קשה יותר, מתוק יותר

לפי התחזיות המוקדמות נבחרת ישראל הייתה צריכה להכניע בקלילות את בריטניה, אך רק בסופו של מותחן שכלל גם הארכה חניכיו של צביקה שרף פתחו את המסע לעבר אליפות אירופה ברגל ימין עם ניצחון 92:102

יום רביעי 03 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT

נבחרת ישראל בראשותו של צביקה שרף שבשתי אליפויות אירופה הקודמות נאלצה לעבור דרך טורניר ההזדמנות האחרונה בכדי להעפיל לטורניר היוקרתי אירחה מוקדם יותר הערב את בריטניה למשחק דרמטי במיוחד. הבריטים החזיקו ביתרון לאורך רוב המשחק, אך בתום מאבק עיקש שכלל גם הארכה החבורה בכחול-לבן הצליחה לזכות בניצחון 92:102.

רבע ראשון

בריטניה פתחה את המשחק עם שני סלים קלילים ועלתה ליתרון 0:4, אך הלפרין, טפירו וגרין עם שתי נקודות כ"א העלו את החבורה בכחול לבן ליתרון ראשון. 

רבע רע של נבחרת ישראל בו לואל דנג וחבריו הראו כי הם לא הגיעו לארץ הקודש רק בכדי לטייל הסתיים ביתרון 19:25 לבריטים. 

רבע שני

לאחר שבריטניה כבר ברחה לתשע הפרש האלופה הטרי מהפועל חולון, עמית תמיר, קלע שלשה וצימק לשש הפרש.

ליאור אליהו המצוין צימק לארבע בלבד עם שתי קליעות רצופות, אולם בריטניה במחצית ראשונה פנטסטית עד עכשיו לא התקשתה לברוח שוב לתשע הפרש. 

רבע שלישי

מאיר טפירו המשיך להראות מדוע הוא המנהיג הבלתי מעורער של הנבחרת, כשבזכות שלשה שלו החבורה בלבן התעוררה ועלתה ליתרון 61:64. 

מתן נאור ביכולת הגנתית פנטסטית חילץ כדור אבוד לנבחרת, וסידר למאיר טפירו התקפה נוספת בהן קלע סל ללא בעיות. 

מתן נאור המשיך להרשים, וזרק משלוש שלשה שלא נכנסה, אך סחט מלואל דנג עבירה רביעית וזכה בשלוש זריקות עונשין. 

רבע רביעי

המשחק המשיך להיות דרמטי למדי, וביתרון שלוש לנבחרת הארט בסיבוב נהדר צימק לנקודה בלבד. 

לאחר מהלך קבוצתי מצוין, יותם הלפרין קלע שלשה חשובה מאוד והעלה את הנבחרת ליתרון של ארבע נקודות. 

אחד הווינרים הגדולים בכדורסל הישראלי, מאיר טפירו, בקור רוח אופייני קלע מחצי מרחק והעלה את הנבחרת ליתרון של שש נקודות.

מאיר טפירו במסירה פנטסטית לליאור אליהו העלה את ישראל ליתרון שלוש. 

הנבחרת הבריטית עלתה ליתרון, אולם סל של ליאור אליהו וצעדים של הבריטים קבעו כי ישראל המוליכה בנקודה גם מחזיקה בכדור דקה לסיום.

לואל דנג עם שני קליעות עונשין מוצלחות העלה את בריטניה ליתרון נקודה 84:83,  27 שניות לסיום. מאיר טפירו לקח את ההתקפה עליו והוריד את השעון עד 3.4 שניות לסיום אז זרק שלשה, אך החטיא. 

הארכה 

לאחר דקה ללא נקודות מורן רוט קלע שתיים מן הקו, אך מי אם לא לואל דנג קבר שלשה מיד אחר כך. מאיר טפירו העלה את ישראל שוב ליתרון של נקודה, אך דנג הפנטסטי החזיר בצד השני.

יניב גרין קלע שתי נקודות חשובות ואז הגיע הרגע שיכול להכריע את המשחק. מתן נאור לקח ריבאונד הגנה והשחקן הטוב ביותר של הבריטים, לואל דנג, ביצע עבירה על נאור ויצא בעבירה חמישית. 

שחקנה החדש של הפועל ירושלים, מורן רוט, הוכיח שהוא אלוף אמיתי עם שלשה אדירה פחות מדקה לסיום והעלה את הנבחרת ליתרון של שש נקודות. 

יניב גרין חתם למעשה את המשחק, כש-17 שניות לסיום יניב גרין עם דאנק מדהים לאחר התקפה קבוצתית יפה והעלה את ישראל ליתרון של שבע נקודות.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק