2

המיתון הגיע גם למכבי

הרכש שמתמהמה, הפרידה מגוט בגלל קשיי תקציב, הקיצוצים בהוצאות מנהלה וההחלטה לחזור בעונה הבאה לסגל שבעה שחקנים. המשבר הכלכלי הגיע גם למכבי ת"א

יום חמישי 08 ינואר 2009
שלמה הסיד
 המיתון שבו נמצא המשק הישראלי, הגיע גם למכבי ת"א, הקבוצה של המדינה שתמיד מעמידה תקציבים שמביאים להישגים.

בימים האחרונים מתנהל מאחורי הקלעים דו שיח בין המאמן פיני גרשון להנהלה. גרשון לוחץ להביא חיזוק, אולם בהנהלה רוצים לחסוך כסף ולא בטוח שישימו את היד בכיס כדי להתחזק.

כשחתם במכבי, הובטח לגרשון להחתים שלושה שחקנים בעלי שיעור קומה. גרשון הביא את אלטון בראון שקיבל משכורת של 60 אלף דולר בחודש, אבל הוא התברר כפלופ. 
במכבי החליטו לחסוך בהוצאות ואם הקבוצה לא תנצח את אולימפיאקוס הערב ולא תראה שיש לה סיכוי להגיע לפיינל-פור, החיזוק בספק, לאור מגמת הצימצומים בקבוצה.

גרשון מעוניין גם בשחקן גבוה, אבל כאמור מדיניות הקיצוצים של הבעלים מעמידה בספק את הענߙין.

מי שעוד עלול לשלם את מחיר הקיצוצים במכבי הוא דני גוט הסקאוטר הוותיק, שעם בואו של שרון דרוקר, עשוייה מחלקת הסקאוטינג בראשותו להתבטל, לאור העובדה שדרוקר הוא אחד הסקאוטרים הכי טובים ביבשת ומכיר היטב את שוק הזרים ולאור זאת גם משכורתו של גוט כבר לא תכביד בקרוב על תקציבה של מכבי.

עוד עניין שבמכבי כבר הוחלט לגביו הוא, שבשנה הבאה לא יהיו 12 שחקנים יקרים, אלא רק שבעה או שמונה, מה שיחסוך לקבוצה כסף רב.

גם המנכ"ל אלי דריקס קיבל הוראה להתייעל ולחסוך בעלויות מיותרות ולבצӢ רק הוצאות הכרחיות. 

בכיר במועדון אמר הבוקר: "השנה לא חסכנו בתקציבים. שמנו את היד בכיס, הבאנו את ארויו ופיזרנו כספים. מכבי כבר לקחה את היורוליג עם תקציב של 9 וחצי מיליון יורו. כסף אינו ארובה להצלחות. תראו מה קורה באולימפיאקוס, שהביאה שחקנים מפה ומשם אבל עדיין לא התחברה וזה לא יפתיע אף אחד אם ניתן להם 15 הפרש הערב".

תגובות

טלספורט בפייסבוק