קוזוקין לא מבין את השיטה

שחקנים בנבחרת ישראל הופתעו מההחלטה של דרור קשטן להציב בהרכב את שמואל קוזוקין. אחד השחקנים: "הוא לא מתאים לשחק בנבחרת בשלב הזה של הקריירה"

יום ראשון 07 ספטמבר 2008
דורון ברגר

ההחלטה של דרור קשטן להציב בהרכב של נבחרת ישראל מול שוויץ את שמואל קוזוקין התקבלה כבר לפני מספר ימים והיתה ידועה לשחקני הנבחרת. עם זאת חלקם הביעו חשש שהבלם של קבוצת הנוער של בית"ר ירושלים לא יהיה מסוגל לתפקד כמגן ימני בנבחרת.

השחקנים התייעצו ביניהם בימים האחרונים כיצד לנהוג, כולל פנייה לדרור קשטן בנושא, אך היה חשש שהעניין ידלוף החוצה ויעורר מהומה גדולה. יש לציין כי השחקנים מודים שקוזוקין הינו שחקן טוב, שפשוט איננו מתאים עדיין לשחק בנבחרת ישראל כמגן.

המגן שמואל קוזוקין, טוענים חלק מהשחקנים "הוא משחק כמו בשנות החמישים. לא עובר את קו האמצע ולא עוזר למשחק ההתקפה. הוא נראה מבוהל וצריך לכוון אותו. למזלו באגף שלו שיחק שחקן גרוע יותר".

אחד השחקנים הסביר: "מגן זה תפקיד מאוד מיוחד. אין מי שיחפה עליך, בקישור משחקים מספר שחקנים, ובלמים יש שניים. מגן זה כמו שוער, אתה לבד בעמדה שלך ואתה חייב להיות עם תיאום מושלם לשחקני הקישור וההגנה האחרים". 

"לשחק בנבחרת זה לא כמו לשחק בליגה. זה אומנם אותו משחק, אבל השיטה שונה. קוזוקין עדיין לא התחבר מספיק כדי להבין מה עושים ומה לא עושים בנבחרת. הוא שחקן טוב אבל הוא לא שיחק מעולם כמגן ברמות הגבוהות. וגם בתור בלם שיחק רק בקבוצות הנוער".

אגב, קוזוקין צפוי לפתוח גם מול מולדובה ביום רביעי.

צילום: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק