ליאור בקצה המנהרה?

האם היכולת הטובה של ליאור אליהו בנבחרת תגרום לו לתת שנה טובה במכבי? יורם חרוש: "ליאור הוא אחד השחקנים הטובים בכדורסל הישראלי". דורון ג'מצ'י: "זה אותו שחקן מוכשר מלפני שנתיים"

יום חמישי 04 ספטמבר 2008
שלמה חסיד
 אחד מגיבורי הניצחון של ישראל על בריטניה אתמול היה דווקא ליאור אליהו, שחקן שעד השנייה האחרונה לא היה ברור אם יתייצב לקמפיין בגלל סיכסוך אישי עם המאמן צביקה שרף.

 הסכסוך הסתיים בצורה טובה, השניים פתחו דף חדש וליאור כיכב אתמול והיה מצויין בניצחון ישראל. השאלה לאן זה יוביל. עוזר מאמן הנבחרת, יורם חרוש אמר: "ליאור אליהו הוא אחד השחקנים הכי טובים בכדורסל הישראלי. אני לא נכנס למה שקרה בינו לבין צביקה, לא יודע מה היה שם. מהרגע שליאור החליט להגיע לנבחרת הוא היה איתנו וזה בא לידי ביטוי אתמול. ליאור יודע שהוא צריך להתחזק פיזית ועד שזה לא יקרה יהיה לו קשה לבוא לידי ביטוי ברמות הגבוהות של הכדורסל באירופה".

אנשי הכדורסל בישראל התרשמו רק בחלקם מההופעה של ליאור אליהו. למי ששכח, מדובר בשחקן שהיה מועמד לשחק ב-NBA, ליגת הכדורסל הטובה בעולם והגיע לקצה הספסל של מכבי תל אביב. דני גוט, בסקאוט של מכבי תל אביב מנסה להסביר: "היה יפה לראות את ליאור משחק אתמול, היה לו משחק טוב אבל עם ליאור קיימות בעיות גם במישור הפיזי וגם במישור ההגנתי ועד שהוא לא יפתור את זה יהיה לו קשה לתפוס מקום בחמישייה של מכבי. הוא כבר שנתיים בקבוצה, הוא יודע את זה ואם לא השנה, אני לא יודע מתי זה יקרה לו כי השנה הזו צריכה להיות המפנה שלו. מבחינת כדורסל התקפי יש לו את זה אבל גם ליאור יודע שזה לא מספיק".

דורון ג'מצ'י, מכוכבי מכבי תל אביב ונבחרת ישראל בעבר אמר: "אני לא חושב שליאור אליהו שינה פאזה. אני חושב שזה אותו שחקן מוכשר שראינו לפני שנתיים במכבי. היכולת שלו אתמול מלמדת שהוא מסוגל לשחק ברמות הגבוהות ביותר ולעשות נקודות מול השחקנים הטובים ביותר, השאלה הגדולה היא כשהוא משחק במכבי כמה דקות משחק הוא מקבל וכמה אפשר לתת לו כי בתפקיד שלו לקבל דקות משחק במכבי זה לא עניין קל. בנבחרת יותר קל לשלב אותו ולכן הוא פורח ועושה נקודות. אני לא חושב שהוא צריך לשנות פאזה. בואו נקווה שיעשה קמפיין מוצלח שיביא לו ביטחון ותהיה לו עונה טובה".

והאוהדים? בטח אלה של מכבי תל אביב שמחים. אילן השועל, מהאוהדים השרופים של מכבי יכל רק להצטער שאליהו לא שיחק ככה במכבי בעונה החולפת: "דווקא אחרי המשחק הזה אני עוד יותר אוכל את הלב כי אם ליאור היה משחק ככה במכבי היינו אלופים וזה שהוא לא שיחק בגלל קרבות אגו מטומטמים, גזל מאיתנו את האליפות. ליאור היה החתיכה החסרה שהפרידה בינינו לבין תואר האליפות".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק