההגשה שלה בדרך לניצחון גדול במערכה, 2:6 תוך 31 דקות;.

הטניסאית הישראלית היתה קרובה לשבירה וניצחון במשחקון הראשון של המערכה השניה, אך אפשרה לסינית להשלים מהפך בדרך ל- 1:0. לי עלתה ל- 2:0, תוך שהיא משיגה שבירה ראשונה במשחק על פאר, במשחקון צמוד מאוד.

המומנטום של הסינית נמשך גם בשלושת המשחקונים הבאים, והיא עלתה ל- 5:0 קליל במערכה, כשהיא משיגה נקודת שבירה שניה במשחק. גם המשחקון השישי היה של לי, והיא ניצחה אותו ואת המערכה, 6:0.

נה לי הגישה בפתיחת המערכה השלישית, ועלתה ל- 1:0 מהיר. אחרי 7 משחקונים בהם נכנעה פאר לסינית, היא הצליחה לשמור על ההגשה שלה ולהשאיר את לי על האפס, בדרך לשוויון 1:1 במערכה המכרעת.

המשחקון השלישי היה צמוד ומותח, ובסיומו עלתה הסינית ליתרון 2:1. הגיים הבא היה כבר בידיים של פאר, אבל היא שוב נשברה ולי כבר ב- 3:1. הטניסאית הישראלית שוב הוליכה במשחקון החמישי, אבל שוב נכנעה בדרך לפיגור קריטי של 4:1.

הסינית שוב השיגה שבירה, ועלתה ל- 5:1. גם המשחקון השביעי היה של הסינית, והיא רשמה ניצחון 6:1 במערכה ובמשחק. בסיום, 2:6; 6:0; 6:1 ל-נה לי.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק