נתראה במשחקי הידידות

אבי לוזון ישב ביציע הכבוד ופניו כמו חורבן מתקרב. לוזון צדק כשאמר שנבחרת שוויץ נראית כמו עגלות, אבל לנבחרת ישראל יש אסופה של רברבנים. אשר גולדברג מנתח עוד משחק מביך של בחורינו

יום ראשון 07 ספטמבר 2008
אשר גולדברג
  בשבועיים האחרונים תפסה נבחרתינו הלאומית את הבמה התקשורתית. הנבחרת הלאומית מודל קיץ 2008, הבטיחה להביא בשורה חדשה. למחוק את קיץ 1970, עאלק, לנער מאבק ההיסטוריה את שמותיהם של שפר, שפיגלר, ויסוקר, רוזן, שפיגל וחבריהם ולשכתב את מדורי הספורט בשמות מהדור החדש: קוזוקין, כיאל, קולואטי, טועמה, אוחיון ועומר גולן.

הם היו אמורים להיות  תחת הפיקוד של הותיקים ובראשם יוסי בניון, דודו אוואט וטל בן-חיים. סטרול, זיו, תמיר כהן, בן סהר ואליניב ברדה שאמורים להיות המיקו בלו, שמואל רוזנטל, יוחנן וולא, רחמים טלבי והשייע פייגנבוים של המונדיאל ב-1970, אותו מבקשים להשכיח ולגמד.

אחד מכוכבי מכסיקו 1970 העדיף לצפות במשחק נגד שוויץ ביציע הכבוד בביתו. בסיום המשחק, כמו במהלכו, חזר על אותם דברים: "לו יכולנו לשחק נגד נבחרת ישראל של היום, אין לי ספק שנבחרת מכסיקו 1970 הייתה קורעת את אסופת השחקנים של דרור קשטן".

"אסופה?" הוא נשאל וענה: "כן. זו בהחלט תפזורת של שחקנים ולא נבחרת לאומית.אין ספק שהעצות להם שומע דרור קשטן אינן ברמה של נבחרת"

בקרוב נצליח, הרי יש משחקי "ידידות"

הכדורגל של נבחרת ישראל משעמם ומרדים. למעט יוסי בניון במבצע סולו, השחקנים רובם כוחניים. מעט יכולת אישית, הרבה בום-בום. אין ספק, שלמרבית השחקנים שלנו מספיק משחק בודד או שניים כדי לסנוור את עיניהם של דרור קשטן ומשה סיני. נבחרת ישראל מנצחת רק כשאין כלום בפתח, פרט אולי למכונית מרצדס. כשייגמר החלום של דרום-אפריקה, במשחקי ה"ידידות" של מוקדמות המונדיאל, שוב נהיה גדולים.

קוזוקין וקו האמצע

זה לא הוגן להפיל תיק על כדורגלן בן 19. ברור ששמוליק קוזוקין לא הפעיל את ארקדי גאידמק ומילשטיין להיות בנבחרת הלאומית. אבל ברור גם שהוא לא ברמה של נבחרת לאומית. מגן נבחרת שחושב שקו האמצע הוא הגבול עם סוריה, צריך כיוון מחדש. ומהר.

לוזון אולי צודק?

נבחרת שוויץ, כולל מאמנה המפורסם אוטמר היצפלד, היא אחת החלשות שבעטו על כר הדשא ברמת-גן. יו"ר ההתאחדות לכדורגל אמר על שוויץ: "נבחרת עגלות". לוזון צודק, עגלות ואולי בשם של ימי המנדט הבריטי: "קורקינטים".

חורשי מזימות?

 הדרישה הרועמת של אבי לוזון להיות במונדיאל 2010 מתפרשת כאולטימטום לצוות המקצועי. שמו של אברהם גרנט עולה במסדרונות ההתאחדות לכדורגל על ידי גורמים שמכונים בימים אלו "אפכם וחמתכם". גרנט אגב, לא היה ברמת-גן בשבת.

דוידוביץ? נו, באמת

 דודו אוואט ידע מרגע נחיתתו בנתב"ג שהוא הנבחר של קשטן וסיני. אוואט הוא מספר 1 בקמפיין הנוכחי, גם בלי קבוצה. נראה שביום רביעי או חמישי, בטירספול שבמולדובה, יבקש ניר דוידוביץ' פסק זמן מהנבחרת הלאומית וימתין למאמן הבא, למשחקי מוקדמות יורו 2012.

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק