רמהש הפסידה אך מרוצה

נדחה ערעור הקבוצה על החלטת פיב"א לשבץ אותה בסיבוב המוקדם של היורוקאפ לנשים. עם זאת, מבהיר השופט כי לדעתו על פיב"א לתקן את המעוות באופן ברור

יום חמישי 28 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT

 באלקטרה רמת השרון קיבלו בסיפוק את החלטת השופט אנדריאס פאלר בנושא ערעור הקבוצה על החלטת פיב"א לשבץ אותה בסיבוב המוקדם של משחקי היורוקאפ לנשים. זאת למרות שהערעור נדחה.

על סמך הרקורד המרשים שלה לאורך השנים במסגרות האירופיות השונות, אלקטרה רמת השרון ביקשה להשתלב בשלב הבתים. עם זאת, בקבוצה לא היו ציפיות גבוהות לשינוי החלטת פיב"א כבר העונה, ולמעשה קיוו כי הערעור יגרום לקביעת קריטריונים בשיבוץ הקבוצות בשלב הבתים.

ואכן, בהחלטתו אמנם קובע השופט כי כל הסדר חדש יהווה פגיעה ספורטיבית בקבוצות אחרות ועל כן הוא דוחה את ערעור הקבוצה שביקשה הגרלה מחודשת. אולם לאורך פסיקתו המנומקת, מותח השופט פאלר ביקורת על חורים בתקנון פיב"א, מה שמותיר יותר מדי מקום לפרשנות ולהחלטות שלא על פי קריטריונים.

כמו כן מבקר פאלר את פיב"א על כך שהיא חורגת מהתקנון שלה עצמה בכך שאיפשרה לרוסיה ולספרד לשתף 5 קבוצות במקום 4.

בסייפא של הפסיקה מבהיר השופט כי לדעתו על פיב"א לתקן את המעוות באופן ברור, להחליט כמה קבוצות מכל מדינה ישתתפו בשלב הבתים ולהודיע על כך מראש.

"ידענו כמעט בוודאות שלא ישנו את ההחלטה לגבי השנה", מסבירה רחל אוסטרוביץ', יו"ר הקבוצה. "אבל השגנו את מה שרצינו, וזה שהדברים יהיו יותר ברורים ולא על פי גחמות של מישהו. חבל רק שהודיעו לנו על ההחלטה כל כך מאוחר, אחרי שהובטח לנו זה יעשה לפני שבועיים. אנחנו בבעיה מאחר ש-3 מהזרות שלנו משחקות ב-WNBA  ולא יוכלו להגיע בזמן למשחק נגד הרומניות ב-2 באוקטובר".

כדי להשלים את הסגל החסר לקראת המשחק מול טראגוביסטה הרומנית ב-2 באוקטובר, תצרף אלקטרה רמת השרון שחקניות ממחלקת הנערות.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק