ליגה משלהם

בין וויוודינה לסנט אטיין, הפועל תל אביב סחטה תיקו 2:2 מהכח רמת גן. יבואה העלה את האדומים ליתרון (12), גל לוי (47) וברק בדש (67) השלימו מהפך, ובן לוז (82) השווה

יום שני 01 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT

הכח עמידר רמת גן והפועל תל אביב סיימו הערב (שני) את משחקן בתיקו 2:2, ונעלו את המחזור הראשון בליגת העל. 

ההתחלה נראתה מבטיחה מצד האדומים, כשסמואל יבואה העלה אותם ליתרון כבר בדקה ה- 12, יתרון שנשמר עד למחצית. הכח ר"ג עלתה רעבה למחצית השניה, וגל לוי (47) וברק בדש (67) הצליחו להשלים מהפך מדהים. חניכיו של אלי גוטמן לא אמרו נואש, והשוו את התוצאה, משער של בן לוז בדקה ה-82.

אלי גוטמן המשיך לתת הערב את הקרדיט להרכב שניצח את וויוודינה נוביסאד בגביע אופ"א (0:3), אך היום ה-11 שלו התקשו הרבה יותר מול העולה הטרייה לליגת העל. מנגד, דודו דהאן, שצפה בחניכיו מהיציע, יכול בהחלט להיות מרוצה ממה שראה על המגרש, לפחות במחצית השניה.

מהלך המשחק:

סמואל יבואה העלה את הפועל ת"א ליתרון בדקה ה- 12, אחרי ששלח לרשת כדור קרן של טלקיסקי מכ- 7 מטרים. 0:1 לאדומים. 9 דקות לאחר מכן, גל לוי קיווה להשוות, אך שלח את הכדור שקיבל מעידן וייצמן מעל למשקוף.

בדקה ה-19, איב ג'ידה ניצל טעות של וואליד באדיר ודהר לכיוון הרחבה. כ- 22 מטרים מהשער שחרר בעיטה לא מדוייקת, גבוה מעל שערו של אניימה. בדקה ה-33, יבואה שלח טיל מכ- 18 מטרים אל מעל השער.

בדקה ה- 41, אנטבי שעט באגף שמאל והגביה את הכדור לרחבה, ערן זהבי השתלט עליו אך בעט מחוץ למסגרת. 2 דקות לאחר מכן, חיפש גם גילי ורמוט את השער, אך הכדור ששחרר היה חלש מדי ולא מדוייק. 0:0 במחצית.

בדקה ה- 47, גל לוי השווה את התוצאה, 1:1 בוינטר. עומר רפס גבר על באדיר והגביה כדור מימין. לגל לוי היה את כל הזמן שבעולם כדי להגיע נכון לכדור ולשלוח אותו לרשת של אניימה. הכח שוב במשחק.

המהפך הגיע בדקה ה- 67 מרגליו של ברק בדש. שוב עומר רפס חתום על הבישול, כשהגביה מאגף ימין. הפעם ברק בדש הוא המוציא לפועל, אחרי שניצל טעות של אניימה ושחקני ההגנה שלו ודחק את הכדור פנימה. 1:2 להכח ר"ג.

הקהל האדום של הפועל ת"א החל בנהמות מכוערות כלפי איב ג'ידה, שלא נמנע מתגובה. במקביל, אלי גוטמן שינה את המערך ל- 2-4-4, כאשר הכניס את מהראן להלה במקומו של וואליד באדיר.

בדקה ה-82, בן לוז קבע שוויון 2:2. לוז, שנכנס רק עשר דקות קודם לכן כמחליף, התרומם לכדור גובה של שי אבוטבול ותוך שהוא נותר ללא כיסוי, נגח אותו לרשת. 4 דקות לאחר מכן, לוז כמעט בישל גול לדה סילבה, אך האחרון הצליח להחמיץ מקרוב.

חיים פונטרמלי הותיר את קבוצתו בעשרה שחקנים בדקה ה- 89, אחרי שספג את הכרטיס הצהוב השני מחיים יעקב. 2:2 בסיום.

הרכב הכח ר"ג: רוברט באדג'י, חיים פונטרמולי (הורחק 89'), אביב חדד, ישראל ראש, בני חדד, קן ג'אמה, עידן וייצמן, גל לוי (אבו ערר 92'), איב ג'ידה (שרון גורמזנו 85'), ברק בדש ועומר רפס (תומר אליהו 79'). 

הרכב הפועל תל אביב: וינסנט אניימה, עומרי קנדה, וואליד באדיר (מהראו להלה 70'), יגאל אנטבי, דגלאס דה סילבה, שי אבוטבול, אלין טופוזאקוב, דימיטר טלקיסקי (בן לוז 72'), גילי ורמוט, ערן זהבי (ביברס נאתכו 61') וסמואל יבואה.

שופט המשחק: חיים יעקב.
אצטדיון 'וינטר', רמת גן.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק