השופטים ישפטו את עצמם

שינויים בוועדה המקצועית של איגוד השופטים-השופטים מנתחים בעצמם את טעויותיהם במשחקים. עוד הובהר: כרטיס אדום חובה על משחק אשר מסכן בריאות

יום שלישי 02 ספטמבר 2008

 הוועדה המקצועית של איגוד השופטים החליטה השנה לשנות מהנוהג בשנים האחרונות, לפיו היו מגיעים שופטים לוועדה וננזפים על טעויותיהם בשבת.

השנה הדיונים ייערכו בשיטה של לימוד עצמי והפקת לקחים ע"י השופטים עצמם, אשר צופים ביחד עם חברי הוועדה בקטעי הווידאו ומנתחים את טעויותיהם.

השבוע הוזמנו לוועדה המקצועית שלושה שופטים אשר היו מעורבים באירועי שיפוט אלימים: לירן וקסברגר, לירן ליאני ואיתן שמואלביץ.

הדיונים התקיימו, כאמור  בשיטה של לימוד עצמי והפקת לקחים לעתיד על ידי השופטים עצמם.

השופטים צפו בקטעי הוידיאו הרלוונטים וכל אחד ניתח את המקרה בו היה מעורב מבחינת דרך התגובה שבחר בה במשחק, האם צדק בהערכת המצב ובענישה והאם לדעתו טעה. כל שופט ניתח את הסיבות המקצועיות לכשל או להצלחה והפיק לקחים למשחקים הבאים.

חברי הוועדה ציינו כי השופטים שהוזמנו מהווים פוטנציאל עתידי טוב לקידום, ושיטת הפקת הלקחים העצמית תמנע טעויות דומות בעתיד.

 כרטיס אדום חובה על משחק אשר מסכן בריאות

בכנס השופטים הבכירים הועברו הנחיות מקצועיות על ידי יו"ר הוועדה המקצועית בנושאים של שימת דגש והחמרה בענישה על משחק אגרסיבי ואלים, אשר מסכן את בריאות השחקנים ופוגע במשחק ההוגן, כל זאת על פי החלטת אופ"א אשר יושמה במשחקי היורו האחרון. במקרים אלה הנחה יו"ר הוועדה המקצועית עמית קליין את השופטים להוציא כרטיס אדום.

כמו כן, הושם דגש על שמירת כבוד השופט ונקיטת אמצעי הענשה כלפיי שחקנים הפוגעים בסמכותיות השופט במגרש וכלפיי מחאות מילוליות או מחאות בתנועות ידיים. גם הנחייה זו היא על פי הוראות אופ"א. שחקנים שינהגו באגרסיביות כלפי שופטים, יראו גם הם את הכרטיס האדום.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק