שאלה מאוד גבולית

מאמן נבחרת ישראל, דרור קשטן עדיין לא החליט מי יפתח בין הקורות במשחק הנבחרת מול שוויץ ביום שבת. בוני גינצבורג, רפי כהן, יעקב אסייג ולופא קדוש ניסו לעזור לו לבחור

יום שלישי 02 ספטמבר 2008
שלמה חסיד

ארבעה ימים לפני משחק הנבחרת נגד שוויץ ועדיין לא ברור מי יפתח בשער הנבחרת, ניר דוידוביץ או דודו אוואט, שפתח במשחקים בקמפיין הקודם. 

מאמן הנבחרת, דרור קשטן שומר את הקלפים צמוד לחזה ושני השוערים החיפאים כבר הודיעו באמצעות מקורביהם כי ישקלו פרישה אם לא יקבלו את הכפפות הלאומיות.

עד שנדע מי יקבל את אפודת השוער, כל שנותר הוא לעסוק בניחושים. בינתיים התנדבו טובי שוערנו בהווה ובעבר לנסות ולעזור לקשטן בשאלה את מי כדאי להרכיב.

בוני גינצבורג, שוער נבחרת ישראל לשעבר התייחס לסוגייה ואמר: "השאלה הזו מאוד גבולית כי שני השוערים מצויינים וההבדלים ביניהם הם קטנים עד לא קיימים. אוואט שוער מצויין, דוידוביץ' גם. אפשר לעלות עם דודו או ניר, לא זה המפתח לניצחון. אינסטנקטיבית הייתי הולך עם אוואט, אבל גם ניר אופציה טובה. צריך לסמוך על דרור שיקבל את ההחלטה הנכונה ואם הוא הלך עם אוואט במשחקים האחרונים, אולי כדאי לו להמשיך עם הקו הזה.

רפי כהן, שעמד בשער הנבחרת בתקופתו של שלמה שרף אמר: "אני חושב שהמצב הוא פיפטי פיפטי. לשניהם הייתי נותן ציון 9 הם שניהם שוערים מעולים באותה רמה. אם יש עדיפות לדוידוביץ זה בגלל שהוא נמצא במסגרת קבוצתית וגם נמצא בפורמה, בעוד שאוואט מחוץ לסגל דפורטיבו ואין לו קבוצה.

יעקב אסייג: "לפי איך שאני מכיר את דרור כי שיחקתי אצלו, הוא עוד לא החליט מי מהשניים ישחק והוא משאיר את זה לרגע האחרון, לתחושת הבטן וזה אולי ייקבע סמוך מאוד לזמן המשחק. צריך להבין, לקשטן יש כמה ימים לקבל החלטה. הנבחרת תתאמן ותהיה לו הזדמנות מצויינת לבחור מבין שניהם, לראות מי בכושר טוב יותר, מי רעב יותר ומוכן למשימה וכך תתקבל ההחלטה. אני חושב שאי אפשר להעריך כי הסיכויים הם פיפטי פיפטי ולא אופתע משום תוצאה".

לופא קדוש: "בנבחרת כמו בקבוצה צריך שתהיה היררכיה בעמדת השוער, בלם או חלוץ, כאשר שחקנים מסויימים מקבלים את פרק הזמן שלהם בהרכב. אם הם מוכיחים את עצמם אין סיבה להחליף אותם. אם קשטן הלך עם אוואט עד עכשיו וזה מה שהיה, אין סיבה לשנות את זה כי לאוואט אין קבוצה. המאמן הקודם גרנט הלך עם דוידוביץ, אוואט החליט לפרוש ולכל מאמן יש את קו המחשבה שלו, בינתיים דרור מאמין באוואט והוא צריך להמשיך איתו. תהיה התוצאה אשר תהיה יש שוער בנבחרת ואולי באמת עדיף להישאר עם שוער אחד טוב ואחד רזרבי כמו שטראובר, שיודע שהוא לא השוער הראשון ואין לו שאיפות לפתוח בהרכב".

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק