הכי דרמטי שיש

אחרי שער של יוסי שבחון בפתיחה, הגיע שער שוויון בדקה ה-90 של גאלבן, אבל שירן ייני העניק למכבי ת"א שלוש נקודות עמוק בתוך זמן הפציעות. אסוס יועמד לדין אחרי שזעם על החילוף

שבת 30 אוגוסט 2008
מערכת TELESPORT
89 דקות דקות של כדורגל בינוני, הסתיימו בצורה הכי טובה שאפשר היה לבקש. מכבי תל אביב ניצחה את בני יהודה 1:2 בתום דרמה גדולה שפתחה את עונת 2008/9 בליגת העל.

מכבי עלתה ליתרון מוקדם ובני יהודה לא נראו כאילו היו יכולים לחזור למשחק, אבל בדקה ה-90, משום מקום הגיע שער של גאלבן, וכשבבני יהודה היו בטוחים שהצליחו להשיג את הנקודה היקרה, הגיע השער של ייני בתוך תוספת הזמן שנתן לרן בן שמעון פתיחה מוצלחת לעונה, וקצת שקט לפני המשחק נגד בית"ר במחזור הבא.

על השמחה של הצהובים העיבה תקרית עם ג'ונתן אסוס, שהוחלף במהלך המשחק, זעם על כך וירד מהמגרש בעצבים עם תנועות ידיים כשהוא מסנן: "המאמן לא רוצה אותי, הייתי הכי טוב במגרש. אם לא רוצים אותי, יש לי הצעות ואני יכול ללכת". אסוס יועמד לדין.

מחצית ראשונה:
המשחק נפתח עם שליטה של מכבי ושער כבר אחרי 5 דקות מרגליו של יוסי שיבחון.
מכבי המשיכה להיות הקבוצה הטובה יותר במגרש,כשבני יהודה לא הצליחה לסכן את השער אפילו פעם אחת, ואפשרה למכבי להניע כדור בחופשיות רבה מדי.
גם מכבי, לא הגיע ליותר מדי מצבים, אבל היתרון היתרון שלה לא עמד בספק בשום שלב במחצית. 

מחצית שנייה:
כדורגל חלש מאוד במחצית השנייה.
בני יהודה לא השתפרו מהמחצית הראשונה, אבל מכבי נחלשו בהרבה, והפסיקו לתקוף וללחוץ.
עד הדקה ה-90 שתי הקבוצות לא הצליחו לסכן את השער יותר מדי, אבל אז הגיע הסיום הדרמטי, שער של גאלבן, ומייד אחריו שער של ייני.


מהלך המשחק:

דקה 5: שער למכבי כבר בדקות הראשונות. אחרי פתיחה חזקה של הצהובים מהלך טוב הסתיים במסירה של יבוריאן לשפונגין, שהשאיר לשיבחון לבד מול השוער, ושיבחון לא התבלבל והכניע את איינוגבה. 1-0 למכבי.

דקה 7: מהלך דומה של מכבי מהאגף הימני מסתיים בקרן בלבד.

דקה 18: מכבי מניעה כדור במרכז המגרש, בלי שאף אחד מפריע לה. מהלך מסירות יפה הסתיים בבעיטה רעה של אסוס מ-25 מטרים.

דקה 23: שוב שחקני מכבי נשארים חופשיים מדי, הפעם ישראלביץ' רץ בלי מפריע עד קרוב לרחבה ובעט, אבל הבעיטה נחסמה לקרן.

דקה 26: ניסיון ראשון לבני יהודה. קובאצ'ביץ' עם ניסיון בעיטה מרחוק, בועט חזק אבל לא מדויק ומחמיץ את המסגרת.

דקה 28: ישראלביץ' משאיר כדור לשטרית, שמנסה לבעט מהקצה השמאלי של הרחבה אך ללא הצלחה.

דקה 34: בוזגלו עם מהלך טוב אבל בעיטה רעה, אחרי מסירה יפה של שבחון.
מיד לאחר מכן, מסירה ארוכה ליבוריאן משאירה אותו בתוך הרחבה במצב מסוכן, אבל הוא נסגר טוב ונופל ברחבה ודורש פנדל שלא היה.
בני יהודה, עדיין לא נכנסה למשחק.

דקה 45: בוזגלו עם ניסיון לכדור רוחב שהיה משאיר את יבוריאן לבד מול השער, אבל הכדור נבלם לקרן. המחצית נגמרת עם שליטה מלאה של הצהובים, בני יהודה בלי שום מצב מסוכן.

דקה 52: תמיר כחלון משתחרר ובועט רע מרחוק. עדיין בני יהודה לא נראית מסוכנת, ואיך שהיא משחקת, יהיה קשה לראות אותה משווה.

דקה 55: פעם ראשונה במשחק שיבריץ' במבחן. כדור קרן של בני יהודה הגיע לראשו של תמיר כחלון, שנג לפינה השמאלית אבל יבריץ' היה במקום.
מיד לאחר מכן ספק נגיעת יד של שיבחון ברחבה עוברת ללא שריקה.

דקה58: ניסיון בעיטה של אדרי מכמעט 30 מטר, הולך סמוך לקורה

דקה 60:  לחץ של בני יהודה? תמיר כחלון, אולי בכוונה ואולי לא, כמעט מפתיע את יבריץ' עם כדור מוקשט מחוץ לרחבה, אבל הכדור שורק מעל למשקוף.
דקות טובות לאורחים.

דקה 64: שני מצבים בדקה למכבי. נגיחה  של מישאלוף נבלמה על ידי מרטינוביץ', וישר לאחר מכן הגבהה של שפונגין הגיעה ליבוריאן שלא דייק בנגיחה.

דקה 67: ישראלביץ' עם מסירה לשבחון, שממרחק של 10 מטרים מהשער לא דייק בבעיטה קשה. משחק מצויין לישראלביץ' היום, גם בהגנה וגם בהתקפה.

דקה 81: אחרי הרבה דקות חסרות אירועים, בוזגלו שולח כדור מסוכן למרכז הרחבה, שמורחק לקרן.

דקה 90: שער שוויון דרמטי לבני יהודה. גאלבן, שנכנס כמחליף, נשאר פנוי לגמרי במרכז הרחבה אחרי הכנסת כדור יפה של בלדוט פנימה, ובעט מדויק, אל תוך הרשת. 1-1 של בני יהודה, באחד מהמצבים הראשונים שלה במשחק.

דקה 91: מכבי ת"א, בתוספת הזמן, מבקיעה שער ניצחון. כדור חופשי של מאור בוזגלו, הולך ישר לראשו של ייני, שנוגח מדויק, איינוגבה מצליח רק לגעת בכדור שחודר לרשת. 2-1 בשניות הסיום.

דקה 93: בשניות האחרונות, נגיחה לא מדוייקת ממצב דומה למצב שממנו מכבי כבשה דקה קודם, לא הגיע למסגרת וסיים את המשחק.
סיום ענק, למשחק בינוני.


הרכב מכבי ת"א: דרגוסלב יבריץ', יובל שפונגין, מושיקו מישאלוב, איגור טומאסיץ', אורי שטרית (יחיאל, 73), ג'ונתן אסוס (ייני, 62), דולי ג'ונסון, גיז'רמו ישראלביץ', יוסי שבחון (קמאנן, 82), מאור בוזגלו, איליה יבוריאן. 

הרכב בני יהודה: דלה איינגובה, איציק עזוז, דין מורי, מילאן מרטינוביץ', עוז ראלי, הרוויה קובאצ'ביץ', לירוי צעירי, כפיר אדרי (בלדוט, 71), תמיר כחלון (גלבאן, 77), אלי ביטון (תומר חמד, 45), משה ביטון.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק