מארי גנב את ההצגה

אנדי מארי הדהים את כולם, כאשר ניצח את אלוף ווימבלדון ואת המדורג מספר 1 בעולם, רפאל נדאל בארבע מערכות:2:6 , 6:7, 6:4, 4:6 והעפיל לגמר אליפות ארה"ב שם יפגוש את פדרר

יום שני 08 ספטמבר 2008
מערכת TELESPORT

לאחר הפסקה של יממה בה הופסק משחק חצי הגמר בין רפאל נדאל לאנדי מארי בשל הסערה והגשם שהחל לשטוף את המגרש בניו יורק,  עלה המדורג מספר 6 בעולם, אנדי מארי וניצח באופן מפתיע את המדורג מספר 1 בעולם, רפאל נאדל והעפיל לגמר ארה"ב, שם יפגוש את רוז'ר פדרר, המדורג 2 בעולם.

הכישרון מהאי הבריטי, הדהים את כולם כאשר ניצח את המדורג מספר 1 בעולם ואת אלוף ווימבלדון והרולאן גארוס, רפאל נאדל  ב-4 מערכות: 2:6, 6:7, 6:4, 4:6 .

כל הפרשנים וחובבי הטניס חיכו לגמר הקלאסי בין שני הגדולים בעולם בענף הטניס, אך מארי היה נחוש ומרוכז בעוד שיריבו הספרדי היה פזיז שהרבה לעשות טעיות לא מחויבות למציאות ובכך איבד המון נקודות שבדרך כלל הוא לא מרשה לעצמו לאבד.

כזכור המשחק הופסק אמש במערכה השלישית שם הוליך הסקוטי, מארי 0:2  במערכות והשניים המשיכו הלילה את המשך המשחק. במערכה השלישית היה נראה כי נדאל חוזר לעצמו לאחר  שניצח במערכה השלישית, אך החלום לזכות בגראנד סלאם השלישי ברציפות נגוז במערכה הרביעית, שם מארי גנב את ההצגה בדרך לגמר מול המדורג שני בעולם, פדרר.

מארי השיג מאזן מרשים שכלל 21 אייסים ו-65 ווינרים (32 של נדאל) במשחק המותח שנמשך 3 וחצי שעות במצטבר. בעצם הניצחון זכה מארי להיות האיש אשר קוטע את הרצף המדהים של הספרדי בטורנירים הגדולים שכלל זכיות ברולאן גארוס, ווימבלדון ובטורניר האולימפי בבייג'ין.

מארי עצמו ידע להעריך את הניצחון ואמר: "לחזור אחרי ההפסקה של אתמול, לאחר שהובלתי בשתי מערכות היה מאוד קשה להתמודד ולישון בלילה, אך אני כל כך שמח שהייתי מרוכז בסוף וניצחתי".

לגבי המפגש המתקרב מול פדרר בגמר אמר הסקוטי: "הוא כנראה השחקן הטוב בעולם בכל הזמנים, אז לקבל צ'אנס לשחק מולו בגמר זה כבוד גדול, שיחקתי מולו בעבר אז אני מקווה לשחק כמו ששיחקתי בחצי הגמר ולעשות את זה". 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק