ביחד זה אפשרי

דרור קשטן אופטימי לקראת פתיחת קמפיין מוקדמות מונדיאל 2010 במשחק מול שוויץ בשבת באצטדיון רמת גן: "כולם צריכים להתגייס למען המטרה שהיא להעפיל לבסוף למונדיאל"

יום שני 01 ספטמבר 2008
אשר גולדברג

מאמן נבחרת ישראל, דרור קשטן, ערך הערב (שני) מסיבת עיתונאים לקראת פתיחת קמפיין מוקדמות מונדיאל 2010 במשחק מול שוויץ בשבת באצטדיון רמת גן.

קשטן פתח את דבריו כשאמר: "ביחד זה אפשרי זו לא סיסמה ריקה. אני חושב שכולם צריכים להתגייס למען המטרה שהיא להעפיל לבסוף למונדיאל. כולם יודעים שהמשימה היא לא פשוטה וקשה, כמובן שהמאבק המרכזי יהיה בין נבחרות יוון, שוויץ וישראל".

"יש לנו טבע להקל ראש ביריבה כזו או אחרת, ואני חושב שמן הראוי לכבד כל יריבה. כל הנבחרות שמולנו עשו את שלהן והגיעו למפעלים אירופים ואנחנו עדיין לא. בטורנירים האחרונים סיימנו במקומות שלישי ורביעי בפער לא גדול".

"הכדורגל הישראלי עשה התקדמות יפה, אבל אנחנו לא מסתפקים בה, אלא מכוונים להעפיל למונדיאל. ראינו את האולימפיאדה, ואת המשתתפים הישראלים שוברים את השיאים של עצמם. גם אנחנו רוצים לשבור את השיא שלנו. אני באופן אישי מאמין שהמשימה אפשרית, אין לי ספק שאנחנו מסוגלים לכך".

קשטן נשאל האם הוא מתכוון לפתוח בהרכב התקפי במשחק הביתי מול שוויץ, וענה: "אנחנו צריכים להיות חכמים. אנחנו לא משחקים נגד יריב נחות. שם המשחק הוא להבקיע שערים ולא לספוג שערים. למה אני צריך לפתוח את הקלפים? סגרנו את האימונים כדי שנוכל להיערך מבחינה טקטית בהתאם, בשקט ובשלווה. ההחלטות לגבי ההרכב ייקבעו בסמוך למשחק".

לגבי הליגיונרים הוסיף: "כמות כזו של שחקנים, שמשחקת באירופה זה משהו חסר תקדים בכדורגל הישראלי. זה השדרוג של הכדורגל הישראלי, הם משחקים ברמות אחרות וגם מתאמנים שם. השחקנים הללו צריכים להעלות את הנבחרת למעלה".

המאמן הלאומי חתם את דבריו כשהתייחס לאפשרות של הפסד במשחק הפתיחה של הקמפיין מול שוויץ: "משחק אחד מתוך עשרה משחקים לא מסיים קמפיין. המטרה היא לעלות למונדיאל". 

ניר דוידוביץ': "בכל דור יש את השחקנים והאיכות שלו. כרגע הרבה שחקנים שלנו משחקים בחו"ל, וזה משדרג את הנבחרת. אם עוד שחקנים ייצאו, זה יגביר את הרמה. לכל שחקן יש תחושה שאפשר, והרבה פעמים היינו קרובים. נוסף ליכולת צריך מזל, ולהגיע במומנטום למשחקים".

דוידוביץ' נשאל לגבי המלחמה על המקום בהרכב עם דודו אוואט, וענה: "אולי כשאפרוש אכתוב ספר על כל הפעמים שלא פתחתי. אני מגיעה לכל אימון ומחנה של הנבחרת עם מוטיבציה ורצון לשחק. לא אני קובע בסופו של דבר מי יפתח בהרכב, ורק המאמן יכול לענות על השאלות האלו. מלחמה על המקום בסגל יש בין כל השחקנים, לא רק השוערים. החלטה של מאמן צריך לכבד".

תמיר כהן: "אני בטוח שלכל קמפיין באים עם הרגשה שאפשר לעלות, ואני מאוד מקווה שהפעם זו תהיה הפעם. ראיתי את היריבה ביורו, לא היה להם קמפיין טוב. אבל זו קבוצה שמתמודדת ברמות הגבוהות, ואני בטוח שנתכונן בצורה הכי טובה שאפשר".

לצפייה במסיבת העיתונאים לחצו PLAY מתחת לתמונה

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק