נותר מחוסר עבודה

אחרי ששוחחר ממכבי תל אביב, לא השתלב בהפועל חיפה, סיים שנתיים לא רעות בבני יהודה ושנה בינונית מינוס בהפועל תל אביב, נותר ראובן עובד ללא קבוצה. מקורביו מנסים להסביר באופטימיות

יום שלישי 26 אוגוסט 2008
שלמה חסיד

 אל תזלזלו בדברים הבאים. יש לא מעט שחושבים שהם החשובים ביותר, בעיקר כדי לבדוק את רמת הפופולאריות של שחקני כדורגל. את הדברים אומר, יוני טובלי, צלם פפראצי שמסכם כמעט את כל הכתבה שלפניכם: "פעם ראובן עובד לא היה דופק חשבון. הייתי פוגש אותו בדיסקוטקים כל לילה, בשעות הקטנות. היום כבר הפסקתי לעקוב אחריו ואני כבר לא מצלם תמונות שלו".

אז ככה חולפת לה תהילת עולם? עכשיו זה כבר די ברור. ראובן עובד, מההעברות הבולטות של הקיץ הקודם, לא יפתח את העונה הקרובה. עובד אומנם נחשב לשחקן בסגל המורחב של קבוצתו, הפועל ת"א, אולם כבר נאמר לו כי לא בונים עליו ועליו לחפש קבוצה. בינתיים, הוא  מתאמן  במתחם וולפסון ובמסגרת פרטית, ומקווה שבקרוב הוא יפלס לעצמו מקום בחזרה למגרש.

רבים ניסו להבין איך הפך עובד משחקן מבטיח במכבי תל אביב לסרח עודף בהפועל.  היו לכך כמה סיבות. עובד תמיד היה בכותרות, מאז שבשנת 2000 שמו הפציע במדורי הספורט בתור כוכב על,  שעוד ישחק אותה בגדול. פעם שמו נקשר בתאונת פגע וברח בכביש גהה, ופעם אחרת יצא עם חבריו למשחק קט-רגל מול ינשופי תל אביב ובו הפסיד, כשקודם לכן דאג להשתחרר מאימון מכבי באותו יום בטענה שהוא חולה.

עובד עבר בקריירה לא מעט. הוא כבר הוגלה ממכבי תל אביב להפועל חיפה ובני יהודה כדי ללמוד את הלקח, אולם ללא הצלחה, אפילו בתחום השמירה על המשקל. 

מקורביו חוזרים ואומרים שהילד מגבעת שמואל, הוא לא כזה בחור רע. כך למשל, קובי מוסא, לשעבר במכבי תל תל אביב ועוד אחד מכוכבי פרשת הקט רגל: "רובן עובד הוא באמת ילד טוב, אבל בתקשורת תמיד הצמידו לו פרשיות שלא היה לו כל קשר אליהן. בתאונה בכביש גהה הוא עצר את האוטו אחרי מאה מטר, אז כתבו שזה פגע וברח. במשחק עם ינשופי תל אביב זה עשה כותרות גדולות כאילו מה קרה. כולה משחק קטרגל. לא קצת נסחפנו? אין לי ספק שביום שראובן ימצא את המאמן שמאמין בו, הוא עוד ישחק אותה בגדול. כי מבחינת יכולת הוא היה ונשאר פנומן ברמה הכי גבוהה שיש בכדורגל".

עובד הוא אחד השחקנים היחידים בישראל שמוצג על ידי סוכן. לא, לא מדובר בסוכם שחקנים, אלא דווקא בסוכן  רוברטו בן שושן, שמייצג מספר רב של דוגמניות צמרת ואת מאיה בוסקילה. בן שושן משוכנע ש"אין שינוי מבחינת ראובן, הוא היה ונשאר שחקן הפועל תל אביב, והוא מכבד את החוזה שלו. מה שקרה עם ראובן בשנה שעברה נורא פשוט. הוא נתן שתי עונות טובות בבני יהודה, ובהפועל רצו אותו". 

אז למה הוא נכשל שם?

"מי שהחזיק ממנו יותר מכולם הוא הבעלים מוני הראל, בעוד שהמאמן שהיה לו, גיא לוזון, כנראה פחות רצה אותו, וזה בא לידי ביטוי. כי אם שחקן יצירתי כמו ראובן רואה את שלט החילוף כל פעם שהוא עושה טעות, זה פוגע בביטחון שלו. הוא צריך לדעת שמה שלא יהיה הוא על המגרש, וככה יש לו את השקט להצליח. אף אחד לא יכול לתפקד כשיש אווירה של חוסר אמון מסביבו, בטח שחקן כמו ראובן שהכדורגל שלו מבריק והוא זקוק לסביבה תומכת בשביל להוציא מעצמו את המיטב".

רוברטו מאשים את גיא לוזון, אולם רפי כהן, עוזרו של לוזון בשנה שעברה מספק גרסה אחרת: "בניגוד למה שרוברטו חושב, גיא לוזון לא היה נגדו בשנה שעברה. גיא דווקא היה בעדו, הוא גם נתן לו לשחק, אבל נוצר מומנטום שלילי בקבוצה, וגיא חשב שכשהקבוצה נמצאת בתחתית מתאים יותר לשלב שחקנים פחות טכניים. לראובן יש המון כדורגל, והוא יכול לתרום לכל קבוצה, אבל כשמשחקים בתחתית מאמנים מעדיפים שחקנים מסוג מסוים".

גורם אחר בהפועל מספר: "אחרי שראובן עובד הלך לקזינו בתום ההפסד לאנדרלכט למרות שהמאמן גיא לוזון ביקש ממנו לא לעשות את זה (יחד עם יגאל אנטבי וליאור אסולין) נוצר משבר אמון שהוריד את הסיכוי של עובד להתאים לתוכניות של לוזון, מה שנכון גם לגבי אסולין. באופן כללי ראובן צריך להתבגר. כדורגל יש לו, אבל זה לא הכול. ההתנהלות שלו מחוץ למגרש עדיין לא מקצוענית פרופר".

אז איפה ישחק עובד בעונה הקרובה? רוברטו לא מודאג: "אני משוכנע שכשהעונה תתחיל, כשקבוצה מסוימת תפסיד, ויחפשו לעשות את השינוי, יקראו לו. ומי יודע, אולי בכלל בהפועל יירצו אותו, הכול יכול להיות במשחק הזה. בינתיים הוא שומר על עצמו"
  

 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק