להוריד את לוזון מהגב

במוצ"ש זה מתחיל, כשקשטן, בניון, בן-חיים ובוזגלו מכוונים לקיץ 2010 בדרום אפריקה. מבחינתי, זו ממש פקודה להגיע למונדיאל אחרי 40 שנה. אשר גולדברג מכין את דרור קשטן לקרב

יום ראשון 31 אוגוסט 2008
אשר גולדברג

 במוצ"ש, באצטדיון מלא בכחול-לבן, יוביל דרור קשטן את נבחרת ישראל לצעד הראשון לקראת ההשתתפות במונדיאל 2010 בדרום-אפריקה האקזוטית. הבעיה- למאמן הלאומי יושב קוץ גדול על גבו, בדמות הכרזת כוננות הספיגה של יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון.

לוזון כבר הרעים בקולו וטען מעל כל במה מפוברקת שכל תוצאה שלא תביא את ישראל למשחקי המונדיאל בקיץ 2010 בדרום היבשת השחורה, היא כישלון.

מדובר באמירה מאוד מלחיצה, אבל מצד שני היא מאוד מאתגרת ומחייבת התלכדות של יוסי בניו וחבריו סביב קשטן וסיני במשימה הקשה שהרי גורם בהתאחדות לכדורגל, הנמנה על בית שמאי אמר: "ראינו שהכדורגל האירופי בנסיגה, ויסלה קרקוב בקושי ניצחה 0:5 את בית" ירושלים".

הקמפיין הזה חייב להתחיל בשני ניצחונות. במוצ"ש הקרוב נגד שוויץ שמלקקת את פצעי הכישלון ביורו האחרון. וכעבור ארבעה ימים מול מולדובה שכל זלזול של אוואט ואליניב ברדה יכול לעלות שם ביוקר,  בגין יהירות וטיפשות של חלק מהשחקנים שלא הפנימו, כמו בפינלנד, שהכדור עדיין עגול.

אישית אני מאמין שהמאמן הטוב ביותר בכדורגל הישראלי, דרור קשטן, יכול לנווט אותנו עד יוהנסבורג וקייפטאון.

מעשה ביצחק שום?

קשה להבין או להבחין באירועים הדינמיים והזורמים סביב בית"ר ירושלים. זו כבר לא אותה אלופה גאה, קבוצה שנוהגת בכללי משחקי אירופאים. מבט מעל בית"ר מלפנים ומתחת מראה על "משהו רקוב בממלכת ירושלים".

היו"ר, אלי ארזי, נושא בתואר יו"ר בית"ר ירושלים, אבל ההחלטות חולפות וזורמות מעל ראשו. נדמה כאילו ארזי יודע על מה שהולך במועדון רק דרך האינטרנט או דרך העיתונות. משהו מטריד קורה גם עם המאמן יצחק שום, הדאבליסט בליגה הישראלית והדאבליסט בהדחות מוקדמות ליגת האלופות.

יצחק שום שותק ולא מובן מודע קולו לא נשמע כשמפרקים לו את הקבוצה, כששולחים לכל עבר את הרכש, סבסטיאן אבראו. כשלא סופרים לו את טוטו תמוז, וכשכמעט מכריחים את דרק בואטנג לברוח ולמצוא מקלט מדיני בגרמניה. מתברר שיש גבול, אבל הוא לא עובר בירושלים.

אלישע? משענת קנה רצוץ?

יכול להיות שאלישע לוי פספס את האמירה התנ"כית על "משענת קנה רצוץ ובא בידו ונקבה". אלישע לוי אינו מבין, למרות ניסיונו, שאסור לו להיבנות מאמירות לקקניות של מספר משחקניו, כאילו שפיהם וראשם מניסיון העבר אינם שווים.

אלישע, בכדורגל הישראלי והעולמי, אין שום שחקן ששווה להתלהב מאמירותיו. שהשחקן ישחק ואתה תאמן, כפי שעשו בעבר גדולים וטובים אחרים במכבי חיפה, שעל שמם רשומים הישגים כדת משה וישראל.

הפועל ראשל"צ חוזרת

בקרוב מאוד ייעלם מנוף הכדורגל השם הבעייתי "עירוני". העיר ראשל"צ שקבוצות הכדורגל שלה התאחדו סביב השם עירוני, חוזרת למקורות ומעכשיו שם קבוצות הכדורגל יחזור להיות הפועל ראשון לציון, כמו בשנות ה-30 ועד לשנות ה-90. בדיוק כפי שהיה כששיחק בה יעקב חודורוב ז"ל.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק