תם המסע האירופי של קש

מוקדמות גביע אופ"א: אחרי ה- 0:0 במשחק הקודם, נכנעה קרית שמונה לליטקס לובץ' 2:1 במשחק הגומלין, והודחה מהמפעל. צרפתי כבש (8), פופוב (21) וסנדרידיניו (53) השלימו מהפך

יום חמישי 28 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT

עירוני קרית שמונה סיימה את דרכה הערב (חמישי) בזירה האירופאית, אחרי שנכנעה לליטקס לובץ' הבולגרית בתוצאה 2:1, בגומלין סיבוב המוקדמות השני בגביע אופ"א. במשחק הראשון בין השתיים בבולגריה נפרדו הקבוצות בתיקו 0:0, וליטקס היא זו שתעפיל לשלב הבא במפעל בעקבות הניצחון הערב. חניכיו של מישל דיין יסתפקו במחמאות על העפלה היסטורית לשלב המוקדמות.

ההתחלה דווקא נראתה מבטיחה. יובל אבידור כבש שער שנפסל (5), ושלוש דקות אחריו כבש גיא צרפתי שער חוקי למהדרין, שהעלה את קרית שמונה ליתרון מהיר. בדקה ה- 21, השווה איבלין פופוב את התוצאה, ואז החלה קרית שמונה בדעיכה, ממנה לא הצליחה לצאת עד השריקה לסיום. סנדרידיניו השלים את המהפך לזכות הבולגרים בדקה ה- 53, ושלח את הבולגרים אל השלב הבא. 

מהלך המשחק:

דקה 5 - כדור חופשי לקרית שמונה על סף הרחבה, אלכסונית לשער, אחרי עבירה על יובל אבידור. קרית שמונה מצאה את הרשת, אולם השער נפסל. גיא צרפתי בעט את הכדור החופשי לפני אישורו של השופט, והאחרון ביטל את השער. בפעם השניה, הכדור החופשי של צרפתי נעצר בגופו של מנולב והורחק ע"י ההגנה הבולגרית.

דקה 8 - גיא צרפתי העלה את קרית שמונה ליתרון 0:1. מהלך נפלא של המארחת החל אצל יובל אבידור משמאל, המשיך עם עקב נפלא של עומר פרץ ברחבה והסתיים עם הכדור של גיא צרפתי ברשת. פרגון נהדר של חניכיו של דיין הוליך לשער יתרון מוצדק.

דקה 21 - איבלין פופוב קבע שוויון 1:1. וונקוב חלף בקלילות על פני חסארמה, השאיר כדור לפופוב, שמצא את הרשת. נכון לתוצאה זו, ליטקס עוברת לשלב הבא בזכות שער החוץ. חניכיו של מישל דיין חייבים ניצחון לשם כך.

דקה 42 - אחרי דקות ארוכות ללא הזדמנויות, הצליחה קרית שמונה לרשום מצב ליד שערו של גולובוביץ'. גיא צרפתי הגביה כדור חופשי מימין, קאובינה אגודה נגח אותו בסמוך לשער.

דקה 53 - סנדרידיניו העלה את ליטקס ליתרון 2:1. הקשר ניצל איבוד כדור של קרית שמונה, דהר באין מפריע לרחבה המקומית, חלף על פני יוסי בצלאל ושם את הכדור ברשת.

דקה 75 - שחקניה של קרית שמנה באו בטענות מוצדקות כלפי השופט הקרואטי על נגיעת יד ברחבה, אך קובצ'יץ' הורה להמשיך. 

דקה 80 - אמיל אנגלוב, שנכנס כמחליף, קיבל כדור עומק נפלא, ונותר לבדו מול יוסי בצלאל. השוער יצא טוב, והדף את הכדור. 9 דקות לאחר מכן נפצע החלוץ והוחלף.


הרכב קרית שמונה: יוסי בצלאל, עמיר נוסבאום, יניב לביא, סאלח חסארמה, ברק בכר, עבאס סואן, חייר סספאדס, גיא צרפתי, קאובינה אגודה (מייקון דוס סנטוס 59'), עומר פרץ (אוהד אלגרבלי 80') ויובל אבידור.

הרכב ליטקס לובץ': אורוש גולובוביץ', אלכסנדר בארתה, סדריק קמבון, מיחאיל וונקוב, אלכסיס בארתין (הורחק 90'), דה סילבה, סנדרידיניו, סטניסלב מנולב, דודו, איבלין פופוב (דוס סנטוס דובלה 77') ו-וליפריד ניפלורה (אמיל אנגלוב 66', ניקולוב 89').

שופט המשחק: דרזנקו קובצ'יץ', קרואטיה.
איצטדיון 'קרית אליעזר', חיפה.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק