יותר בטוח ממילשטיין

אלי ארזי, יצחק שום, ארקדי גאידמק, כולם עשויים לעזוב את בית"ר ירושלים בשלב זה או אחר. ורק מקומו של איש הלוגיסטיקה מאיר הרוש מובטח, תהיה מה שתהיה התוצאה הערב בין בני סכנין לאלופה

יום ראשון 31 אוגוסט 2008
שלמה חסיד
  כבר 14 שנה שמאיר הרוש, האפסנאי של בית"ר, עובד בבית וגן. בתקופה שלו בבית"ר ירושלים התחלפו הנהלות, שחקנים באו והלכו, וכך גם בעלים. רק הוא נשאר, יציב בנוף של טדי. בבית"ר מדברים עליו בתור נכס אמיתי, ומצהירים שלעולם לא יוותרו עליו.

נכון, יש עוד אנשי לוגיסטיקה ותיקים בישראל, אבל הרוש, וזה ההישג הגדול, הצליח לשרוד  חמישה בעלים שונים לקבוצה. כולם הבינו שהוא נכס בעל משמעות מיוחדת.

לא מעט הערכות יש לגבי ההתפתחות הצפויה בבית"ר באם לא תנצח הערב את בני סכנין ובטח באם לא תשכיל לנצח במחזור הבא את מכבי תל אביב. האם יצחק שום ישלם את המחיר? אולי אלי ארזי? דבר אחד בטוח, מאיר הרוש יהיה בבית"ר גם בסוף העונה. מקומו אפילו יותר מזה של ארקדי גאידמק.

מנחם נידם, מנהל בית"ר, רק שנתיים בתפקיד וכבר יכול לספר: "מאיר הרוש זה נכס אמיתי לבית"ר. הוא נמצא בבית וגן עשר שעות ביום, דואג לשחקנים כמו האבא והאמא שלהם. היינו השנה כמה פעמים בחו"ל, הבחור הזה טיפל בכל הנסיעות עד לפרט הכי קטנטן, ושום דבר לא היה חסר לשחקנים, אפילו לא שרוך נעל. אצלנו הוא לא מוגדר אפסנאי אלא מנהל משק. השחקנים מתים עליו, אני רואה את זה בשיתוף הפעולה ביניהם. כשנכנסתי לתפקיד שלי בבית"ר אמרו לי שמדובר בבעל המקצוע הכי טוב בתחומו, היום גם אני יודע שזה נכון. הלוואי והיו לנו עוד עובדים כמוהו".

למאיר הרוש ישי יריב מר מעבר לכביש. שלום עליכם הרוש, אחיו של מאיר, היה בעבר אפסנאי בהפועל ירושלים, והיום קודם לתפקיד מנהל הקבוצה: "אין ויכוח על כך שאחי הוא איש הלוגיסטיקה מספר אחת בליגה. כולם יודעים את זה, בכל הקבוצות, זה דבר מפורסם. השחקנים של בית"ר מטורפים עליו. לא מזמן היה לו אירוע משפחתי, והגיעו מכל הארץ להשתתף באירוע שלו. מה הסוד שלו? אני חושב שאחי מאוד אוהב את העבודה שהוא עושה. זה נראה לו המשרה הכי חשובה בעולם. הוא יודע שבלי הכנה ראויה, עם כל הדגשים על הפרטים הכי קטנים, הכול יכול להתפקשש, והקבוצה עלולה להפסיד. הוא עבד עם מאמנים קשוחים, דרור קשטן, לואיס פרננדז, אנשים שמטיפים למקצוענות ולא מוכנים לקבל תירוצים. אחרי כל כך הרבה שנים בתפקיד הוא כבר יודע הכול בעל פה ויכול ללמד את כולם. הוא מקבל פידבק מאוד חיובי מבית"ר וזה רק מוסיף לחדוות העשייה שלו".

להרוש יחסים מצוינים עם השחקנים. בבית"ר, כמו בחלק מקבוצות ליגת העל, חשוב להתאקלם באופן הטוב ביותר. אין מקום להתבודדויות או תסכולים והתפקיד של הרוש היא לדאוג גם לנושא זה. אחד שהתאקלם בבית"ר מצוין, אולי אפילו טוב מידי, הוא דרק בואטנג: "מאיר הרוש זה האדם הכי אהוב אצלנו בקבוצה. כולם מתים עליו. הוא יודע איך לפנק את השחקנים, יודע מה כל אחד אוהב באופן אישי. אתה מגיע לאימון והכול מסודר כמו שעון, כולל הבקשות האישיות שיש לשחקנים. אני חושב שהוא בחור סופר חשוב למערכת, ואני בהחלט לא יכול לדמיין את בית"ר בלעדיו. לא חסר לנו כלום בקבוצה, ואני חושב שהאהבה שהוא מכניס לתוך התפקיד שלו היא שהופכת את החלק שלו בהצלחת הקבוצה לחשוב".

ואולי הדוגמא הטובה ביותר לעבודה הטובה של הרוש היא בכל הנוגע לג'ובאני רוסו. כזכור, הקשר הקרואטי הצטרף לבית"ר בתחילת המילניום ולא השתלב מקצועיות בתכוניות של אלי גוטמן. רוסו מספר עד היום על עונה עצובה, חוץ מדבר אחד. רוסו: "שיחקתי בבית"ר שנה אחת. לא תמיד נהניתי, היו רגעים יותר שמחים ופחות שמחים, אבל לכל הפחות רכשתי לי חבר אחד לכל החיים, מאיר הרוש. עד היום אנחנו בקשר, אני מת עליו. הוא בחור יוצא מהכלל. כששיחקתי בירושלים, כל שבוע הוא קיבל ממני מתנה. פעם בגד, פעם תכשיט, פעם פלאפון חדש. הוא אפסנאי מאוד מאוד מפנק, שואל אותך איפה אפשר ללכת לקראתך וכל פעם מפתיע מחדש ברצון שלו לתת. הוא מכבד מאוד, נותן לקהל להתקרב לכוכבים, ועוסק המון בפעילות למען הקהילה. אם פונה אליו אם שיש לבנה יומולדת, או שחלילה הבן שלה חולה, והיא מבקשת ממנו חולצת משחק של שחקן הוא בחיים לא יגיד לה לא. אחר כך טיק טק הוא מרים טלפון לאדידס וישר משלים חוסרים באפסנאות. שם מכירים אותו ואף פעם לא מתווכחים איתו, כי הוא הבוס גם שם".

 

 

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק